افراد با اعتماد به نفس چه عاداتی دارند؟

افراد با اعتماد به نفس آنقدر محکم رفتار می کنند که انگار هیچ چیز برخلاف میل شان پیش نمی رود و به طور شگفت انگیزی  به فرصت های بسیار خوبی نیز دست پیدا می کنند. ریشه ی این امر را باید در عادات آنها جستجو کرد. اگر می خواهید اعتماد به نفس بالایی داشته باشید باید عادات زیر را در خود ایجاد کنید:

  • هدف تان را مشخص کنید

نمی توانید راجع به چیزی محکم رفتار کنید که حتی دلیل تان را از انجام آن نمی دانید. هدف تان در کار و زندگی چیست؟ زمانیکه هدف تان را مشخص کنید با اعتماد به نفس بیشتری برای رسیدن به آن قدم برمی دارید.

  • خود را با دیگران مقایسه نکنید

زمانی خود را با دیگری مقایسه می کنید که مطمئنید کار را بهتر از شما انجام می دهد. هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید. تنها کسی که می توانید با آن مقایسه شوید خودتان در روز قبل، ماه قبل یا سال قبل هستید.

  • متمرکز بر راه حل شوید

چالش ها همیشه وجود دارند. پس راه فراری نیست و البته بهترین کار، یافتن راه حل است. هرچه با چالش های بیشتری روبه رو شوید و راه حل های بیشتری بیابید، در این کار ماهرتر می شوید.

  • توانایی های تان را بهبود دهید

اگر در ریاضی خوب نیستید لازم نیست وقت تان را بیش از حد برای تقویت آن گذاشته و حسابدار شوید. بلکه می توانید در رشته های دیگری که مهارت بیشتری دارید فعالیت کرده و رشد یابید. اگرچه این امر هیچ منافاتی با رفع ضعف ها ندارد. نکته این است که وقت با ارزش تان را صرف قابلیت های تان بکنید نتیجه ی بهتری خواهید گرفت.

  • نقش بازی کنید

اگر اعتماد به نفس ندارید ادای آن را دربیاورید. افکار مثبت را به خود تلقین کنید تا در مسیر درست قرار گیرید. محققان ثابت کرده اند می توان ذهن را فریب داد. پس از این ترفند استفاده کنید تا اعتماد به نفس تان افزایش یابد.

  • اهل عمل باشید

هر قدر که به ترس تان اجازه دهید صدای منفی درون تان بلندتر می شود. بلعکس هر قدر عمل بیشتری انجام دهید صدای منفی ضعیف تر و ضعیف تر می شود. هر زمان که می دانید مناسب است اقدام کنید و به ترس اجازه ندهید شما را به عقب هل دهد.

  • خود را زیبا بدانید

زمانیکه آراسته به نظر بیایید، حس خوبی به شما دست می دهد. زمانیکه حس خوبی داشته باشید، اعتماد به نفس تان افزایش می یابد.

  • مثبت اندیش باشید

از شکست های تان درس بگیرید ولی آنها را پشت سرتان قرار دهید و بیشتر از آنها به موفقیت های تان بها دهید. ویژگی های بدتان را بهبود دهید اما با فکر کردن به ویژگی های خوب اعتماد به نفس تان را بالا ببرید.

  • آماده باشید

خود را برای فرصت هایی که به سراغ تان می آیند آماده کنید. درس بخوانید، تمرین کنید و هر کاری که لازم است را انجام دهید تا به محض نشان داده شدن فرصت، اقدام کنید.

  • زبان بدن بیاموزید

گاهی زبان بدن بلندتر از ادای لغات صحبت می کند. زمانیکه احساس بدی دارید، شانه های تان را عقب داده و سرتان را بالا بگیرید. پاهای تان را تا عرض شانه باز کنید و دست ها را مانند یک قهرمان بالا بگیرید. یقین بدانید این حالت بسیار بهتر از حالت قبلی تان خواهد بود.

کلام آخر

هیچ جادویی برای افزایش اعتماد به نفس تان وجود ندارد. اما با تمرکز بر اهداف و برداشتن قدم های مداوم و تدریجی ذهن تان را از حالت ایستایی خارج کرده و پویا می شوید. در زمان لازم اقدام کنید و به ترس اجازه ندهید شما را پس بزند. اگر موفق شدید که عالی است اگر شکست خوردید از آن درس گرفته و با پشتوانه ی محکم تری ادامه ی مسیر را طی کنید.

مطالب مرتبط

آیا بدون استعدادهای ذاتی نیز می توان موفق شد؟

شاید فکر کنید تنها راه موفقیت این است که یا استعداد و مهارت های متفاوتی داشته یا در خانواده ثروتمندی که روابط زیادی دارند به دنیا آمده باشید. یقینا این عوامل در موفقیت فرد اثرگذارند، اما کارآفرینانی نیز وجود دارند که از خانواده های فقیر پا در دنیای کسب و کار گذاشته و بسیار موفق... ادامه مطلب

چگونه اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم؟

هر کس در این دنیای پهناور استعداد هایی دارد اما به دلیل عدم اعتماد به نفس خود را دست کم گرفته و آنها را باور ندارد. در مقابل افراد موفقی هستند که کارشان را از یک ایده ی ساده شروع کرده و به درجات بالایی از موفقیت رسیده اند. عامل مشترکی که میان این کارآفرینان... ادامه مطلب

عاداتی که برای رسیدن به موفقیت در زندگی کاری باید ترک شوند

اکثر جوانان دهه ی دوم زندگی شان را در عدم اعتماد به خود سپری می کنند و حتی اگر موفقیت در جلو چشمان شان باشد آن را نمی بینند. آنها همیشه فکر می کنند که به اندازه ی کافی عالی نیستند. اغلب رشته ای را می خوانند که به آن علاقه ندارند و چون مجبورند... ادامه مطلب

با گفتن این جملات کارشناسانه موفق تر از پیش شوید

همانقدر که در مواقع سختی مراقب یکی از اعضای خانواده یا دوست تان هستید تا از مسیرش دور نشود و به او نصیحت هایی را می دهید تا بتواند همچنان به راهش ادامه دهد، باید در مواقع سخت این دلگرمی را به خودتان نیز بدهید تا انگیزه ی ادامه ی راه را از دست ندهید. در... ادامه مطلب

بهترین راه ها برای کنار آمدن با شکست

شکست بخشی از زندگی است و برای همه اتفاق می افتد. حتی استیو جابز از اپل، شرکتی که خود موسس آن بود، یکبار اخراج شد. گاهی با اینکه تلاش زیادی می کنید، شب های زیادی بیدار می مانید و خطرهای زیادی را به جان می خرید باز هم شکست می خورید. بر طبق تحقیقات صورت... ادامه مطلب

آیا به اندازه کافی عالی هستید؟

اکثر کارآفرینان و کارمندان یک نگرانی مشترک دارند: آیا همه ی تلاش شان را کرده اند یا می توانستند بهتر از این باشند؟ هرگز از خود انتظارات بی جا نداشته باشید. اگر با انجام دادن کاری به جامعه ی خود خدمت می کنید، بدانید که عالی هستید. توانایی انسان ها با یکدیگر متفاوت است از... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود