چگونه در سال نو و کار جدید موفق باشید؟

روزهای اول کار را هرگز نباید دست کم گرفت. زیرا همکاران برای اولین بار شما را می بینند و مطمئنا تا سال ها رفتار اولیه ی شما را از یاد نخواهد برد. پس برای روزهای اول کارتان باید کاملا آماده باشید. اگر قوی ظاهر شوید همکاران همیشه بهترین شکل همکاری را با شما نشانخواهند داد.

قوی شروع کنید

 • کاملا متوجه نقش تان باشید

مهم ترین کاری که باید در اول انجام دهید این است که نقش تان را از نقطه نظرات متفاوت بررسی کرده و درک کنید. با این کار اهداف تان مشخص می شوند.

هدف نباید فقط به کارتان در شرکت محدود شود بلکه ارتباط آن با دیگر همکاران نیز باید مشخص شود. مثلا ممکن است گزارشی که آخر هر ماه می نویسید، مورد استفاده ی بخش دیگری از شرکت واقع شود. پس دریافت ارتباط کارتان با دیگران از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • دانستن تاریخچه مکانی که در آن کار می کنید مهم است

برای دانستن تاریخچه ی شرکت کافیست جزئیات محصول و خدمات مهم شرکت را بدانید. با این کار متوجه نقش تان و اثر آن در اهداف عالی شرکت خواهید شد.

 • روابط اجتماعی تان را گسترش دهید

آنقدر در کار غرق نشوید که دیگران را نبینید. اصلا هوشمندانه نیست که وارد اداره شده، کار کنید و از آن خارج شوید. اگرچه کار در اولویت امور قرار دارد اما سعی کنید در زمان های استراحت تان با دیگران ارتباط پیدا کنید. در صورت امکان آنها را به یک نوشیدنی یا نهار دعوت کرده تا یکدیگر را بیشتر بشناسید.

 • با افراد کلیدی ارتباط برقرار کنید

با این کار هم دید خود را گسترش می دهید هم روابطی بدست می آورید که در خیلی مواقع می تواند به شما کمک کند.

 • انتظارات مدیرتان را بدانید

اگرچه دوست شدن با افراد کلیدی راه مناسبی برای تحکیم موقعیت تان در شرکت می باشد اما باید انتظارات آنها را نیز برآورده کنید. می توانید این انتظارات را در لیست توضیح وظایف پیدا کنید. علاوه بر آن به دیگران مخصوصا مدیر نیز کمک کنید. با کمک به مدیر در رسیدن به اهدافش، کاری می کنید که شما را هرگز از یاد نبرد.

 • فعال باشید

ابتدا اهداف کاری تان را مشخص کنید، سپس به اهداف کوچک دست یافتنی تقسیم کرده و به پایان رسانیدن شان متعهد بمانید. در روزهای اول عواملی که می تواند باعث تثبیت تصویر خوب شما در اذهان شوند را به خوبی بیابید.

مسیر را مشخص کنید

 • جلسه ی توجیهی با مدیرتان بگذارید

برای تعیین اهداف لازم است طی جلسه ای با مدیر، به درک وظایف و انتظارات بپردازید. اگر اهداف تان را هم راستا با اهداف شرکت قرار دهید، نه تنها رابطه ی خوبی با مدیر ایجاد می کنید بلکه در کارتان نیز موفق می شوید.

 • طرح 30/60/90 روزه بریزید

بعد از صحبت با مدیر، یک برنامه ی 30/60/90 روزه بریزید تا بتوانید بعدا موفقیت تان را اندازه گیری کنید. مراقب باشید که همه ی کارها را با طرح جزئیات کامل آن بنویسید و در آن ارتباط کارتان با دیگر همکاران مشخص شده باشد.

 • اهداف تان واقع بینانه باشند

در صورت امکان اهداف تان را با مدیر چک کنید تا از درست بودن شان مطمئن شوید. نیز مدیر می تواند در صورت لزوم اهداف تان را اصلاح کند.

روابط مستحکم ایجاد کنید

 • شبکه ی ارتباطی تان را وسعت دهید

نه تنها با مدیران شرکت بلکه با کارمندان دیگری که می توانند با نصیحت ها و راهنمایی هایشان در موفقیت شما اثر بگذارند، نیز ارتباط برقرار کنید.

گاهی پیش می آید که اثر یک فرد به مقامش نیست بلکه به هوش اوست.

 • دست یاری به دیگران دهید

به دو صورت می توانید به دیگران کمک کنید. یا از شما درخواست می کنند یا خودتان پیشنهاد کمک را می دهید. در هر دو صورت روابط تان محکم تر می شود.

 • تشکر کردن را جزء عادات خود قرار دهید

صرف نظر از مقام و موقعیت، از هر کسی که به شما کمک کرده تشکر کنید. با این کار به خود و آنها احترام می گذارید.

 • مدیر را از دست یابی به اهداف تان آگاه کنید

با جدیت اهداف تان را دنبال کنید و زمانیکه کار با ارزشی را به پایان رساندید به مدیر تان خبر دهید. با ارتباط مداوم با مدیر می توانید خطاهای تان را اصلاح کنید و در انتهای طرح 90 روزه، گزارشی از کارهایی که انجام داده اید را به مدیر تقدیم کنید.

از اشتباهات اجتناب کنید

 • دانای کل نباشید

حتی اگر برترین فرد شرکت باشید، باز هم چیزهایی هست که شما نمی دانید. کمتر صحبت کنید و بیشتر گوش دهید.

 • بیش از حد مسئولیت قبول نکنید

برای نشان دادن تعهد تان لازم نیست تا دیر وقت در شرکت بمانید. تصویری که در روزهای اول نشان می دهید تا آخر در ذهن ها می ماند. بهتر است کیفیت کارتان را بالا ببرید نه کمیت.

 • غیبت و شایعه پراکنی نکنید

ممکن است در همان روزهای اول دوستانی بیابید اما حواس تان باشد یک حرفه ای هرگز غیبت نمی کند. اگر از کسی شکایتی دارید به خود او بگویید نه دیگران.

 • نسبت به شرکت مثبت نگاه کنید

هرگز در مورد کارهای شرکت بد صحبت نکنید، حتی اگر مورد تایید شما نیست. کارتان را با کار قبلی مقایسه نکنید. تلاش تان را بر تغییر دادن کاری که می توانید متمرکز کنید.

منبع:
wikihow

مطالب مرتبط

5 اشتباهی که هنگام تغییر پست کاری یا انتخاب شغل باید از آنها اجتناب کنید

برای بسیاری از ما پیش می آید که قصد ترک شغل فعلی یا تغییر در شرایط کار کنونی خود را داریم یا در جستجوی شغل جدیدی هستیم. در این صورت ممکن است به دلیل عجله یا مشکلات مالی، اشتباهاتی را در تصمیم گیری مرتکب شویم. در ادامه قصد داریم به 10 تصمیم اشتباه در هنگام جستجوی... ادامه مطلب

شش راهکار برای حفظ ارتباطات پایدار در فضای شراکت

بسیاری از کارآفرینان تصور می کنند که پیدا کردن یک شریک، سخت ترین بخش ماجرا بوده و پس از آن ارتباط به راحتی شکل خواهد گرفت. البته یافتن فردی که دیدگاه ها و ارزش های مشترکی با شما دارد بسیار مهم است، اما باید توجه داشت که شراکت های عمیق به همین راحتی هم شکل... ادامه مطلب

برای موفق شدن این 6 کار را ترک کنید

تنها موردی که در موفقیت افراد اثر شگرفی دارد پشتکار آنهاست. افراد موفق بارها و بارها شکست خورده و با تجربه بیشتری کار را از نو شروع می کنند. همچنین کارهایی وجود دارند که افراد را از رسیدن به موفقیت باز می دارد. برای رسیدن به موفقیت این کارها را انجام ندهید: بدون تغییر کارهای خود انتظار... ادامه مطلب

13 نشانه که مدیرتان را تحت تاثیر قرار داده اید، حتی اگر اینطور به نظر نمی رسد

آیا شما در نظر مدیرتان کارمندی لایق و شایسته هستید؟ این یک پرسش بسیار مهم است. جلب نظر مدیر بخش حیاتی موفقیت و کامیابی در کار است. رئیستان تصمیم می گیرد که شما ترفیع بگیرید، تنرل رتبه داشته باشید و یا حتی اخراج شوید. بنابراین شغل شما در دستان آنهاست. برخی مدیران به هنگام تعریف و... ادامه مطلب

با ویژگی های 5 فرد بسیار موفق آشنا شوید

Jeff Haden (نویسنده و سخنران) در چند ماه اخیر توانسته با افراد بسیار موفقی از جمله مارک کیوبن (صاحب تیم دالاس ماوریکس، شرکت HDNet و چند کمپانی دیگر)، ونوس ویلیامز (قهرمان تنیس دو نفره ی ویمبلدون)، جک ولش( مدیر سرشناس اسبق جنرال الکتریک) و Roger Penske (مالک تیم اتومبیل رانی Penske) صحبت کند و دلیل... ادامه مطلب

سه اشتباهی که موجب کاهش بهره وری در کار و زندگی می شوند

همه ما مایل هستیم در هر روزِ زندگی خود، بیشترین کار را در کمترین زمان انجام دهیم و در واقع بهترین میزان بهره وری را در فعالیت هایمان داشته باشیم. ولی برخی رفتارها می توانند کارایی مان را تحت تأثیر منفی قرار دهند. جالب تر اینکه همین رفتارها ممکن است از دید کارفرمایان یا مدیران... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود