با گفتن این جملات کارشناسانه موفق تر از پیش شوید

همانقدر که در مواقع سختی مراقب یکی از اعضای خانواده یا دوست تان هستید تا از مسیرش دور نشود و به او نصیحت هایی را می دهید تا بتواند همچنان به راهش ادامه دهد، باید در مواقع سخت این دلگرمی را به خودتان نیز بدهید تا انگیزه ی ادامه ی راه را از دست ندهید. در ادامه بهترین جملاتی که می توانید به خود بگویید تا پیشرفت کنید آورده شده است:

 • ترجیح می دهم مهربان باشم تا حق به جانب

گاهی لازم است به جای اینکه از هوش یا زرنگی تان استفاده کنید و حق را به خود بدهید، مهربان باشید. با مهربانی کردن خواهید دید که 10 برابر آن به خودتان بازمی گردد.

 • من بیش از حد مشغول نیستم

افراد موفق برای عزیزان شان وقت می گذارند. افرادی که این کار را نکنند، نمی توانند به موفقیت های طولانی مدت دست یابند.

 • منظورم را به دیگران می فهمانم

از مردم انتظار نداشته باشید که همیشه منظورتان را بفهمند. در صورت لزوم توضیحی درباره ی دستورات یا سخنان تان بدهید. منشاء بسیاری از کشمکش ها صحبت نکردن است. تا می توانید در روابط تان گفتوگو را جای دهید.

 • محکم و صبورم

همیشه محکم و صبور باشید زیرا روزی خواهد آمد که صبرتان نتیجه می دهد و به ارزشی ستودنی دست خواهید یافت. درد علامتی است که به شما زمان تغییر را نشان می دهد تا آینده ای بهتر بسازید.

 • من یک دانش آموزم

دانش آموزی را برای ذهن تان تبدیل به یک عادت کنید. تنها با کنجکاوانه سوال کردن است که می توانید به موفقیت دست یابید. به یاد داشته باشید اگر همیشه آماده باشید به هنگام عمل، لحظه ای را فوت نخواهید کرد.

 • همه مشکلات را نمی توانم حل کنم

تا به حال چند بار برای تان پیش آمده که در موضوعی دخالت کرده تا مشکلی را حل کنید؟ مردم همیشه به نصیحت یا گوش شنوا نیاز دارند نه کسی که در زندگی شان دخالت کند. پس هنگامی که کسی به سمت تان می آید، کافی است به حرف های او گوش دهید و یادآور شوید که چه توانایی هایی دارد.

 • دیگران را قضاوت یا نقد نمی کنم

قضاوت

زندگی هر کسی مشکلاتی را دارد و یقینا شما نمی دانید هر روز دوست یا همکارتان با چه مشکلاتی مواجه است. اگر نمی خواهید توسط دیگران قضاوت یا نقد شوید، خود نیز دیگران را قضاوت نکنید.

 • تصمیمات و اقدامات قاطعانه ای می گیرم

زندگی تان باید به شکلی باشد که هرگز افسوس گذشته را نخورید. اجازه ندهید حرف دیگران یا هر چیز دیگری مانع از انجام دادن کار درست شود. اگر با تمام وجود می دانید کاری درست است آن را انجام دهید و به موانع توجهی نداشته باشید.

 • شکست هایم را می پذیرم

همه اشتباه می کنند اما مهم این است که دوباره آنها را تکرار نکنند. اشتباهات جزء هر داستان موفقیت آمیز است. اگر از اشتباهات تان درس بگیرید می توانید آنها را منبعی از دانش برای خود قرار دهید.

 • قولی نمی دهم که نتوانم به آن پایبند باشم

اگر قولی می دهید به آن متعهد بمانید. قول دادن آسان است اما عمل کردن به آن سخت. اگر می خواهید مردم به شما اعتماد داشته باشند به قول هایی که می دهید عمل کنید.

 • می دانم تجربه بهترین معلم من است

شکست

یادگیری تجربیات دیگران حتما به سود شماست، اما شرایط زندگی شما متفاوت از آنهاست. شاید تجربه ی آنها در زمان خودشان مفید بوده باشد و برای موقعیت شما مناسب نباشد.

 • رفتارم شخصیتم را به همه می شناساند

آنقدر رفتار و اعمال خود را رشد و پرورش دهید که اگر کسی در مورد شما بد گفت، هیچ کس حرفش را باور نکند.

 • می توانم پاسخ خود را کنترل کنم

شاید همه چیز را نتوانم کنترل کنم اما یقینا کنترل پاسخم به دست خودم است. شرایط چه سخت چه آسان، پاسخ شما به انتخاب خودتان است. می توانید خوب باشید یا بد.

 • خود را با دیگران مقایسه نمی کنم

هیچ دو آدمی را نمی یابید که توانایی و استعدادهای یکسانی داشته باشند. هرچه زودتر این موضوع را درک کنید موفق تر خواهید شد. مقایسه کردن نه تنها سودی برای شما ندارد بلکه انرژی زیادی را از شما می گیرد.

 • از روابطم به خوبی مراقبت می کنم

همه ی روابط خوب به مراقبت نیاز دارند. رابطه زمانی که هر دو طرف با تمام وجود آن را بخواهند، دوام می یابد. در روابط انسانی فاصله ی فیزیکی مطرح نیست بلکه فاصله ی عاطفی است که اهمیت دارد. دو نفر می توانند دقیقا کنار هم باشند اما یکدیگر را نبینند.

برای نگه داشتن انسان های خوبی که برای تان ارزشمندند تلاش کنید.

منبع:
businessinsider

مطالب مرتبط

چه عواملی در رشد شخصیت تاثیر گذار است؟

قبل از ایجاد کسب و کار خود باید به رشد شخصیت و بهبود سبک زندگی تان بپردازید. کسب و کار به خودی خود به راه نمی افتد و کسی که آن را می گرداند شما هستید. اگر در شما نقصی وجود داشته باشد آن را به کسب و کارتان انتقال خواهید داد. در زیر تغییراتی... ادامه مطلب

بهترین راه ها برای کنار آمدن با شکست

شکست بخشی از زندگی است و برای همه اتفاق می افتد. حتی استیو جابز از اپل، شرکتی که خود موسس آن بود، یکبار اخراج شد. گاهی با اینکه تلاش زیادی می کنید، شب های زیادی بیدار می مانید و خطرهای زیادی را به جان می خرید باز هم شکست می خورید. بر طبق تحقیقات صورت... ادامه مطلب

عادات افراد قوی ذهن کدامند؟

ذهن همه ی ما در مواقعی از زندگی به واسطه ی یک دوست یا همکار بد، کار نامناسب یا ازدواج بد مورد امتحان قرار می گیرد. هر اتفاق بدی که بیفتد شما باید با لنز دیگری آن را ببینید و برای اینکه با موفقیت از این امتحان ها بیرون بیایید، تصمیمات قاطعانه و درست بگیرید. نحوه... ادامه مطلب

آیا به اندازه کافی عالی هستید؟

اکثر کارآفرینان و کارمندان یک نگرانی مشترک دارند: آیا همه ی تلاش شان را کرده اند یا می توانستند بهتر از این باشند؟ هرگز از خود انتظارات بی جا نداشته باشید. اگر با انجام دادن کاری به جامعه ی خود خدمت می کنید، بدانید که عالی هستید. توانایی انسان ها با یکدیگر متفاوت است از... ادامه مطلب

چگونه با هک کردن مغز، انگیزه خود را بیشتر کنیم؟

تصور کنید پشت میز کامپیوتر نشسته و آماده برای انجام دادن پروژه ای فوری هستید درحالیکه دیگر زمانی برای تحویل آن نمانده است. در همین حال هرچه که فکر کنید به ذهن تان می رسد و بعد از دو ساعت به خود آمده و می بینید از وبگردی گرفته تا حذف فایل های کامپیوتری که... ادامه مطلب

20 جمله ای که یک کارآفرین موفق هرگز نمی گوید

عاملی که کارآفرین بسیار موفق را از باقی کارآفرینان متمایز می کند طرز فکر اوست. برای مثبت اندیش شدن ابتدا باید افکار منفی درون تان را بشناسید، سپس تلاش در رفع آنها کنید. در ادامه 20 جمله ای که هرگز از یک کارآفرین برجسته نخواهید شنید آورده شده است: به اندازه کافی خوب نیستم کارآفرینان بسیار... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود