صمیمیت یا رفتار مؤدبانه؛ کدام یک بهتر است؟

رفتار مؤدبانه بخشی از مجموعه عواملی است که به دیگران می فهماند شما به ایجاد رابطه با آن ها تمایل دارید، اما کلید اصلی این مجموعه، صمیمیت است. با بهره گیری از این عامل کلیدی، چیزی فراتر از آنچه مردم نیاز دارند را به آن ها می دهید.

البته اشتباه نکنید، رفتار مؤدب بودن مهم است؛ اما گاهی این ادب باعث دور شدن افراد از شما می شود. ترکیب ادب و صمیمیت، شما را برای فرد مقابل قابل اعتماد جلوه می دهد؛ از این رو روابط تان محکم تر می شود.

در ادامه، راه هایی برای افزایش صمیمیت آورده شده است:

  • به نیاز های جزئی دیگران توجه کنید

به دنبال راه های کوچکی برای کمک به مردم باشید. مثلا زمانی که فردی روی مبل منزل شما نشسته است، برای او یک پتو یا بالشت بیاورید تا راحت تر باشد.

  • زمانی که کسی عمل خجالت آوری را انجام می دهد، از تجربه مشابه خود صحبت کنید

اگر دوستتان حین کار، نوشیدنی اش را روی میز ریخت یا مسئله دیگری برایش پیش آمد، کاری کنید که احساس خجالت نکند. مثلاً به او بگویید «ناراحت نباش، من هم از این کارها انجام می دهم.»

  • شخصیت خود را نشان دهید

بخشی از ویژگی های شخصیتی خود را با یک هدیه دست ساز، کارت تبریک، اشتراک گذاری لیست پخش موسیقی، یا شوخی کردن و وقت گذراندن با دیگران نشان دهید.

در ابتدا این کارها را از روی عمد انجام دهید تا نهایتا بخشی از ذات شما شوند.

مطالب مرتبط

60 ثانیه قدردانی صبحگاهی: ضامن شادی شبانه روز

زندگی کارآفرینی ضمن آینده درخشانی که ممکن است برای فرد داشته باشد، بعضا با مشکلات و دشواری هایی هم همراه است. Bruce Eckfeldt، عضو هیئت رئیسه ی سازمان کارآفرینان نیویورک سال های سختی را گذراند تا به یک نکته ی کلیدی دست یافت. برای فهمیدن این نکته، تجربه اش را از زبان وی بخوانید: چند سال... ادامه مطلب

10 عادت موثر رفتاری افراد بسیار موفق

ارتباط موثر، بهترین مهارت زندگی است که یک فرد می تواند بدست بیاورد. همکارانی که می توانند به طور حرفه ای افکار، احساس، ایده ها، نگرانی ها و آرزوهای شان را بگویند، افرادی سازگار هستند. معاشرت موثر تنها صحبت کردن نیست بلکه قابلیت گوش فرا دادن، درک منظور فرد، خواندن زبان بدن و نفوذ به ذهن... ادامه مطلب

چگونه با خواندن فکر دیگران، رابطه مستحکمی با آنها برقرار کنیم؟

درک چشم انداز دیگران در موفقیت آمیز بودن روابط اهمیت دارد چرا که همدردی و فهم متقابل ایجاد می کند. با وجود این دو عامل قطعا احترام متقابل، موفقیت و پیشرفت نیز ایجاد خواهد شد. برای ماندگاری روابط تان به نکات زیر دقت کنید. فکر کردن به دیگران اگر خود محور نباشید هنگامی که در میان جمعی هستید به... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x