این 9 عادت در سال جدید پول بیشتری برای شما به ارمغان می آورند

Harv Eker نویسنده ی کتاب «اسرار ذهن میلیونر ها» می گوید: با آموزش می توانید گلف باز، هنرمند و یا سوار کار حرفه ای شوید. برای پولدار شدن نیز باید آموزش ببینید.

اگر می خواهید نحوه ی پولدار شدن را بیاموزید لازم است 9 عادتی که در زیر آمده را وارد سبک زندگی تان کنید:

با افرادی ارتباط برقرار کنید که تحسین شان می کنید

آندرو کارنگی (موسس شرکت فولاد ایالات متحده) قبل از این که به ثروتمند ترین فرد زمان خودش تبدیل شود، در طبقه ی فقیر جامعه به سر می برد. او کلید پولدار شدنش را مغز متفکر می داند.

منظور از مغز متفکر این است که با افرادی معاشرت کنید که بینشی شبیه به شما داشته باشند چرا که مشورت و صحبت با چنین مغز هایی، قدرت تصمیم گیری شما را بهتر می کند.

بعلاوه شما شبیه به افرادی می شوید که با آن ها ارتباط برقرار می کنید. به همین دلیل است که ثروتمندان با کسانی مانند خودشان رابطه برقرار می کنند.

Steve Siebold نویسنده ی میلیونر خودساخته ای است که می گوید:

در بیشتر موارد ارزش شما توسط هم نشین های شما تعیین می شود. پتانسیل فکری و مالی شما با معاشرت با افرادی که از شما موفق تر هستند، گسترش می یابد. در حقیقت، طرز تفکر میلیونر ها با طبقه ی متوسط جامعه متفاوت است و از معاشرت با آن ها درس های زیادی می توان گرفت.

سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری

یکی از راه های کسب پول بیشتر، سرمایه گذاری کردن است و باید تا جایی که امکان دارد سریع تر این کار را کرد.

Michael Solari یک برنامه ریز مالی است. او معتقد است: امروز هر چه بیشتر پول تان را سرمایه گذاری کنید، درآینده بیشتر برداشت خواهید کرد. زیرا ارزش پول و سرمایه ی شما در آینده بیشتر و بیشتر خواهد شد.

ساده ترین راه این است که از بیمه ی کاری شروع کنید. راه دیگر این است که پول تان را در حساب های بانکی سرمایه گذاری نموده تا به هنگام بازنشستگی بتوانید از آن دو استفاده ببرید.

کار نیمه وقت بگیرید

اگر می خواهید پول دار شوید باید بیشتر کار کنید. و بدانید مزایای کار نیمه وقت بیشتر از افزایش حقوق کار تمام وقت است. چرا که با تجربه ی کاری دیگر، مهارت شما بیش تر می شود، مغز تان در زمینه های دیگر نیز رشد یافته و شبکه ی ارتباطی شما وسعت می یابد. افزون بر این فرصت خوبی است که کار مورد علاقه ی خود را پی بگیرید. می توان به عکاسی، تدریس، مربی گری و... اشاره کرد.

غرق در کتاب شوید

کتاب

ثروتمندان بیشتر از سرگرمی، آموزش دیدن را دوست دارند. اینترنت را قطع کنید و در دریای کتاب های سرمایه گذاری و یا زندگی نامه ی افراد موفق شیرجه بزنید.

Siebold می نویسد: زمانی که وارد منزل یک فرد ثروتمند می شوید؛ اولین چیزی که به چشم تان می خورد کتاب خانه ی عظیمی از کتاب هایی است که او برای موفق شدن مطالعه کرده است.

برای مثال وارن بافت مدیر عامل شرکت برکشایر هاتاوی (هلدینگ) می گوید 80% روز کاریش به مطالعه اختصاص دارد.

اکثر ثروتمندان تحصیلات عالی را نگذرانده و ترجیح می دهند که علم را در جایی فراتر از کلاس درس بیایند.

در حساب های پرسود سرمایه گذاری کنید

اگر مبلغی بیش از مخارج 6 ماهه ی زندگی را در بانک برای روز مبادا پس انداز کرده اید، مابقی آن را در یک حساب پر سود بگذارید. Katie Brewer یک برنامه ریز مالی است که می گوید: بدتر از نگه داشتن پول در یک بانک کم سود این است که پول تان را در گاو صندوق گذاشته و هیچ سرمایه گذاری با آن نکنید.

اگر شما ریسک پذیر نیستید بهتر است پول تان را در حساب بانکی پر سود بگذارید.

همیشه به دنبال کارهای آسان نباشید

اگر می خواهید در آینده به انسان موفق یا پولداری تبدیل شوید باید همین الان راحت طلبی را کنار بگذارید.

Siebold می گوید: از نظر ثروتمندان، آسایش روانی، احساسی یا جسمی اولین هدف فکرهای طبقه ی متوسط جامعه است. متفکران جهانی، معتقدند میلیونر شدن آسان نیست و میلیونر ها آسایش را در پیشروی در کار و حل کردن چالش ها می یابند.

برای برداشتن یک قدم به جلو، 5 مورد از کارهایی که برای شما راحت نیست اما می تواند از نظر مالی کمک کند را بنویسید.

هدف گذاری کنید

هدف گذاری

برای کسب درآمد باید هدف گذاری دقیقی داشته باشید و سپس برای آن برنامه ریزی کنید. پول ظاهر نمی شود بلکه برای آن باید حسابی کار کرد.

برای رسیدن به درآمد بالا، تلاش، علم و جرات زیادی نیاز است. و تنها زمانی به هدف می رسید که به خوبی برای آن برنامه ریزی کرده باشید.

به هنگام هدف گذاری و برنامه ریزی، واقع بین باشید و مهلت زمانی و اهدافی را تعیین کنید که دست یافتنی باشند. البته هرگز فراموش نکنید در عین حال باید بزرگ فکر کنید.

Eker می نویسد: اولین دلیلی که مردم به آن چه می خواهند نمی رسند این است که نمی دانند چه می خواهند. اما ثروتمندان به خوبی می دانند که پول را می خواهند.

به طور اتوماتیک درآمد ساعتی از روزتان را پس انداز کنید

David Bach نویسنده ی پر فروش ترین کتاب «میلیونر اتوماتیک» مهم ترین قدم مسیر ثروتمند شدن را این می داند که دارایی های تان را در جریان خودکاری قرار دهید.

به نظر Bach باید مقداری از درآمد ماهانه برای بیمه ی کاری تان اختصاص داده شود تا به هنگام بازنشستگی تمام آن پول به شما برگردانده شود. این پول می تواند به اندازه درآمد یک ساعت از روز کاری تان باشد.

فرض کنید درآمد سالانه شما از یک کار تمام وقت به مدت 40 ساعت در هفته، 50000$ باشد. تقریبا به مدت 1920 ساعت در سال به شما پول داده می شود؛ که برابر با 25$ در هر ساعت می شود. روزانه این مقدار کم را پس انداز کنید تا هرگز نگران پول نباشید.

درآمد انفعالی داشته باشید

چه چیزی بهتر از این است که بدون این که کاری کنید درآمدی داشته باشید؟ به این حالت درآمد انفعالی می گویند. در این نوع شما در حالی که خواب هستید نیز پول در می  آورید.

نمونه هایی از این درآمدزایی، سرمایه گذاری در خانه یا خرید سهام یک کسب و کار و حتی ویدیو ساختن در یوتیوب می تواند باشد.

مطالب مرتبط

دوازده درس در زندگی که خیلی دیر آنها را می آموزیم

شاید تنها چیزی که همه ی انسان ها در آن مشترک هستند، اشتباه کردن باشد. همه برای رسیدن به اهداف اشتباهاتی مرتکب شده و از آنها درس می گیرید. اما کسانی موفق تر می شوند که بتوانند از اشتباهات دیگران درس بگیرند و خود مرتکب آن نشوند. از این رو در ادامه چند مورد از این... ادامه مطلب

آنچه افراد موفق می دانند و به آن عمل می کنند

افراد موفق چه کارهایی را متفاوت از دیگران انجام می دهند که باعث تحقق بخشیدن رویاهای شان می شود؟ چه چیزی باعث می شود کسی استیو جابز و یا در سن جوانی مارک زاکربرگ شده ولی شخص دیگری در همین سن هیچ نامی از خود باقی نگذارد؟ در ادامه به 5 موردی که باعث پیشرفت... ادامه مطلب

آیا به اندازه کافی عالی هستید؟

اکثر کارآفرینان و کارمندان یک نگرانی مشترک دارند: آیا همه ی تلاش شان را کرده اند یا می توانستند بهتر از این باشند؟ هرگز از خود انتظارات بی جا نداشته باشید. اگر با انجام دادن کاری به جامعه ی خود خدمت می کنید، بدانید که عالی هستید. توانایی انسان ها با یکدیگر متفاوت است از... ادامه مطلب

با این تصورات غلط در مورد کارآفرینی، وارد کار نشوید

خیال برخی بر این است که در کارآفرینی ساعات کاری آزادی خواهند داشت و رئیس خودشان خواهند بود، هر وقت دلشان بخواهد سر کار می روند و حساب بانکی شان به طور معجزه آوری پر خواهد شد. درحالیکه این تصورات نادرست است. رئیس یک کارآفرین مشتری و کارمندانش هستند. تا زمانی که آنها برای او... ادامه مطلب

ویژگی های برجسته ی کارآفرینان موفق چیست؟

هیچ کس نمی داند که آیا در کارش موفق می شود یا خیر اما به یقین نشانه هایی وجود دارند که مختص افراد موفق هستند. Mike Kapple چندین کسب و کار را در سال های عمرش تجربه کرده و با صدها کارآفرین هم کلام شده و متوجه تشابهاتی میان خود و دیگر کارآفرینان شده است. در... ادامه مطلب

عادت های محوری چگونه وضعیت زندگی شما را بهبود می بخشند؟

در مطلب قبل برایتان 101 عادت روزانه را بر شمردیم که می توانند شما را به سمت موفقیت رهنمون کنند. همانطور که در این پست خواندید، عادت ها حاصل تمرین های کوتاه روزانه هستند و گرچه از بین بردن انواع بد آنها بسیار دشوار است اما نهادینه کردن رفتارهای خوب در انسان با تمرین و صرف... ادامه مطلب

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x