دریفت در خیابان های موصل؛ راهکار جوانان عراقی برای تجربه زندگی عادی [تماشا کنید]

«مارک گیگلیو» خبرنگاریست که نزدیک به دو سال در خاورمیانه حضور دارد و گزارشاتی از نبرد با گروه تروریستی داعش تهیه می کند. او به تازگی ابعاد جدیدی از تلاش مردم عراق برای بازگرداندن شرایط عادی به زندگی روزمره در این کشور را به تصویر کشیده است.

همان طور که می دانید شهر استراتژیک موصل نزدیک به 2 سال قبل به اشغال نیروهای داعش درآمد و از آن زمان، نیروهای دولتی عراق به کمک متحدین توانسته اند بخش های زیادی از آن را آزاد سازند، و شهروندان تلاش می کنند تا اوضاع زندگی در این مناطق آزاد شده را به شکل طبیعی درآورند.

حال گروهی از جوانان موصل اقدام به برگزاری مسابقات دریفت در خیابان های این شهر می کنند. اعضای این گروه که «Riot Gear» نام دارد، با حمایت نیروهای ویژه عراقی به اجرای حرکات نمایشی مشغول می شوند.

این ویدیوی مستند، جنبه هایی از زندگی مردم عراق در بحبوحه ی جنگ با داعش را نشان می دهد که پیش از این شاهدش نبودیم. یکی از برگزارکنندگان این برنامه می گوید: «ما می خواهیم از این استعداد استفاده کنیم تا توجه جهانیان را به وضعیت این کشور و زندگی مردم جلب نماییم.»

البته نیروهای داعش به سرعت از این برنامه آگاه شده و با استفاده از پهپادهای بدون سرنشین اقدام به بمباران منطقه کردند، و مسابقه نیمه تمام ماند. تیم Riot Gear قصد دارد دوباره به این منطقه برگردد و برنامه های بیشتری را اجرا نماید. در کانال یوتوب این گروه می توانید کلیپ های کوتاه دیگری را از آنها تماشا نمایید.

مطالب مرتبط

پشت پرده شکسته شدن رکورد سریعترین دریفت دنیا توسط نیسان GT-R [تماشا کنید]

برخی از نسل فعلی جی تی ار خسته شده اند، به خصوص بعد از آنکه در نمایشگاه ماه گذشته شیکاگو نیسان بار دیگر نسخه اپدیت شده ای از مدل فعلی را برای سال 2017 رونمایی کرد. 10 سال تولید مداوم یک خودرو (هرچند با آپدیت های فراوان) در دنیای سریع و آتشین امروزی زمان زیادی تلقی... ادامه مطلب

اشراف زاده انگلیسی با کفش های کتانی؛ معرفی رولزرویس سیلور شادو دریفتر

علاقه مندان به دنیای خودرو، برای دریفت و خودروهای مخصوص این رشته ی هیجان انگیز احترام خاصی قائلند. تماشای خودروهایی که دیوانه وار لاستیک های خود را دود می کنند و بر روی پیست سُر می خورند، همیشه از جذابیت بالایی برخوردار است. حتی علاقمندان به خودروهای کلاسیک که کمی میانه رو تر هستند و با... ادامه مطلب

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x