نتایج یک پژوهش: تا وقتی خورشید فروغ دارد، خرس های آبی هم جان دارند

همه ما می دانیم خرس آبی یا خوکچه خزه ای جانوری تقریبا فناناپذیر است اما پژوهشی که اخیرا توسط جمعی از محققان دانشگاه های هاروارد و آکسفورد انجام شده دوام و مقاومت بالای این موجودات را بیش از پیش در نظرمان هویدا می کند.

براساس این مطالعه در مواجهه با بلایا و رویدادهایی که به انقراض جمعی موجودات روی زمین منجر می شوند، دوام خرس های آبی از هر موجود دیگری بیشتر است و به زبان ساده تر، تا زمانی که خورشید می درخشد این خرس ها نیز زنده اند.

به گفته دانشمندان، در حالی که وقایع فاجه بار می توانند به آسانی حیات را از روی  این کره خاکی حذف کنند، برای از میان رفتن این خرس ها به بلایای شدیدتری نیاز است. خرس های آبی آنطور که مطالعات جدید نشان می دهند می توانند در برابر هرگونه بلای احتمالی زنده بمانند و این یعنی بقایشان از هر گیاه یا موجود زنده در این سیاره بیشتر است.

در مواردی هم که یکی از این بلایای کیهانی رخ بدهد، خرس های آبی می توانند دست کم تا ده میلیارد سال دیگر زنده بمانند. به این ترتیب خرس های آبی رسما جان سخت ترین موجود روی این سیاره لقب می گیرند و می توانند در برابر شرایط سختی نظیر پرتوهای مضر، خلاء در فضا، فشار ناشی از فضای عمیق و دمای تا 150 درجه سلسیوس دوام بیاورند.

حداکثر عمر این موجود 60 سال برآورد شده

در پایان باید اضافه نماییم که حداکثر عمر این موجود 60 سال برآورد شده و نسل آن همانطور که گفته شد حتی در صورتی که خورشید هم از بین برود به حیات خود ادامه می دهد.

منبع:
slashgear

مطالب مرتبط

حیوانات عجیب: سخت جان ترین موجودی که می تواند در فضا هم زنده بماند

در دنیای میکروسکوپی پیرامونمان، سخت جان ترین موجود روی زمین زندگی می کند که اصطلاحا به آن تنبل گفته می شود. این موجود که به خرس آبی نیز مشهور است (زیرا شباهت زیادی به یک خرس چند پا دارد) مقاومتی باور نکردنی در برابر تقریبا هر چیزی دارد. در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید. می توانید تنبل... ادامه مطلب

آیا مسافران فضایی کوچک عامل شکل گیری حیات روی زمین بوده اند؟

سالیان سال است که به واسطه فیلم های سینمایی علمی-تخیلی، تصور اکثر ما از سفرهای فضایی بین ستاره ای انسان یا موجودات بیگانه، به فضاپیماهای بزرگ با طراحی های عجیب و غریب محدود شده است. اما تحقیقات اخیر نشان می دهند که اشکال کوچک تر حیات مانند باکتری ها، همین حالا نیز توانایی مسافرت فضایی بین... ادامه مطلب

با استفاده از پروتئین خرس آبی، می توان DNA انسان را در برابر تشعشعات مضر محافظت کرد

تاردیگریدها به سبب ظاهری که دارند به خرس های آبی معروف شده اند. این جانوران شدت دوست، قادر هستند تا در بدترین شرایط ممکن، کم آبی، گرما و سرمای شدید و حتی مکانی بدون اکسیژن (مثل فضا) دوام آورده و بدون آنکه از بین بروند به بقای خود ادامه دهند. خرس های آبی به قدری سخت... ادامه مطلب

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود