مسترکارد، کارت های بانکی خود را به سنسور اثر انگشت مجهز می کند

داشتن حسگر اثر انگشت روی تلفن همراه دیگر نه تنها چیز جدیدی نیست، بلکه حتی اگر موبایل شما این قابلیت را نداشته باشد، احتمالا چند سالی از تکنولوژی عقب مانده اید. امروز اما مسترکارد، از اولین کارت پرداخت خود با اسکنر اثر انگشت پرده برداشت تا یک قدم در زمینه امنیت حساب های بانکی شما جلو برود.

در واقع هدف مسترکارد این است که رمزهای عبوری که حین مراجعه به خودپردازها وارد می کنیم را از میان بردارد تا امنیت حساب بانکیتان در خطر نباشد.

لازم نیست هیچ رمزی را به یاد بسپلریذ، فقط باید انگشت را روی کارت نگه دارید.

این کارت ها پس از مدت ها دوره آزمایشی، در آفریقای جنوبی معرفی شدند و قصد بر این است که طی امسال در سراسر جهان در دسترس کاربران قرار بگیرند. البته پیش از اینکه مردم بتوانند از این قابلیت استفاده کنند، بانک ها باید تجهیزات خود را به روز کرده و آماده این تغییر شوند (البته در مورد ایران حرف نمی زنیم).

کارت ها یک حافظه ای درون خود دارند و کاربر می تواند تا سقف دو اثر انگشت را روی آن نگه دارد. البته مسترکارد اعلام کرده که هر دو اثر انگشت باید متعلق به یک شخص باشند و نمی توان کارت را در اختیار فردی دیگر قرار داد.

لازم نیست هیچ رمزی را به یاد سپرد، فقط باید انگشت را روی کارت نگه داشت تا به صورت خودکار، پروسه پرداخت و یا دریافت پول انجام شود.

مطالب مرتبط

چرا باید فرهنگ بیان رمز کارت بانکی را تغییر داد

«اعتماد» اگرچه به یکی از عناصر گمشده جامعه ما تبدیل شده اما به شکل جالبی، جایی که باید به شدت از اطلاعات خود حفاظت کنیم به سادگی اعتماد کرده و دارایی‌مان را در اختیار دیگران قرار می‌دهیم. امروز به دلایل مختلف همچنان از کارت‌های پلاستیکی مغناطیسی بانکی استفاده می‌کنیم که اطلاعات حساب ما را در... ادامه مطلب

سرقت اطلاعات بانکی از طریق بدافزاری با توانایی خواندن کارت های مغناطیسی

این روزها همه مردم حداقل یک کارت بانکی در اختیار دارند که خریدها و پرداخت های خود را با آن انجام می دهند. در اکثر کارت های موجود، اطلاعات دیجیتالی در نوار مغناطیسی (نوار مشکی رنگ پشت کارت) ذخیره شده و هنگام استفاده از دستگاه کارتخوان یا خودپرداز، خوانده می شوند. حالا خبر می رسد هکرها... ادامه مطلب

آمارهای جالب مدیرکل روابط عمومی مخابرات؛ ۲ سیم کارت و ۴.۵ کارت بانکی به ازای هر ایرانی

به گزارش خبرگزاری ایسنا، داوود زارعیان، مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات، در نشست علمی «شبکه‌ های اجتماعی؛ فرصت یا تهدید»، در خصوص تعداد کارت‌ های بانکی مورد استفاده در ایران در سال‌ های مختلف، اظهار کرده است: «در سال ۹۲ تعداد ۲۶۰ میلیون کارت، سال ۹۳ تعداد ۳۱۵ میلیون و در سال گذشته ۳۶۷ میلیون کارت... ادامه مطلب

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x