ستاره جدید سامسونگ از راه رسید؛ همه چیز درباره گلکسی نوت 8

معرفی بازی لوتی وار؛ ادای دینی به سینمای قدیم ایران

شاید فکر کنید بحث های سیاسی و تلفن های همراه اصلی ترین نامزدها برای گذران وقت در دورهمی ها باشند. اما اگر دقیق تر به این قضیه نگاه کنیم، متوجه می شویم که یادآوری خاطرات گذشته نیز از شانس بالایی در فصل جوایز برخوردار است.

چون عموما ما ایرانی ها انسان های نوستالژی گرایی هستیم و از ورق زدن دفتر خاطراتی که حتی اگر در نوشته شدن آن نقشی نداشته باشیم هم لذت کافی می بریم.

اشتباه برداشت نکنید، قصد نقد این رفتار را نداریم و تمام حرف های بالا را زدیم تا بگوییم ویژگی مورد بحث، با وجود ارزش بالای خود میان جامعه داخلی، می تواند به یک نیرو بسیار قوی در جذب مخاطب بدل گردد.

خوشبختانه تولیدکنندگان داخلی نیز خود به این موضوع واقف بوده و سالیانه آثاری را در بازار داخلی مشاهده می کنیم که گذری بر آن دوران دارند. امروز می خواهیم به معرفی یکی از خوب های این سبک با نام لوتی وار بپردازیم. پس تا پایان همراه ما باشید.

لوتی-وار-بازی-ایرانی

طبیعتا با شنیدن واژه لوتی فکرها به سمت انسان های با مرامی می رود که تیپ شان قبل از انقلاب جذابیت خاصی میان مردم داشت. شخصیت اصلی بازی لوتی وار نیز از همین جنس آدم هاست.

داستان از این قرار است که کارگردانی جوان تصمیم می گیرد برای فیلم های خود یک بازیگر انتخاب کند؛ آثاری که همگی همانند برخی ساخته های دهه 40 و 50 شمسی بوده و در آنان یک انسان با مرام باید گرد و خاک کند. بنابراین او از شما می خواهد تا ستاره فیلم هایش باشید.

این از خلاصه، شاید هم کلیت داستان بازی که جذابیت اصلی آن بر دوش دیالوگ های انتخابی بسیار عالیش است. به عبارت دیگر قبل از شروع فیلمبرداری، توضیحاتی از سوی کارگردان داده می شود که بازیکن می تواند بنا بر علاقه خود با چهار گزینه متفاوت پاسخ وی را بدهد.

نکته جالب اینجاست هر پاسخ نیز خود عکس العمل متفاوتی از سوی کارگردان در بردارد. البته قابلیت انتخاب دیالوگ تنها تا مرحله 12 وجود داشته و از آن مرحله به بعد بر اساس نحوه انتخاب دیالوگ هایتان، شخصیت اصلی پاسخ خواهد داد.

لوتی-وار-گیم پلی

اینجای بازی فقط یک دیالوگ «والا با این نوناشون» کم داشت!

به نظر می رسد در مدهای دیگر دوباره شاهد بازگشت این ویژگی باشیم که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. از داستان به گیم پلی می رویم. لوتی وار در زیر مجموعه سبک فایتینگ یا مبارزه ای قرار گرفته و در هر مرحله کارگردان به شما وظیفه ای می دهد تا آن را به بهترین نحو انجام دهید.

از دید مکانیک های گیم پلی با عنوان ساده ای طرف هستیم و پیچیدگی های برخی عناوین فایتینگ در انتظارتان نخواهد بود. برای مبارزه چهار حرکت اصلی وجود دارد که عبارت اند از: ضربه به سر، ضربه به شکم، دفاع بالا و دفاع پایین. البته می توانید برای جا خالی دادن انگشتتان را نیز به سمت چپ صفحه لمسی بکشید.

اما صبر کنید ببینیم، این سادگی گیم پلی را یکنواخت نمی کند؟ طبیعتا پاسخ مثبت است. به همین منظور استودیو سازنده چهار حرکت ویژه با نام های چَک، پخ، ضایع کردن و عربرده کشیدن را به بازی اضافه نموده تا شاهد تنوع در مبارزات باشیم.

بالاتر قول دادیم تا پیرامون مدهای دیگر بازی نیز صحبت کنیم. به صورت کلی در منوی اصلی شش بخش وجود دارد که تاکنون فقط لوتی وار [مراحلی که ابتدای متن اشاره کردیم] و بی پایان در دسترس اند. در مد بی پایان، همان طور که از اسم آن بر می آید، بازیکن می تواند بدون محدودیت با انسان های بیشتری مبارزه کرده و رکورد بزند.

لوتی-وار-بازی

پس از پیروزی بر حریفان، سکه هایی را دریافت می کنید. تنها استفاده از واحد پول بازی زنده کردن خود پس از اتمام جانتان است که بیشتر در بخش بی پایان مورد استفاده قرار می گیرد. البته سازنده قول داده به زودی قابلیت خرید ابزار و لباس را نیز فراهم نماید.

چهار بخش دیگر نیز پلیس جنایی، عملی تخیلی، اساطیری و پیشنهاد شما هستند. کامنت های صفحه اینستاگرام بازی را که مشاهده می کردیم، متوجه شدیم مرحله پلیسی جنایی به زودی با آپدیتی در دسترس قرار گرفته و سبک بازی نیز تغییراتی به خود دیده. به گونه ای که می توانید کاراکتر را حرکت داده و تیر اندازی کنید.

اگر بخواهیم نگاهی گذرا به گرافیک داشته باشیم باید بگوییم رنگ بندی لوتی وار همانند شخصیت اصلی و فیلم هایی که بازی می کند وفادار به آثار قدیمی بوده و سیاه و سفید است. برای پس زمینه نیز شاهد دو بک گراند گوناگون هستیم که الهام گرفته از تهران قدیم هستند.

فکر نمی کنیم برای سخن پایانی نیازی به پیشنهاد تجربه بازی باشد. چون صحبت های مقدمه و المان های مثبت خود دلیلی برای انجام بازی لوتی وار هستند. البته با تمام این حرف ها نباید از پشتیبانی بسیار خوبی که مدین گیم نسبت به عنوان خود دارد، بگذریم.

لوتی وار
  • لوتی وار
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: مدین گیم
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: 16.9 مگابایت

در جریان باشید

مطالب مرتبط

معرفی بازی FIE Swordplay؛ شمشیرباز افسانه ای

سرانجام ما هم دیشب طعم استرس بازی های المپیک را چشیدیم. هیچ گاه فکر نمی کردیم ورزش شمشیربازی بتواند مخاطب های خود را میخکوب تلویزیون کرده و لحظه هایی را به وجود بیاورد که هیجانش از هر چیزی بیشتر باشد. ولی چند ساعت پیش به واسطه شگفتی سازی یکی از ورزشکارهای ایرانی این اتفاق افتاد.... ادامه مطلب

نگاهی بر بازی ایرانی لگوباز

بارها در مطالب معرفی بازی در دیجیاتو، حمایتمان را از بازی هایی با گرافیک ساده اما گیم پلی سرگرم کننده بیان کرده ایم. خوشبختانه در پلتفرم موبایل چنین بازی هایی کم نیستند و نکته خوشحال کننده دیگر اینکه بازی سازان داخلی ما نیز تاکنون آثار شایسته ای را در این قالب برای تلفن های هوشمند... ادامه مطلب

معرفی بازی The Walking Dead: Road to Survival؛ پیش به سوی زامبی ها

اگر از طرفداران سریال The Walking Dead هستید و نمی توانید تا فرارسیدن فصل جدید منتظر بمانید، برای تان یک گزینه ی فوق العاده داریم تا اوقات فراغت تان را سپری کنید.Walking Dead: Road to Survival یک عنوان نقش آفرینی براساس سریال و سری کمیک بوک های واکینگ دد است و شما را در نقش... ادامه مطلب

معرفی بازی Lifeline Halfway to Infinity؛ فضانورد

اگر موفقیت های قسمت ابتدایی Lifeline را به حساب المان های جالبش بزنیم، Halfway to Infinity به واسطه پختگی همان ایده ها توانسته بازیکن ها را شیفته خود کند. آن هم نه با تغییرات مکانیزم های گیم پلی، چون همچنان شاهد شالوده عناوین پیشین با این اپلیکیشن هستیم. از بازگشت کاراکتر قدیمی داستان حرف می... ادامه مطلب

قهرمانان اسطوره ای؛ معرفی بازی Elements: Epic Heroes

نیروهای تاریکی سراسر عالم را فرا گرفته اند و لرد سیاه، نقشه فرمانروایی بر کل دنیا را در سر می پروراند. اما این به معنای پایان کار نیست؛ هنوز قهرمانان اسطوره ای نمرده اند و می توانند با قدرت اعجاب انگیزشان جلوی تجاوز نیروهای شرور به حریم دنیای روشنایی را بگیرند. Elements: Epic Heroes، عنوان استراتژیک تحسین شده... ادامه مطلب

The Silent Age؛ سفر در زمان

سال 1972 همه چیز با آنچه که امروز می بینیم تفاوت می کرد. نهایت تکنولوژی آن روزگار، مد روز و کلا همه چیز متفاوت بود و حالا بیش از 40 سال گذشته. شاید سبیل Joe، کاراکتر بازی، سندی محکم برای این ادعا باشد که بازی The Silent Age از همان سال های دور می آید... ادامه مطلب

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود