افراد برجسته چه راهبردهایی را برای افزایش انعطاف پذیری پیشنهاد می کنند؟

در دنیای سخت امروز که گذر سریع زمان استرس زیادی در افراد به وجود می گذارد، تنها موضوعی که خیال مردم را آساده می کند این است که هنوز خیلی چیزها را می توان به آسانی کنترل کرد.

بی عدالتی ها و بی انصافی های زیادی در این دنیا وجود دارد که ممکن است باعث عصبانیت و خشمگینی شما شود، اما تنها ابزاری که می تواند بر این سختی غلبه کند، انعطاف پذیری و بهبود هوش هیجانی است. از این رو در ادامه نصیحت های افراد برجسته و موفق دنیا آورده شده تا در راه رسیدن به اهداف یاری تان کند.

 • ترس تان را بشناسید

کانن کریستوفر اوبراین مجری موفق تلویزیونی:

اینکه زمانی را به فکر کردن اختصاص دهید تا ترس تان را بشناسید، کار آسانی نیست. معمولا انسان ها دوست دارند ترس هایشان را به فراموشی بسپارند. شاید بعد از شناخت ترس، نا امیدی به شما دست دهد، ولی قطعا شفافیت را نیز همراه خود به ارمغان می آورد. بعد از آن می توان راه های زیادی را به کار گرفت تا ترس را از بین برده و به فرد موفقی تبدیل شد.

 • واقعیت را قبول کنید

شریل سندبرگ، مدیر عملیات فیسبوک:

یک سال و 13 روز گذشته به طور ناگهانی همسرم را از دست دادم. به همراه دوستم فیل نشسته بودیم و در مورد همسرم صحبت می کردیم تا اینکه به گریه افتادم و گفتم «می خواهم همسرم برگردد». فیل گفت: «این درخواست شدنی نیست اما می توان به موارد دیگر فکر کرد». مواقعی در زندگی پیش می آید که باید واقع گرا باشیم و به مواردی که تحت کنترل ما قرار دارند، دقت کنیم.

 • شکست خوردن عادی است

اپرا وینفری مجری موفق:

ممکن است حین تلاش تان برای رسیدن به مقام های بالا و بالاتر با شکست مواجه شوید. اصلا اشکالی ندارد. شکست اتفاق بسیار بدی نیست، بلکه شما را به راه جدیدی هدایت می کند.

 • لازم نیست عالی باشید

گرگ لوگانیس قهرمان رشته ی شیرجه ی المپیک:

اگر همیشه به دنبال این باشید که عالی به نظر بیایید، ترس و اضطراب آن به دنبال تان خواهد بود.

 • صبور باشید

استیو بالمر مدیرعامل اسبق مایکروسافت:

سرسخت باشید... این ویژگی در طولانی مدت ملکه ی ذهن تان می شود. من نمی دانم شما به چه کاری مشغولید، اما این را به خوبی می دانم که باید با صبوری از پس مشکلات و سختی ها برآیید.

 • کار درست را انجام دهید

بن هو، موسس Cheezburger:

با شکست اولین شرکتم، نه تنها کوه اعتماد به نفس من با خاک یکسان شد، بلکه دست به خودکشی زدم. شرایط آن زمان واقعا برایم سخت بود. سپس متوجه شدم ادامه این راه برای من سودی ندارد. نه مرا بهتر می کند و نه باهوش تر. تنها کاری که برای من مفید است عبرت از اشتباهات و تلاش دوباره است.

 • کتاب های انگیزشی بخوانید

سارا بلیکلی کارآفرین آمریکایی:

در 16 سالگی شاهد تصادف دوستم با ماشین بودم. در همان روزها بود که والدینم از هم جدا شدند. پدرم مجموعه کتاب های وین دایر را به من داد و گفت آرزو می کردم در 16 سالگی یا زودتر از آن با این کتاب ها آشنا می شدم. من همه ی کتاب ها را خواندم و آنقدر دوست شان دارم که به عزیزترین دوستان و اقوامم هدیه می دهم.

 • با دیگران ارتباط برقرار کنید

استیون اسپیلبرگ کارگردان موفق:

ما همیشه جهان را به طور غریزی یا عمدا به دو گروه «خودی» و «غیر خودیا» تقسیم می کنیم. سوال مهم این است: چگونه با این شرایط همه با هم می توانیم «ما» شویم؟»

 • ریسک پذیر باشید

دیک کستالو مدیرعامل اجرایی توییتر:

زمانی که عاشق کاری باشید که انجام می دهید، ریسک پذیر نیز می شوید. از گرفتن تصمیمات جسورانه نترسید و قبل از هر ریسکی آن را محاسبه کنید.

 • داستان تان را تغییر دهید

تونی رابینز سخنران انگیزشی:

استراتژی ها شما را تغییر نمی دهند، بلکه اجرای آنها می تواند دنیای شما را بهبود دهد. مردم به استراتژی ها عمل نمی کنند زیرا باوری چشم های آنها را به روی حقیقت بسته که از این قرار است: «من همه ی راه ها را امتحان کرده ام» همیشه به مردم می گویم از داستان ها طلاق گرفته و با حقایق ازدواج کنید. اغلب کسانی که نتایج دلخواه شما را بدست می آورند، افکار و عقایدی متفاوت با شما دارند. افکارتان را تغییر دهید تا نتایج دلخواه تان را کسب کنید.

 • از نو شروع کنید

استیو جابز موسس اپل:

پس از اینکه از اپل اخراج شدم ماه ها بود که نمی دانستم چه باید بکنم. در واقع این فکر که من نسل قدیم کارآفرینان را از خود نا امید کردم وجودم را تحلیل می داد، تا اینکه از نو شروع کردم. شاید اخراجم از اپل در آن زمان بسیار سخت بود اما الان متوجه شدم که نقطه ی عطف من همان زمان بود.

 • سریع باشید

بارابار کورکران سرمایه دار و سرمایه گذار موفق:

همیشه موانع بر دل آدم سنگینی می کنند. روان شما را به هم ریخته و اعتماد به نفس تان را از بین می برند. باید موانع را بشناسید از آنها درس بگیرید، سپس از آنها بگذرید.

 • خود را رشد دهید

جی کی رولینگ نویسنده ی کتاب های هری پاتر:

اگر بتوانید از مشکلات و شکست ها جان سالم به در ببرید، فرد قوی و باهوشی هستید. تا زمانی که این مشکلات سر راه شما نیایند هرگز متوجه قدرت و توانایی های تان نخواهید شد.

منبع:
entrepreneur

از سراسر اینترنت

مطالب مرتبط

توصیه های «اپرا وینفری» درباره کار و زندگی به کارآفرینان

اپرا وینفری با برنامه ی تلویزیونی بسیار محبوبش که در 25 فصل ارائه شد جایگاه خود را در قلب مردم پیدا کرد. او که مصاحبه های تلویزیونی بسیار صمیمانه ای با افراد مشهور برقرار می کرد، موفقیتش را مدیون عادات خوبش می داند. در ادامه چند نمونه از عادات خوب وی آورده شده است: سرمایه... ادامه مطلب

چگونه مانند استیو جابز با «کار عمیق» به موفقیت برسیم؟

بسیاری از تولیدکنندگان و کارآفرینان برای معرفی محصول خود به مشتریان بالقوه، با تأکید بر سرعت بیشتر، کیفیت پایین تری ارائه کرده و باعث می شوند نخستین تجربه از محصول آنها چندان جالب به نظر نرسد. باید توجه داشت که در بعضی مواقع، آهستگی و توجه به جزئیات بر سرعت عمل اولویت داشته، و نتایج بهتری را... ادامه مطلب

بزرگ ترین اشتباهات کاری استیو جابز کدامند و چه درس هایی می توان از آنها آموخت؟

استیو جابز، بنیان گذار اپل در دید عموم یک اسطوره است و مردم همانقدر محصولات اپل را تحسین می کنند که استیو جابز را. با اینکه او موفق ترین فرد زمان خویش شناخته شد اما اشتباهات بزرگی نیز در زندگی داشته است. برای کسب و کار بهتر در این دوره ی جدید خوب است از اشتباهات این... ادامه مطلب

مایکروسافت چگونه احترام از دست رفته اش را در سیلیکون ولی بازیافت؟

تا چند سال پیش، بزرگان سیلیکون ولی (از جمله مدیر عامل وقت گوگل، اریک اشمیت) باور داشتند که نوآوری در این شرکت نرم افزاری جایی ندارد و در سال های اخیر نمی توان اهالی ردموند را در زمره چند شرکت برتر دنیای تکنولوژی جای داد. پرفسور «استیو بلنک» (Steve Blank) که یک کارآفرین نیز به... ادامه مطلب

استیو بالمر هیجان را به سطوح تازه ای از جنون رساند [تماشا کنید]

هیجان زده شدن یک چیز است و استیو بالمر بودن چیز دیگری. اگر ویدیوهای ضبط شده از بالمر را دیده باشید، حتما تایید خواهید کرد که مدیرعامل سابق مایکروسافت توانایی خاصی در ابراز احساسات درونی اش دارد. او که چندی قبل در سالن بازی های فینال NBA حضور یافته بود و رقابت میان لس آنجلس کلیپرز (بالمر... ادامه مطلب

ماندگارترین میراث استیو جابز

با گذشت تقریباً ۵ سال از مرگ استیو جابز، شاید ماندگار ترین میراث او این باشد که چگونه این تعداد از محصولات اپل به شکلی بی سابقه به بخشی از زندگی کارمندان و کارفرماها تبدیل شده است. یکی از نمونه های این موضوع آیپد است. از این محصول در ابتدای عرضه اش در سال ۲۰۱۰... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود