افراد موفق قدردان چه مواردی در زندگی شان هستند؟

با نگاهی دقیق به دنیا می توان موارد زیادی را برای شکرگزاری و قدردانی یافت. در این میان برخی مردم صرفا نعمت ها را می بینند و برخی دیگر فقط کاستیهای شان را اما افرادی موفق می شوند که شکرگزار همه اینها باشند. در زیر مواردی که افراد موفق قدردانشان هستند را برای شما به اختصار توضیح می دهیم:

  1. فشار

راننده ی NASCAR ( انجمن ملی مسابقه ی اتومبیلرانی خودروهای کار کرده) می گوید:

Joey Logano

Joey Logano

تحمل کردن فشارها واقعا عالی است. خیلی از مردم فشار را درک نمی کنند. هیچ حسی بهتر از این نیست که برنده شوید در حالی که پشت تان به دیوار محکمی باشد.

تحمل فشار یعنی به شما فرصتی داده شده که کار با ارزشی انجام دهید. از فرصت هایی که برای تان پیش می آید استقبال کنید تا بتوانید این فشار را درک کنید.

زمانی باید نگران خود شوید که هرگز به شما فشاری وارد نشود زیرا در این صورت فرصت زندگی واقعی را از دست خواهید داد.

  1. شکست

شکست

برای اکثر مردم شکست به معنای انتهای دنیا نیست، بلکه به معنی انتهای یک ایده و یا آرزوست. شکست باعث می شود با تجربه ی بیش تر به کار دیگری بپردازید و به احتمال زیاد در آن موفق شوید.

شکست نا امید کننده است اما بدتر از آن، مهارت جدید یا تجربه ی جدیدی کسب نکردن است. برای این که فرصت شکست برای تان فراهم شده شکرگزار باشید چرا که حداقل میزانی از مسیر را طی کرده اید.

  1. انتقاد

مردم زمانی نقد می کنند که به چیزی اهمیت می دهند. زمانی که دیگران به شما و کارتان اهمیت دهند می توانید نتیجه بهتری از کار خود را ارائه کنید، یا کارتان را متفاوت از قبل انجام داده و نظرشان را تغییر دهید.

  1. تصمیمات

ممکن است چه در زندگی شخصی چه کاری انتخاب های زیادی داشته باشید و این تعدد انتخاب به شما استرس وارد کند.

برعکس آن را تصور کنید. اگر هیچ انتخابی نمی داشتید چه حسی به شما دست می داد؟ برای این انتخاب ها و تصمیماتی که باید اتخاذ کنید، قدردان باشید.

  1. ناراحتی

ناراحتی نشان دهنده ی توجه شما به موضوعی است. و سرآغاز  همه ی نقاط عطف، اهمیت دادن است.

  1. احترام

به آدم هایی فکر کنید که تحسین شان می کنید. آن هایی که برای شما قابل اعتماد هستند. برای این گروه باید از خودشان نیز تشکر کنید. به آنها بگویید چقدر از بودن شان احساس خوبی به شما دست می دهد.

  1. مبارزه

منظور در این جا مبارزه های عمدی است. مانند انتخاب سخت کار کردن یا فداکاری برای افراد مهم زندگی تان.

زمانی که برای چیزی می جنگید و تحمل می کنید، محدوده ی باورهایی که از خودتان ساخته اید را بازتر و شایستگی های تان را ببیشتر می کنید و گاهی این کشمکش ها باعث می شوند شما کم اهمیتی موضوعی که باعث ناراحتی تان شده را ببینید.

در حین این مبارزات و تلاش ها شما می فهمید چه کسی هستید و یا چه کسی خواهید بود.

  1. انتظار

انتظار

شاید صبور بودن خیلی خوشایند نباشد اما انتظار کشیدن هست.

برای مثال، تحقیقات نشان داده اند که بیش ترین شادی تعطیلات، برنامه ریزی قبل از آن است. و شادی حاصل از آن به طور میانگین تا 8 هفته طول می کشد.

پس از تعطیلات، سطح شادی تا سطح اولیه اش پایین می آید (معمولا چند روز بعد از تعطیلات) و سطح شادی مردمی که به تعطیلات رفته اند همانند آن هایی می شود که نرفتند.

برای این انتظار قدردان باشید (مخصوصا برای چیزی که خیلی آن را می خواهید).

پشیمانی

به مواردی فکر کنید که آرزو می کردید آنها را بهتر انجام داده بودید و یا به شکل متفاوتی مدیریت شان می کردید. یا به چیزی فکر کنید که انجام دادید اما آرزو می کنید که ای کاش نمی کردید.

دردناک است؟ حتما و البته انگیزه بخش است.

از آن انگیزه همین امروز استفاده کنید. با دوستی که مدت ها در تماس نبودید تماس بگیرید؛ با خانواده ارتباط برقرارکنید؛ بزرگوار باشید و شما عذرخواهی کنید. کاری را که آرزو می کردید را انجام دهید.

نتایج حاصل از این کار، شما را شکر گزار خواهد کرد.

  1. خانواده

خانواده

نگاهی به اطراف تان بیاندازید. عمو پرخوری می کند، زن عمو نمی تواند کنجکاوی نکند، خواهرتان با شما کشمکش دارد و پدرتان با شما مانند یک کودک رفتار می کند.

شاید این رفتارها آزاردهنده باشند اما یقین داشته باشید وقتی این ها کنار شما نباشند، دلتنگ شان می شوید. سعی کنید خوبی ها را در هر کدام ببینید و برای داشتن این خانواده قدردان باشید. چرا که مردم زیادی آرزوی داشتن خانواده ی شما را دارند.

  1. همین لحظه

از آنجایی که همین الان در حال خواندن این مقاله هستید، پس واضح است که می توانید زمانی را برای فکر کردن، بهبود دادن خودتان، ایده پردازی و برقراری ارتباط با دوستان یا خانواده اختصاص دهید.

زمان مهم ترین دستاورد شماست پس برای همین لحظه شکر گزار باشید. زمان می تواند همه چیز را ممکن کند. آن را هدر ندهید.

منبع:
inc

مطالب مرتبط

60 ثانیه قدردانی صبحگاهی: ضامن شادی شبانه روز

زندگی کارآفرینی ضمن آینده درخشانی که ممکن است برای فرد داشته باشد، بعضا با مشکلات و دشواری هایی هم همراه است. Bruce Eckfeldt، عضو هیئت رئیسه ی سازمان کارآفرینان نیویورک سال های سختی را گذراند تا به یک نکته ی کلیدی دست یافت. برای فهمیدن این نکته، تجربه اش را از زبان وی بخوانید: چند سال... ادامه مطلب

با عادات روزانه افراد موفق آشنا شوید

موفقیت علاوه بر اینکه میتواند تعاریف مختلفی داشته باشد، به عوامل گوناگونی باز می گردد؛ برخی آن را به شانس نسبت می دهند و برخی دیگر ریشه اش را در سخت کوشی می دانند. با این حال اغلب افراد موفق عادات مشترک و در عین حال ساده ای دارند که آنها را برای رسیدن به... ادامه مطلب

با برداشتن این دو قدم ساده بهره وری تان را به طور چشم گیری افزایش دهید

برای همه این اتفاق افتاده که در طول روز دو کار مهم را باید به پایان برسانند. کسانی که بهره وری بالایی دارند به خوبی از مدیریت زمان شان برمی آیند و به کارهای شان می رسند. خوشبختانه این گونه نیست که برخی ذاتا پرتلاش و برخی تنبل به دنیا بیایند. بلکه افراد موفقی که بهره وری... ادامه مطلب

به کار بستن این پنجاه نکته شما را به فردی موفق تر از قبل تبدیل می کند

Julie Bort روزنامه نویسی است که با افراد متفاوتی مصاحبه کرده است. از مدیر عامل شرکت های مولتی میلیاردری گرفته تا کارآفرینانی که استارتاپ هایشان را به تازگی راه انداخته، یا مدیر عامل هایی که با دریافت پیشنهاد های مالی عالی، استارتاپ های خود را فروخته اند. او نتایج ارزشمند حاصل از این مصاحبه ها را به... ادامه مطلب

آنچه افراد موفق می دانند و به آن عمل می کنند

افراد موفق چه کارهایی را متفاوت از دیگران انجام می دهند که باعث تحقق بخشیدن رویاهای شان می شود؟ چه چیزی باعث می شود کسی استیو جابز و یا در سن جوانی مارک زاکربرگ شده ولی شخص دیگری در همین سن هیچ نامی از خود باقی نگذارد؟ در ادامه به 5 موردی که باعث پیشرفت... ادامه مطلب

۵ باوری که انسان های موفق اعتقادی به آنها ندارند

بسیاری از چیزهایی که انسان های موفق، فارغ از حرفه یا صنعت فعالیت خود به آنها فکر می کنند شبیه به هم است. اما از آن مهم تر، چیزهایی است که هیچ یک از آنها اعتقادی به صحتشان ندارند. شما نیز می توانید مثل انسان های موفق باشید. هر یک از ما می توانیم تصمیم بگیریم... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود