بررسی بازی Clash Royale؛ نبردهای سلطنتی

در دنیای بازی های آنلاین موبایل، کمتر کسی است که آوازه ی عناوین شرکت سوپرسل را نشنیده باشد. این استودیوی فنلاندی در سال 2010 تاسیس شد و با عرضه ی بازی های استراتژیک و تمام آنلاین برای دیوایس های همراه به شهرتی جهانی دست پیدا کرد. یکی از این عناوین Clash of Clans بود. یک بازی استراتژیک آنلاین که از اعتیاد آورترین بازی های موبایل شناخته می شود، به شکلی که با گذشت 4 سال از عرضه اش، هنوز هم میلیون ها نفر در سراسر جهان مشغول تجربه آن هستند و سود کلانی نسیب ساکنان هلسینکی کرده است.

اکنون و پس از موفقیت های اعجاب برانگیز کلش آف کلنز، سوپرسل دست به طراحی و عرضه ی یک بازی آنلاین دیگر برپایه ی همان بازی زده است. Clash Royale مانند دیگر عناوین این استودیو یک بازی استراتژیک اما این بار در سبک کارتی است. شاید در مواجهه اول با کلش رویال و دیدن شباهت های بصری آن با دیگر ساخته ی سوپر سل، یعنی کلش آف کلنز، فکر کنید با بازی مشابهی مواجه هستید، اما کلش رویال تنها مواردی را در ظاهر از برادر بزرگتر خود به ارث برده و پایه کلی بازی تفاوت هایی فاحش دارد.

سشیس

با ورود به بازی متوجه خواهید شد که کلش رویال تنها به صورت عمودی در تلفن های همراه اجرا می شود. پس از عبور از صفحه ی لودینگ بازی به منوی اصلی بازی می رسیم. منویی ساده و در عین حال جذاب که با اسکرول به سمت چپ و راست می توانید به قسمت های مختلف منوی بازی دست یابید. همانطور که گفته شد کلش رویال یک عنوان کارتی است.

کلش رویال از یک زمین افقی تشکیل شده که به دو نیمه تقسیم بندی می شود.

پس از ورود به بخش مبارزه قادر خواهید بود 8 کارت مختلف که هر یک شامل جنگجوها و طلسم هایی با قدرت های مختلف می شوند را از میان کارت های دیگر انتخاب کنید. البته برای دسته بندی کارت های مختلف، سه دسته به شما اختصاص داده شده که می توانید در هر دسته کارت های مورد نیاز خود را دسته بندی و در صورت لزوم از آن ها استفاده کنید. با ورود به بخش مبارزه سیستم جستجوی بازی سریعاً یکی از بازیکنان را پیدا کرده و به وی متصل می شوید.

کلش رویال از یک زمین عمودی تشکیل شده که به دو نیمه تقسیم بندی می شود، نیمه ی جنوبی مربوط به شما و نیمه ی شمالی مربوط به رقیبتان است. با مواجهه با روند بازی متوجه خواهید شد مکانیزم گیم پلی بازی کمی متفاوت از کلش آف کلنز است. حالا شما تنها حمله کننده نیستید بلکه باید از مقر فرماندهی خود نیز دفاع کنید.

Screenshot_20160307-144556

هر بخش از سه ساختمان کلی تشکیل شده است، دو برج دیده بانی در کناره ها و یک برج پادشاهی در وسط این برج ها. همچنین با دریافت تروفی های بیشتر وارد سطوح بالاتر شده و زمین های بازی متفاوتی پیش روی شما قرار می گیرد. با شروع بازی 4 کارت و میزان 5 الکسیر [از 10 الکسیر موجود برای خرید و استفاده از کارت ها] در اختیار شما قرار گرفته و هر 1 ثانیه به تعداد الکسیر های شما افزوده می شود.

برج پادشاهی ساختمان اصلی شما بوده و با نابودی آن دو برج دیگر نیز نابود می شوند.

هر کارت برای استفاده به میزان مشخصی الکسیر نیاز دارد، به عنوان مثال برای استفاده از کارت P.E.K.K.A به 4 الکسیر نیاز دارید. با مصرف یک کارت از 4 کارت دیگر، یکی دیگر از 8 کارت انتخابی شما قبل از ورود به نبرد به صورت رندوم به کارت های شما اضافه شده و با توجه به سیر جنگ باید از آن ها استفاده کنید. در 3 دقیقه زمان موجود که بازی در اختیارتان می گذارد هر جناحی زودتر بتواند مقر پادشاهی را نابود کند برنده ی بازی بوده و سه تاج پادشاهی را نصیب خود می کند.

می توانید دو برج دیده بانی را ابتدا از بین برده و به مقر پادشاهی برسید و یا یکی از برج ها را نابود کرده و از یک سمت به مقر پادشاهی هجوم ببرید. در واقع برج پادشاهی ساختمان اصلی شما بوده و با نابودی آن دو برج دیگر نیز نابود می شوند. با پیروزی در بازی به شما جایزه ای در قالب یک صندوقچه تعلق می گیرد. این صندوقچه ها انواع گوناگون داشته و شامل جم ، کارت و پول می شوند.

Screenshot_20160307-101110

از جم می توانید برای خرید در بخش فروشگاه استفاده کنید، کارت ها برای ارتقای سطح هر کارت کاربرد داشته و شامل سه گروه Rare ، Common و Epic می شوند. سکه ها نیز هزینه ی مورد نیاز ارتقای هر کارت را تامین می کنند. اگر نتوانید در زمان تعیین شده بازی را به اتمام برسانید و نتیجه ی مساوی کسب کنید بازی 60 ثانیه زمان اضافه به همراه قابلیت سریعتر پر شدن الکسیر را در اختیارتان می گذارد تا نتیجه را یک سره کنید در غیر این صورت مجدد وارد 3 دقیقه شده و بازی جریان می یابد. اما با پایان بازی مجدد به منوی اصلی بازی می رسیم.

با منویی شامل چند بخش مواجه هستیم که با اسکرول به سمت چپ و راست می توانیم به آن ها دسترسی داشته باشیم.

همانطور که گفته شد با منویی شامل چند بخش مواجه هستیم که با اسکرول به سمت چپ و راست می توانیم به آن ها دسترسی داشته باشیم. بخش اول از سمت چپ، شامل فروشگاه می شود. بخش دوم شامل کارت های شما ، کارت هایی که می توانید به دست آورید و دسته بندی کارت های شما است. اما بخش سوم! در این بخش با رسیدن به سطح 2 می توانید نام خود را انتخاب کنید و با انتخاب گزینه Battle وارد بازی شوید.

پس از پایان بازی و پیروزی صندوقچه هایی در سطوح مختلف در اختیار شما قرار می گیرد که 4 محل برای آنها در این منو اختصاص داده شده است. باز شدن هر صندوقچه بسته به سطحی که دارد ممکن است ساعت ها طول بکشد و اگر صبرتان کافی نیست می توانید از جم های خود برای سریعتر باز کردن آن ها استفاده کنید. اگر 4 محل شما با صندوقچه ها پر باشد قادر به دریافت صندوقچه ی جدید نخواهید بود. موردی که کمی اعصاب خورد کن بوده و به احتمال زیاد برای سوق دادن کاربر به استفاده از بخش فروشگاه و خرید از آن تعبیه شده است.

Screenshot_20160307-144608

علاوه بر این موارد هر 4 ساعت 2 صندوقچه ی معمولی به عنوان صندوقچه ی رایگان در اختیار شما قرار میگیرد و هر 24 ساعت یک بار با تکمیل 10 تاج پادشاهی می توانید یک صندوق پادشاهی را کسب کنید. بخش سوم منو به کلن اختصاص داده شده. شما با رسیدن به سطح 3 می توانید اسم کلن مورد نظر خود را جست و جو کرده، به آن بپیوندید، دوستان خود در کلن را به بازی فرابخوانید و در خواست کارت دهید و یا کارت های خود را به دوستانتان بدهید. این بخش تقریباً شبیه به همان چیزی است که در کلش آف کلنز دیدیم.

با تکمیل 10 تاج پادشاهی می توانید یک صندوق پادشاهی را کسب کنید.

بخش پنجم و آخرین بخش نیز به تلوزیون رویال اختصاص دارد، بخشی که بهترین نبردهای انجام شده در سرتاسر جهان را انتخاب و برای عموم به نمایش می گذارد. گرافیک بازی بسیار خوب کار شده و با یک جلوه ی هنری به همراه موسیقی با تم همیشگی عناوین سوپرسل مواجه هستیم مواردی که به جذب مخاطب کمک دو چندانی می کند. پیش تر گفتیم کلش رویال یک بازی استراتژیک در سبک کارتی است، سبکی که عناوین مهمی چون Hearthstone را در خود جای داده.

با ورود به بازی و دیدن سطح طراحی آن همچون گذشته در بازی های سوپر سل، جذب بازی می شوید. کلش رویال نیز می تواند مانند کلش آف کلنز به یکی از اعتیاد آورترین بازی های همراه بدل شود، اما باید دید برای ادامه ی راه سوپر سل چه ایده هایی در ذهن دارد. چیزی که در مورد نبردهای بازی دیدیم مکانیزم و استراتژی ثابت در هر نبرد بود، کارتهای خود را  از یک سمت خالی کرده و به ساختمان اصلی برسید! همین مورد می تواند به یکی از بدترین ضعف های بازی تبدیل شده و بازی را خیلی سریعتر از آنچه فکر کنید تکراری کند. ماهیت بازی های آنلاین حداقل در بخش دیوایس های همراه با آپدیت های آن کامل می شود و باید ببینیم سوپرسل با گذشت زمان چه فکری در سر می پروراند.

Clash Royale
  • Clash Royale
  • قیمت: رایگان (با پرداخت درون برنامه ای)
  • سازنده: Supercell
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: 93.6 / 87 مگابایت

مطالب مرتبط

با Pottery لذت سفالگری را تجربه کنید

اگر به شهر لاله جین در استان همدان سفر کرده باشید، یقینا از مشاهده کارگاه های سفالگری سنتی و کوزه های گِلی زیبا لذت برده اید. حتما دیده اید که چگونه مردان و زنانی هنرمند، با تلاش و دقت فراوان از تکه ای گِل، چه اشکال زیبایی می آفرینند. بیایید روراست باشیم، همه ما حداقل یک... ادامه مطلب

جعبه ابزار: بهترین لانچرها برای موبایل و تبلت های اندرویدی [قسمت سوم]

در قسمت اول و دوم این سری جعبه ابزار، لانچرهای محبوبی همچون Nova Launcher، Smart Launcher 3، Hola Launcher و ... را معرفی کردیم،‌ اما هنوز فهرست بهترین لانچرهای اندروید به انتهایش نرسیده؛ این هفته هم پنج مورد عالی دیگر را به لیست لانچرهای برتر اندروید می افزاییم تا با نصب و استفاده از آن ها، تجربه... ادامه مطلب

نگاهی بر بازی ایرانی "سوپر غول های گرسنه"

بارها گفته ایم که برای ساخت یک بازی، احتیاجی به بودجه های میلیاردی و تیم های بزرگ نیست؛ یک ایده خلاقانه برای یک بازی مستقل کافیست تا آن را به یک عنوان ادامه دار و بزرگ در صنعت بازی های رایانه ای تبدیل کند. استودیوی جویای نام گربه های تنبل در اولین تلاش خود برای ساخت بازی... ادامه مطلب

با PisApp، از رویدادهای در حال برگزاری شهرتان مطلع شوید

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دائما وبسایت های خبری و شبکه های اجتماعی را برای پیدا کردن تئاتر، محافل ادبی و نمایشگاه ها زیر و رو می کنند، PisApp با جمع آوری این رویدادها در یک تقویم پویا شما را از جست و جوهای مکرر و طولانی بی نیاز خواهد کرد. در... ادامه مطلب

جعبه ابزار: برترین اپلیکیشن های اندروید برای پشتیبان گیری از فایل ها

همه ما به اهمیت بسیار بالای تهیه نسخه پشتیبان از فایل ها واقفیم. یک حادثه کوچک برای موبایل و تبلت و حتی یک لمس اشتباه، می تواند اطلاعات بسیار ضروری و مهم شما را بر باد دهد و اگر از آنها نسخه پشتیبان تهیه نکرده باشید، فاجعه ای جبران ناپذیر رخ خواهد داد. برای پیشگیری از... ادامه مطلب

معرفی اپ SimPay؛ راهی آسان برای خرید شارژ، بلیت و پرداخت قبوض

خرید بلیت کنسرت، بلیت هواپیما، شارژ 4G، پرداخت قبوض، تسویه جرایم رانندگی؛ احتمالا برای تمام این کارها اپلیکیشن های مختلفی نصب کرده اید و روزانه به سرویس های متفاوتی مراجعه می کنید. اما آیا بهتر نیست که بتوانید از «یک محل» به انجام تمامی این امور برسید؟ مسلما همین طور است. سیم پی، اپلیکیشنی که امروز معرفی... ادامه مطلب

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود