دیجیاتو نویسنده استخدام می‌کند

برای دستیابی به موفقیت، فعالیت های کنونی را با جدّیت و توالی بیشتری دنبال کنید

در سال 2004 نه بیمارستان واقع در ایالت میشیگان آمریکا روش تازه ای را در مراکز خود به کار گرفتند که توانست در طول 18 ماه حدود شصت و شش درصد از موارد مبتلا به بیماری را کاهش دهد و به یک صرفه جویی عظیم 75 میلیون دلاری منجر شود. علاوه بر آن روش مورد اشاره در مدت مذکور توانست جان بیش از 1500 انسان را نجات دهد. این معجزه حتی از آن چیزی که تصور می کنید هم ساده تر است و چیزی به جز یک چِک لیست نبود.

قدرت نهفته در گام های متوالی

استراتژی چک لیست مورد استفاده در بیمارستان های میشیگان با نام پروژه «Keystone ICU» شناخته می شود و توسط پزشکی با نام «پیتر پرونووست» رهبری شد و سپس با قلم یک نویسنده به نام «آتول گاوانده» به شهرت رسید.

«گاوانده» در بخشی از کتاب پرفروش The Checklist Manifesto خود در مورد روش ساده چک لیست این گونه گفته است:

دکتر پرونووست روی یک تکه کاغذ مراحلی که لازم است طی شود تا جلوی ابتلا به بیماری ها گرفته شود را نوشت. پزشکان می بایست (1) دست هایشان را با صابون بشویند، (2) پوست بیمار را با ضدعفونی کننده کلرهگزیدین پاک کنند، (3) پارچه استریلی را روی کل بدن بیمار بکشند، (4) ماسک، کلاه و دستکش استریل بپوشند و (5) پوششی استریل را روی قسمت مورد نظر قرار دهند.

این پنج گام ساده که سالهاست شناخته شده هستند، توانست بدون آنکه حاوی مطلبی جدید و یا نوآورانه باشد، جان بیش از 1500 نفر را نجات دهد.

راه حل های جدید در مقابل راه حل های گذشته

ما همیشه تمایل داریم تا پاسخ هایی را که هم اکنون کشف شده اند را دست کم بگیریم، حتی اگر آنها بهترین راه حل ارائه شده تاکنون باشند. مشکل اینجاست که «این موضوع را همه می دانند» با «این کار را همه افراد انجام می دهند» کاملاً متفاوت هستند.

همه پزشکان در بیمارستان های میشیگان پنج گام عنوان شده توسط دکتر پرونووست را می دانستند اما تعداد محدودی از آنها هر بار تمام گام ها را به صورت بی نقص و به ترتیب انجام می دادند. ما همیشه تصور می کنیم که برای پیشرفت و موفقیت باید به دنبال راه های جدیدی باشیم اما این مسئله همیشه درست نیست.

از آنچه که هم اکنون دارید استفاده کنید

این الگو همین الان هم علاوه بر شرکت ها و دولت ها، زندگی های شخصی مان را تحت الشعاع قرار داده است. ما در حال اتلاف منابع و ایده ها هستیم، آن هم تنها به دلیل اینکه جدید و یا هیجان انگیز نیستند.

بسیاری از فرصت های بزرگ و کوچک در زندگیمان وجود دارند که چنانچه به طور مداوم و با جدیت بیشتری به آنها دل دهیم، می تواند مسیر پیشرفت و ترقی را هموار سازند. هر روز نخ دندان کشیدن. فراموش نکردن ورزش. انجام وظایف مربوط به کسب و کار خود. عذرخواهی کردن و قبول اشتباهات بیش از پیش.

درست است، این فعالیت ها خسته کننده هستند اما یک چک لیست ساده از گام های مورد نیاز وجود دارند که می توانید از همین امروز آنها را دنبال کنید.

در آخر می بایست بیان کرد که پیشرفت در پس راه حل های ساده و خسته کننده و بینش های بی استفاده پنهان شده است. شما به اطلاعات بیشتری احتیاج ندارید. شما به استراتژی بهتری نیاز ندارید. تنها لازم است کارهایی را که هم اکنون انجام می دهید، با جدیت و توالی بیشتری دنبال کنید.

منبع:
Entrepreneur

مطالب مرتبط

10 تجربه ای که کسبشان قبل از 30 سالگی به موفقیت در آینده کمک می کند

بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه یا کسانی که برای اولین بار استخدام می شوند، به دنبال پیشرفت بسیار سریع در کار هستند. اگر شما نیز سن تان زیر 30 سال است و به این زودی ها قرار نیست ترفیع شغلی بگیرید یا در کارتان به سرعتی که مد نظرتان است، پیشرفت نمی کنید، جای نگرانی... ادامه مطلب

چرا تا کنون آنقدر که باید و شاید موفق نشده اید؟

اگر امروز در جایگاهی که قبلاً برای خود متصور بودید قرار ندارید، احتمالاً حداقل گاهی به این فکر می افتید که این عدم موفقیت به علت چه می تواند باشد. برای شروع می توانید روی چند علت معمول متمرکز شوید، بلکه بتوانید علت نرسیدن به موفقیتی که برای خود مد نظر داشته اید را بیابید. به... ادامه مطلب

قولی که به عنوان یک کارآفرین هیچگاه نباید به خانواده خود بدهید

«اوضاع بهتر خواهد شد». همین چند کلمه ی کوتاه سرمنشأ بگومگوهای بسیاری میان کارآفرینان و خانواده هایشان بوده است. هر وقت کسی از مسافرت ها، خستگی ها، کم توجهی ها و در کل سبک زندگی کارآفرینانه ی یکی از عزیزان خود شکایت می کند با این جمله مواجه می شود. این قولی است که بستگان و اعضای... ادامه مطلب

با سه دلیل عدم موفقیت کارآفرینان آشنا شوید

بسیاری از کارآفرینان، موفقیت را با خودروی گران قیمت، خانه ای رویایی در کنار ساحل و ساعت مچی چند هزار دلاری می سنجند؛ در حالی که معیار سنجش موفقیت واقعی، خوشحالی، سلامتی و ثروت است. در ادامه به بررسی سه دلیل عدم موفقیت کارآفرینان و راه حل های جلوگیری از آن خواهیم پرداخت: ناکامی در شناخت... ادامه مطلب

چه میزان فعالیت روی شبکه های اجتماعی برای کسب و کار ها کافی است؟

با ادامه یافتن روند رو به رشد استفاده از شبکه های اجتماعی توسط صاحبان کسب و کار برای برندسازی و افزایش تصاعدی پلتفرم های موجود در این زمینه، کارآفرینان با این سؤال مواجه شده اند که چقدر پرداختن به شبکه های اجتماعی، چند شبکه ی اجتماعی و چه نوع شبکه ی اجتماعی کافی محسوب می... ادامه مطلب

چند قدم ساده و مؤثر برای برقراری ارتباطی قوی در اولین ملاقات

مطالعه ای که در دانشگاه پرینستون انجام شده نشان می دهد افراد ظرف چند میلی ثانیه از اولین برخورد خود با یک نفر در مورد قابل اعتماد بودن، دوست داشتنی بودن و توانایی های او قضاوت می کنند. چنین قضاوت های شتاب زده ای اصولاً نکته ی مثبتی تلقی نمی شوند اما خبر خوب این است... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود