استفاده از «خون» انسان به عنوان منبع انرژی و خلق موسیقی [تماشا کنید]

یکی از هنرمندان روسی به نام «Vtol» شهرت خودش را به کمک ایجاد اصوات و موسیقی های مختلف به وسیله دستگاه های تکنولوژیک غیر معمول و همینطور وقایع عجیب و غریب کسب کرده، اما جدیدترین پروژه ی او احتمالاً حیرت آورترین مورد ممکن است.

او اخیراً با خلق سیستمی الکترونیکی که از «خون» خودش (بله واقعاً خون خودش) نیرو گرفته، قطعه موسیقیایی (یا بهتر است بگوییم اصوات عجیب) جدیدی ساخته و نام آن را نیز «تا وقتی بمیرم» نهاده است.

سیستم عجیب Vtol از شریان های حیاتی جاری در خون به عنوان الکترولیتی استفاده می کند که با ترکیب آلومینیم و مس، دقیقاً حکم یک باتری (هر پنج شیشه خون معادل با 1000 میلی آمپر باتری) را ایفا می نماید.

وی برای راه اندازی سیستم از 4.5 لیتر خون خودش که طی 18 ماه جمع آوری شده استفاده کرده و از ترفندهای معین پزشکی برای جلوگیری از فاسد شدن آنها بهره برده است.

گفتنی است Vtol این تم موسیقیایی را حرکتی نمادین از جان بخشی به اشیا (!) می داند و معتقد است الگوهای علمی و فلسفه دیرین دهه ها تاریخ روسیه را نمایش می دهد. در ادامه پیشنهاد می کنیم ویدیوی توضیحات و نمایش موسیقی خونین Until I Die را تماشا کنید:

منبع:
Engadget

مطالب مرتبط

اپل آیپاد را از منوی سایت رسمی خود حذف کرد

روزگاری آیپاد یکی از محبوب ترین گجت های عرضه شده توسط اپل محسوب می شد، پیش از آن که «آیفون» پا به عرصه بگذارد تا اثبات کند تمام عملکردهای این پخش کننده موسیقی، تلفن همراه و مرور اینترنت همگی می توانند در یک وسیله خلاصه شوند. دوران خوش آیپاد اما مدتهاست به سر رسیده و از شواهد امر به... ادامه مطلب

مایکروسافت نام Groove را جایگزین Xbox Music کرد

مایکروسافت که پیشتر نام Xbox را از اپلیکیشن های پخش موسیقی و ویدیوی ویندوز ۱۰ حذف کرده بود، اکنون این نام را با Groove جایگزین کرده است که به معنی حس دریافتی از ریتم موسیقی است. کمپانی ساکن ردموند در یک پست وبلاگی دلیل انتخاب این نام را اینگونه اعلام کرده که Groove حس و حال... ادامه مطلب

اوبر در سال 2020 آزمایش تاکسی های پرنده اش را آغاز می کند

امروز اوبر در دالاس پرده از برنامه های خود برای استفاده از اتومبیل های پرنده در ناوگان خود برداشت. نمایندگان کمپانی مذکور در رویدادی با نام «Elevate» در مورد مسائل مربوط به تاکسی های با قابلیت فرود و پرواز به صورت عمودی (VTOL) سخن گفتند که به نظر می رسد در استراتژی آینده آنها سهم... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x