دهگانه برترین وسایل نقلیه آفرود جهان

همیشه حمل و نقل در محیط های صعب العبور از اصلی ترین دغدغه های انسان بوده است. بعد از اختراع خودرو و موتورسیکلت، مصرف کنندگان به منظور افزایش کارآییِ این گونه وسایل نقلیه به اعمال تغییرات بر روی آنها پرداختند تا قابلیت وسایل نقلیه موتوری را برای عبور از مسیرهای دشوار، افزایش دهند.

این گونه تغییرات گاه برای تفریح در دامن طبیعت، در مواقعی برای عملیات های نجات و یا ارسال غذا و دارو به مناطق دور افتاده صورت می گیرد.

در سال میلادی ای که گذشت با خبرهای جالب و حیرت آور بسیاری در مورد وسایل نقلیه با قابلیت آفرود روبرو شدیم که در این مقاله به صورت مختصر به بهترین و جالب ترین آنها می پردازیم.

شِرپ ATV، غول بی شاخ و دم روس ها

شرپ خودرویی ساخته دست روس هاست که کمترین شباهت را خودروهای معمولی و بیشتری شباهت را به خودروهای بازی های ویدیویی دارد.

این خودرو همه کاره می تواند از هر مانعی عبور کند و سرنشینان را به مقصد برساند، حتی ویدیویی از این خودرو در فضای مجازی پخش شده که دو دستگاه شرپ در حال عبور از رودخانه ای عمیق به صورت شناور هستند. نکته جالب توجه در مورد شرپ غول پیکر این است که هر دو محور عقب و جلو فرمان پذیر هستند.

1

طبق اعلام سازنده، شرپ دارای پیشرانه 1.5 لیتری دیزل می باشد که توان تولید 44 اسب بخار را دارد. قابل ذکر است که این خودرو 1300 کیلوگرم وزن دارد و قیمت آن از 65 هزار دلار برای نمونه استاندارد آغاز می شود.

Works Electric B14 Adventure، ماجراجویی با اسکوتر

B14 می تواند به عنوان تجربه ای خاص از ماجراجویی شناخته شود زیرا کمتر کسی را می شناسیم که با اسکوتر به آفرود بپردازد. ولی سازنده این اسکوتر خاص با تقویت بدنه آن و استفاده از چزخ های پهن و بزرگ تر توانسته از آن وسیله ای جالب بسازد. البته این اسکوتر بیشتر شبیه به اسکوتری است که به باشگاه پرورش اندام رفته است.

2

در ضمن B14 دارای یک موتور الکتریکی 4400 واتی است که می تواند در 3.9 ثانیه به سرعت 48 کیلومتر در ثانیه برسد. حداکثر سرعت B14 شصت کیلومتر در ساعت تعیین شده که برای این اسکوتر که قابلیت آفرود دارد بسیار مناسب و کارآمد است.

جنگجویان زمستانی نیسان

3

جنگجویان زمستانی نیسان که شامل نیسان پتفایندر Pathfinder، نیسان مورانو Murano و نیسان روگی Rogue می شود در واقع بیشتر جنبه تبلیغات برای نیسان دارند. این سه خودرو بجای چرخ، از زنجیر بهره می برند که قابلیت آفرود آنها را به مراتب افزایش داده است.

نیکولا زیرو Zero، سریع ترین در مسیرهای دشوار

شنیدن قدرت 520 اسب بخار در جمع موتورهای چهارچرخ (UTV) بسیار هیجان انگیز است. کمپانی نیکولا به تازگی محصول جدید خود را معرفی کرده که توان تولید 520 اسب بخار دارد.

این UTV جذاب که زیرو Zero نام دارد از موتور الکتریکی برای تولید نیرو استفاده می کند. جالب است بدانید که موتور الکتریکی این خودرو از صفحات خورشیدی جریان الکتریکی را دریافت می کند. در واقع صفحه های خورشیدی، باطری ها را شارژ کرده و باطری ها نیز باعث به کار افتادن موتور الکتریکی می شوند.

4

طبق اعلام سازنده دو نمونه باطری برای این UTV قابل سفارش است که نمونه ضعیف تر قابلیت پیمایش 161 کیلومتر را دارد و نمونه قدرتمند تر می تواند 322 کیلومتر را بپیماید. زیرو در شتاب گیری عکس العملی مانند ابرخودروها دارد و می تواند در عرض 3 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد.

البته تنها یک نمونه از این خودرو ساخته شده است که نمونه ی پیش تولید یا پروتوتایپ محسوب می شود، اما نیکولا اعلام کرده که در صورت تولید، قیمت این محصول در حدود 37 هزار دلار تمام می شود.

SkyRunner MK 3.2، آفرود با کمک چتر

5

این خودرو پرنده که از قطعات باگی و موتور هواپیمای سبک ساخته شده قابلیت عبور از هر مانع طبیعی را دارد. سرعت این خودرو بر روی زمین به 113 کیلومتر در ساعت و در آسمان به 84 کیلومتر در ساعت می رسد. این خودروی دوکاره می تواند با باک پُر، 386 کیلومتر مسافت را بپیماید.

Neematic FR/1، دوچرخه کوهستان الکتریکی

در این چند سال اخیر دوچرخه های الکتریکی در حال پیشرفت خیره کننده ای هستند و باید منتظر آینده درخشان این گونه دوچرخه ها باشیم.

در سال 2016 شاهد حضور قدرتمند دوچرخه کوهستان الکتریکی نیماتیک بودیم که به کمک موتور الکتریکی 20 کیلوواتی و وزن سبک بدنه می تواند به سرعت 100 کیلومتر در ساعت دست یابد.

نیماتیک وسیله ای عالی برای ماجراجویی در طبیعت به نظر می رسد و با تلفیق نیروی الکتریکی و قدرت بدنی راکِب حسی ناب از طبیعت گردی را منتقل می کند.

6

نیماتیک قادر به پیمایش 50 تا 100 کیلومتر است که بستگی به نوع استفاده و شارژ باطری دارد. عرضه جهانی نیماتیک سال جدید میلادی آغاز می شود.

لندروور دفندر هریتژ با سقف ایکاروس

سال 2016 میلادی برای دوستداران دفندر سال غم انگیزی بود، زیرا کمپانی بعد از 68 سال به تولید دفندر خاتمه داد. به صورت حتم در لیست ما جای یک لندروور خالی بود، بنابراین تصمیم گرفتیم نمونه ای خاص که هریتژ نام دارد را در این لیست قرار دهیم.

زیرا زمانی که صحبت از آفرود به میان می آید، این نام بزرگ بریتانیایی جزئی جدایی ناپذیر خواهد بود.

7

کمپانی ایکاروس که به تجهیز خودروهای آفرود مشغول است در اواخر سال جاری تصمیم به مجهز نمودن خاص ترین نمونه دفندر به تجهیزات آفرود گرفت. ایکاروس دفندر را به سقف باز شو مجهز کرد که می توان به عنوان محل خواب از آن استفاده کرد که یکی از مهمترین امکانات برای سفرهای برون شهری و طبیعت گردی می باشد.

 

یاماها T7 کانسپت، ژاپنی جان سخت

موتورهای آفرود سایز متوسط یا به عبارتی تریل، همیشه علاقمندان به خود را داشته اند. حتی در کشورهای مختلف تورهای طبیعت گردی به وسیله این موتورها انجام می شود. این موتورسیکلت ها بدلیل قابلیت های فنی بالا مورد توجه طبیعت گردان و آفرودرهای حرفه ای قرار می گیرند.

8

T7 از شاسی سبک و پیشرانه 700 سی سی سود می برد. پیشرانه 0.7 لیتری این موتورسیکلت، قادر به تولید 75 اسب بخار نیرو است. T7 از طراحی موتورسیکلت های رالی داکار بهره می برد که همراه با چراغ های جلوی LED چهره ای جذاب به خود گرفته است.

طبق اعلام یاماها در اواسط امسال این موتورسیکلت به تولید انبوه می رسد.

Uji SafariSeat، تلاشی انسان دوستانه برای کمک به معلولین

کمپانی Uji که در لندن واقع شده است، این ویلچر مخصوص را برای مسیرهای ناهموار طراحی کرده است تا کمی از مشکلات معلولین بکاهد.

از قابلیت های این وسیله می توان به قیمت بسیار ارزان قطعات و تعمیر راحت آن اشاره کرد. حتی این وسیله بدون نیاز به ابزار به راحتی قابل مونتاژ است.

9

سیستم تعلیق آن چرخ ها را به زمین می فشارد تا از واژگونی و بروز حادثه جلوگیری شود و صندلی آن نیز به گونه ای طراحی شده است که گردش خون برای راکب به بهترین شکل صورت می گیرد.

در واقع این وسیله نقلیه تلاشی انسان دوستانه برای کمک به معلولین است تا با کمترین هزینه بتوانند وسیله ای راحت و کارآمد برای خود داشته باشند.

 

هنسی VelociRaptor 6*6، رقیبی برای بیابان نوردها

کمپانی هنسی که به تیونینگ تخصصی خودرو مشغول است در اقدامی تازه فورد F 150 راپتور مدل 2017 را مورد بهینه سازی قرار داده است. راپتور در نمونه استاندارد قدرتی بالغ بر 450 اسب بخار دارد و پیک آپی قدرتمند محسوب می شود.

10

اما هنسی با برنامه کاملا متفاوت به سراغ راپتور آمده و با اضافه کردن محور سوم و 150 اسب بخار قدرت طرفداران فورد F 150 را غافلگیر کرده است. تغییرات دیگری که بر روی راپتور اعمال شده شامل سپرهای جدید، لاستیک ها و رینگ های بزرگتر و چراغ های LED روی سپرها می شود.

این هیولای آمریکایی قیمتی بالغ بر 300 هزار دلار دارد و می تواند با سریع ترین خودروهای اسپرت و سوپراسپرت رقابت کند. البته این رقابت هم از نظر قدرت و شتاب است و هم از نظر قیمت، زیرا با 300 هزار دلار می توان خودروهای اسپرت فوق العاده ای سوار شد.

منبع:
newatlas.com

مطالب مرتبط

برترین فورد موستانگ های تاریخ در یک نگاه

اوایل دهه 60 و دوران طلایی صنعت خودروسازی آمریکا بود که فورد تصمیم گرفت برای رقابت با شورلت کورویر Corvair، دست به طراحی فورد موستانگ بزند. در میانه ی سال 1964 اولین نمونه های فورد موستانگ به فروش رفتند و تولید انبوه این پانی کار جذاب به سال 1965 موکول شد. اسب سرکش فورد تا به... ادامه مطلب

تست آفرود برای ب ام و X5 دردسرساز شد [تماشا کنید]

در ویدیوی زیر شما یک بی ام و ایکس ۵ مشاهده می کنید که به صورت غم انگیزی رها شده و از بالای یک تپه شیب دار به سمت پایین آن غلت می خورد. در ابتدای این ویدئو کوتاه که با یک آهنگ سینمایی دراماتیک شروع می شود یک بی ام و ایکس ۵ (BMW... ادامه مطلب

پروژه عجیب مرسدس بنز؛ سوپر استیشنی با حداکثر قابلیت های آفرود

سال گذشته مرسدس بنز E کلاس All-Terrain راهی بازار شد تا رقبایی مانند آئودی A6 آلرود و ولوو V60 کراس کاونتری را به چالش بکشد. حالا پس از گذشت یک سال این کمپانی یک نمونه اولیه عجیب به نام E-Class All-Terrain 4x4 Squared را به رسانه ها معرفی کرده است. با توجه به اسم این واگن می... ادامه مطلب

10 خودرو عجیب و هیجان انگیز برای آفرود؛ از فولکس های کلاسیک تا جنگنده های مسابقه ای [تماشا کنید]

بسیاری با شنیدن نام آفرود، به یاد پاترول، جیپ و برخی محصولات تویوتا نظیر لندکروزر می افتد که البته واقعا از قابلیت های مناسب برای رانندگی در مسیرهای سخت و خشن برخوردارند. اما وقتی صحبت از هیجان و ترشح آدرنالین باشد، چنین خودروهایی بیش از حد معمولی و کُند و خسته کننده به نظر می رسند. خودروهای... ادامه مطلب

100 برند ارزشمند دنیا در سال 2016 مشخص شدند؛ تویوتا و ب ام و در صدر خودروسازان

لیست 100 برند ارزشمند دنیا توسط موسسه تحقیقاتی Millward Brown منتشر شد. در این لیست تویوتا با کسب رتبه 28، طبق روال سال‎های اخیر در بخش خودرو صدرنشین بوده و عنوان ارزشمندترین برند خودرویی را به خود اختصاص داده است. این برند ژاپنی با 2 پله صعود و رشد 2 درصدی اکنون ارزشی 29.5 میلیارد... ادامه مطلب

دهگانه بدترین پیشرانه های جهان، قلب مریض خودروهای اسپرت

اگر خودرو را به عنوان موجودی زنده فرض کنیم، پیشرانه حکم قلب تپنده را بازی خواهد کرد. برای مشتریان عادی که هیچ گونه اطلاعی از عملکرد فنی خودرو ندارند، ظاهر مهمترین فاکتور برای خرید است. اما خریدارانی هستند که علاوه بر ظاهر، مشخصات و عملکرد فنی نیز برای شان مهم است و برای این دسته... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود