افراد موفق قدردان چه مواردی در زندگی شان هستند؟

با نگاهی دقیق به دنیا می توان موارد زیادی را برای شکرگزاری و قدردانی یافت. در این میان برخی مردم صرفا نعمت ها را می بینند و برخی دیگر فقط کاستیهای شان را اما افرادی موفق می شوند که شکرگزار همه اینها باشند. در زیر مواردی که افراد موفق قدردانشان هستند را برای شما به اختصار توضیح می دهیم:

  1. فشار

راننده ی NASCAR ( انجمن ملی مسابقه ی اتومبیلرانی خودروهای کار کرده) می گوید:

Joey Logano

Joey Logano

تحمل کردن فشارها واقعا عالی است. خیلی از مردم فشار را درک نمی کنند. هیچ حسی بهتر از این نیست که برنده شوید در حالی که پشت تان به دیوار محکمی باشد.

تحمل فشار یعنی به شما فرصتی داده شده که کار با ارزشی انجام دهید. از فرصت هایی که برای تان پیش می آید استقبال کنید تا بتوانید این فشار را درک کنید.

زمانی باید نگران خود شوید که هرگز به شما فشاری وارد نشود زیرا در این صورت فرصت زندگی واقعی را از دست خواهید داد.

  1. شکست

شکست

برای اکثر مردم شکست به معنای انتهای دنیا نیست، بلکه به معنی انتهای یک ایده و یا آرزوست. شکست باعث می شود با تجربه ی بیش تر به کار دیگری بپردازید و به احتمال زیاد در آن موفق شوید.

شکست نا امید کننده است اما بدتر از آن، مهارت جدید یا تجربه ی جدیدی کسب نکردن است. برای این که فرصت شکست برای تان فراهم شده شکرگزار باشید چرا که حداقل میزانی از مسیر را طی کرده اید.

  1. انتقاد

مردم زمانی نقد می کنند که به چیزی اهمیت می دهند. زمانی که دیگران به شما و کارتان اهمیت دهند می توانید نتیجه بهتری از کار خود را ارائه کنید، یا کارتان را متفاوت از قبل انجام داده و نظرشان را تغییر دهید.

  1. تصمیمات

ممکن است چه در زندگی شخصی چه کاری انتخاب های زیادی داشته باشید و این تعدد انتخاب به شما استرس وارد کند.

برعکس آن را تصور کنید. اگر هیچ انتخابی نمی داشتید چه حسی به شما دست می داد؟ برای این انتخاب ها و تصمیماتی که باید اتخاذ کنید، قدردان باشید.

  1. ناراحتی

ناراحتی نشان دهنده ی توجه شما به موضوعی است. و سرآغاز  همه ی نقاط عطف، اهمیت دادن است.

  1. احترام

به آدم هایی فکر کنید که تحسین شان می کنید. آن هایی که برای شما قابل اعتماد هستند. برای این گروه باید از خودشان نیز تشکر کنید. به آنها بگویید چقدر از بودن شان احساس خوبی به شما دست می دهد.

  1. مبارزه

منظور در این جا مبارزه های عمدی است. مانند انتخاب سخت کار کردن یا فداکاری برای افراد مهم زندگی تان.

زمانی که برای چیزی می جنگید و تحمل می کنید، محدوده ی باورهایی که از خودتان ساخته اید را بازتر و شایستگی های تان را ببیشتر می کنید و گاهی این کشمکش ها باعث می شوند شما کم اهمیتی موضوعی که باعث ناراحتی تان شده را ببینید.

در حین این مبارزات و تلاش ها شما می فهمید چه کسی هستید و یا چه کسی خواهید بود.

  1. انتظار

انتظار

شاید صبور بودن خیلی خوشایند نباشد اما انتظار کشیدن هست.

برای مثال، تحقیقات نشان داده اند که بیش ترین شادی تعطیلات، برنامه ریزی قبل از آن است. و شادی حاصل از آن به طور میانگین تا 8 هفته طول می کشد.

پس از تعطیلات، سطح شادی تا سطح اولیه اش پایین می آید (معمولا چند روز بعد از تعطیلات) و سطح شادی مردمی که به تعطیلات رفته اند همانند آن هایی می شود که نرفتند.

برای این انتظار قدردان باشید (مخصوصا برای چیزی که خیلی آن را می خواهید).

پشیمانی

به مواردی فکر کنید که آرزو می کردید آنها را بهتر انجام داده بودید و یا به شکل متفاوتی مدیریت شان می کردید. یا به چیزی فکر کنید که انجام دادید اما آرزو می کنید که ای کاش نمی کردید.

دردناک است؟ حتما و البته انگیزه بخش است.

از آن انگیزه همین امروز استفاده کنید. با دوستی که مدت ها در تماس نبودید تماس بگیرید؛ با خانواده ارتباط برقرارکنید؛ بزرگوار باشید و شما عذرخواهی کنید. کاری را که آرزو می کردید را انجام دهید.

نتایج حاصل از این کار، شما را شکر گزار خواهد کرد.

  1. خانواده

خانواده

نگاهی به اطراف تان بیاندازید. عمو پرخوری می کند، زن عمو نمی تواند کنجکاوی نکند، خواهرتان با شما کشمکش دارد و پدرتان با شما مانند یک کودک رفتار می کند.

شاید این رفتارها آزاردهنده باشند اما یقین داشته باشید وقتی این ها کنار شما نباشند، دلتنگ شان می شوید. سعی کنید خوبی ها را در هر کدام ببینید و برای داشتن این خانواده قدردان باشید. چرا که مردم زیادی آرزوی داشتن خانواده ی شما را دارند.

  1. همین لحظه

از آنجایی که همین الان در حال خواندن این مقاله هستید، پس واضح است که می توانید زمانی را برای فکر کردن، بهبود دادن خودتان، ایده پردازی و برقراری ارتباط با دوستان یا خانواده اختصاص دهید.

زمان مهم ترین دستاورد شماست پس برای همین لحظه شکر گزار باشید. زمان می تواند همه چیز را ممکن کند. آن را هدر ندهید.

منبع:
inc

مطالب مرتبط

بهترین درس هایی که می توان از افراد برجسته دنیا آموخت

انسان کمال طلب و همیشه به دنبال موفقیت و پیشرفت بوده است. از این رو شناخت تجربه های موفق افراد برجسته می تواند در موفقیت شما نیز اثر بگذارد. اگر می خواهید فرد موفقی شوید ابتدا از تغییر طرز فکرتان باید شروع کنید چرا که نمی توان با منفی نگری به فرد موفقی تبدیل شد. در... ادامه مطلب

با این دو قدم ساده استعداد خود را کشف کنید

حتما برایتان پیش آمده که از استعداد فردی در یک حوزه خاص شنیده باشید یا اینکه حرف هایی در مورد بی استعدادی فرد دیگر در زمینه ای به گوشتان خورده باشد. اما جدای از اطرافیان، انسان ها معمولا درک درستی از استعدادها و مهارت های خود ندارند. برای نمونه اگر در حال قهوه نوشیدن یکی از... ادامه مطلب

سه مهارت کلیدی برای دستیابی به موفقیت

موفقیت تعاریف مختلفی دارد؛ بسیاری آن را در دستیابی به ثروت می دانند و برخی نیز سلامتی و آرامش را اصلی ترین مشخصه اش قلمداد می کنند. رسیدن به سطح رضایتمندی از کار و حرفه روزانه نیز از دیگر نشانه های موفقیت برای خیلی هاست. اما دستیابی به این نقطه، راه و روش مخصوص به خود... ادامه مطلب

۵ باوری که انسان های موفق اعتقادی به آنها ندارند

بسیاری از چیزهایی که انسان های موفق، فارغ از حرفه یا صنعت فعالیت خود به آنها فکر می کنند شبیه به هم است. اما از آن مهم تر، چیزهایی است که هیچ یک از آنها اعتقادی به صحتشان ندارند. شما نیز می توانید مثل انسان های موفق باشید. هر یک از ما می توانیم تصمیم بگیریم... ادامه مطلب

10 عادتی که باعث پیشرفت شما در کار می شوند

بارها و بارها شنیده ایم وقتی فردی ترفیع رتبه پیدا می کند اطرافیانش این موضوع را به خوش شانسی یا ارتباط نزدیکش با رئیس نسبت می دهند و کمتر پیش می آید که این موفقیت را نتیجه توانمندی های بالای او یا خصوصیات اخلاقی اش بدانند، حال آنکه عوامل متعددی در این پیشرفت اثر دارند که... ادامه مطلب

۱۴ عادت روزانه‌ی افراد موفق چیست؟

نزدیک بودن به افراد قدرتمند و تاثیر‌گذار می تواند اطلاعاتی باورنکردنی در اختیار شما قرار دهد، اینکه چه عادات و اخلاقی دارند که آنها را به موفقیت رسانده برای همه انسان‌ها که رویای موفقیت در ذهن دارند می تواند جالب باشد. اخیراً محققان طی مصاحبه با ۲۰۰ فرد فوق العاده موفق توانسته‌اند به اطلاعات جالبی در... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود