برای دستیابی به موفقیت، فعالیت های کنونی را با جدّیت و توالی بیشتری دنبال کنید

در سال 2004 نه بیمارستان واقع در ایالت میشیگان آمریکا روش تازه ای را در مراکز خود به کار گرفتند که توانست در طول 18 ماه حدود شصت و شش درصد از موارد مبتلا به بیماری را کاهش دهد و به یک صرفه جویی عظیم 75 میلیون دلاری منجر شود. علاوه بر آن روش مورد اشاره در مدت مذکور توانست جان بیش از 1500 انسان را نجات دهد. این معجزه حتی از آن چیزی که تصور می کنید هم ساده تر است و چیزی به جز یک چِک لیست نبود.

قدرت نهفته در گام های متوالی

استراتژی چک لیست مورد استفاده در بیمارستان های میشیگان با نام پروژه «Keystone ICU» شناخته می شود و توسط پزشکی با نام «پیتر پرونووست» رهبری شد و سپس با قلم یک نویسنده به نام «آتول گاوانده» به شهرت رسید.

«گاوانده» در بخشی از کتاب پرفروش The Checklist Manifesto خود در مورد روش ساده چک لیست این گونه گفته است:

دکتر پرونووست روی یک تکه کاغذ مراحلی که لازم است طی شود تا جلوی ابتلا به بیماری ها گرفته شود را نوشت. پزشکان می بایست (1) دست هایشان را با صابون بشویند، (2) پوست بیمار را با ضدعفونی کننده کلرهگزیدین پاک کنند، (3) پارچه استریلی را روی کل بدن بیمار بکشند، (4) ماسک، کلاه و دستکش استریل بپوشند و (5) پوششی استریل را روی قسمت مورد نظر قرار دهند.

این پنج گام ساده که سالهاست شناخته شده هستند، توانست بدون آنکه حاوی مطلبی جدید و یا نوآورانه باشد، جان بیش از 1500 نفر را نجات دهد.

راه حل های جدید در مقابل راه حل های گذشته

ما همیشه تمایل داریم تا پاسخ هایی را که هم اکنون کشف شده اند را دست کم بگیریم، حتی اگر آنها بهترین راه حل ارائه شده تاکنون باشند. مشکل اینجاست که «این موضوع را همه می دانند» با «این کار را همه افراد انجام می دهند» کاملاً متفاوت هستند.

همه پزشکان در بیمارستان های میشیگان پنج گام عنوان شده توسط دکتر پرونووست را می دانستند اما تعداد محدودی از آنها هر بار تمام گام ها را به صورت بی نقص و به ترتیب انجام می دادند. ما همیشه تصور می کنیم که برای پیشرفت و موفقیت باید به دنبال راه های جدیدی باشیم اما این مسئله همیشه درست نیست.

از آنچه که هم اکنون دارید استفاده کنید

این الگو همین الان هم علاوه بر شرکت ها و دولت ها، زندگی های شخصی مان را تحت الشعاع قرار داده است. ما در حال اتلاف منابع و ایده ها هستیم، آن هم تنها به دلیل اینکه جدید و یا هیجان انگیز نیستند.

بسیاری از فرصت های بزرگ و کوچک در زندگیمان وجود دارند که چنانچه به طور مداوم و با جدیت بیشتری به آنها دل دهیم، می تواند مسیر پیشرفت و ترقی را هموار سازند. هر روز نخ دندان کشیدن. فراموش نکردن ورزش. انجام وظایف مربوط به کسب و کار خود. عذرخواهی کردن و قبول اشتباهات بیش از پیش.

درست است، این فعالیت ها خسته کننده هستند اما یک چک لیست ساده از گام های مورد نیاز وجود دارند که می توانید از همین امروز آنها را دنبال کنید.

در آخر می بایست بیان کرد که پیشرفت در پس راه حل های ساده و خسته کننده و بینش های بی استفاده پنهان شده است. شما به اطلاعات بیشتری احتیاج ندارید. شما به استراتژی بهتری نیاز ندارید. تنها لازم است کارهایی را که هم اکنون انجام می دهید، با جدیت و توالی بیشتری دنبال کنید.

مطالب مرتبط

چگونه با پرسیدن تنها ۵ سؤال هر مشکلی را حل کنیم؟

این یکی از ترفند های حل مسئله ای است که از فرط سادگی غلط انداز است و می تواند باعث شود کارایی اش را زیر سؤال ببرید؛ مگر آنکه واقعاً آن را به کار بگیرید و عملکردش را ببینید. این شیوه ریشه در رویه های مدیریتی تویوتا دارد، و در کتاب تازه ی چارلز داهیگ به... ادامه مطلب

مهم ترین سخنان استیو جابز برای اتخاذ تصمیم های تعیین کننده

استیو جابز کارآفرینی با بیشترین تعداد نقل قول ها در عصر ما به شمار می رفت، اما برجسته ترین صحبت های او، سخنرانی اش در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۰۵ بود که سر و صدای زیادی به پا کرد. جابز مهم ترین توصیه هایش برای کارآفرینان را در این سخنرانی معروف خود... ادامه مطلب

شباهت کم نظیر رسیدن به موفقیت در ورزش حرفه ای و کسب و کار از نگاه مارک کوبان

یکی از دلایلی که باعث می شود مارک کوبان یکی از چهره های محبوب حوزه ی کسب و کار باشد این است که از نشان دادن سختی های موفقیت واقعی در این حوزه به کارآفرینان بلندپرواز و تازه کار ابایی ندارد. او شکست های اجتناب ناپذیری که کارآفرینان لاجرم در این مسیر با آنها مواجه می... ادامه مطلب

توصیه های الهام بخش ریچارد برانسون برای کارآفرینان

ریچارد برانسون، کارآفرین میلیاردر و نویسنده ی چند کتاب پرفروش، در چشم بسیاری از صاحبان بلندپرواز کسب و کار به یکی از نمادهای موفقیت تبدیل شده است. توصیه های الهام بخش او به بسیاری از کارآفرینان کمک کرده است با بهره گیری از تجربه ی گرانبهای وی از ساخت امپراطوری ویرجین، استارتاپ های خود را... ادامه مطلب

۶ پاسخ مؤثر به نصیحت ها و توصیه های بیجای دیگران

بسته به نوع شغل، در بسیاری موارد پیش می آید که مشتریان شما پیشنهاداتی به شما بدهند. همیشه این را در نظر داشته باشید که پیشنهادات آنها داوطلبانه ارائه شده اند اما ارزشمند هستند، چرا که در نهایت این جلب نظر آنهاست که اهمیت دارد و شما نیز باید تمام توان خود را به کار... ادامه مطلب

بهترین فرصت سرمایه گذاری در سال ۹۵ کدام است؟

با فرا رسیدن سال نو، بسیاری از سازمان ها و افراد به شدت به دنبال برنامه ریزی سال جدیدشان خواهند بود. کجا بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت؟ کدام سرمایه گذاری ظرف ماه ها یا سال های پیش رو بیشترین سود را خواهد داشت؟ بر سر اینکه کدام سرمایه گذاری بهتر است بحث های داغی... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود