نانوذرات موجود در جوهر خالکوبی به غدد لنفاوی منتقل می شوند

غدد لنفاوی یکی از اعضای اصلی سیستم ایمنی بدن انسان هستند که به طور دائمی در حال نبرد با ویروس ها، باکتری ها و هر نوع پاتوژنی هستند که وارد بدن می شود. حالا اما دانشمندان متوجه شده اند که ذرات رنگی که هنگام خالکوبی روی بدن می نشیند، می تواند از طریق پوست وارد این غدد شود و کار سیستم ایمنی بدن را دچار مشکل کند.

برنهارد هسه، یکی از محققین این پروژه گفته است: «ما قبلا هم می دانستیم که ذرات خالکوبی می توانند به غدد لنفاوی برسند چون شواهد عینی داشتیم: غدد لنفاوی نیز به وسیله رنگ تتو، رنگی می شوند. آنچه ما نمی دانستیم این بود که سیستم ایمنی کار خود را در سطح نانو انجام می دهد.»

مشکل نیز همینجاست. پژوهشگران نمی توانند راه حلی برای پیش بینی رفتار نانوذرات داشته باشند و نمی دانند که بازخورد آن ها چطور است. جوهر خالکوبی مقادیر زیادی از ذرات ارگانیک و غیر ارگانیک درون خود دارد. ذراتی چون نیکل، کروم، منگنز و کبالت.

برای خالکوبی های مشکی از کربن سیاه و برای تتوهای سفید و رنگی از تیتانیوم دی اکسید استفاده می شود. تیتانیوم دی اکسید در واقع سفید رنگ است و به راحتی رنگ های دیگر را به خود می گیرد.

از تیتانیوم دی اکسید در افزودنی های غذایی، کرم ضد آفتاب و رنگ های صنعتی استفاده می شود استفاده از آن در خالکوبی نیز سبب خارش و بهبود دیرهنگام پوست می شود.

در نهایت، گزارش پژوهشگران این است که رنگ ها سبب رسوب بلند مدت مواد سمی در بدن می شوند که این مسئله می تواند بزرگ شدن مزمن غدد لنفاوی را به همراه داشته باشد و خطراتی جدی ایجاد کند.

منبع:
New Atlas

مطالب مرتبط

ابداع نوعی خالکوبی موقت مداری که می تواند علائم حیاتی بیماران را اندازه گیری کند

افراد بنابر دلایل مختلفی خالکوبی می کنند؛ برخی برای متمایز کردن شخصیت خود دست به این کار می زنند و برخی دیگر صرفا برای نشان دادن علاقه مندی شان به یک شخص خاص حاضر می شوند حرف یا تصویری را برای همیشه روی بدن خود حک کنند. اما ظاهرا خالکوبی مصارف و فواید پزشکی هم دارد... ادامه مطلب

نخستین نسل از خالکوبی های پوشیدنی معرفی شد

وقتی صحبت از تکنولوژی های آینده به میان می آید شاید کمتر کسی به خالکوبی و استفاده از آن برای توسعه علم پزشکی فکر کند. اما خوب است بدانید در این اواخر نوعی تاتو اختراع شده که از آن برای اندازه گیری علائم حیاتی بیماران استفاده می گردد. در حال حاضر نیز در نمایشگاه CES امسال... ادامه مطلب

پلیس فدرال آمریکا در حال توسعه یک هوش مصنوعی برای شناسایی مجرمان براساس خالکوبی آنها است

تکنولوژی تشخیص تصاویر به کمک هوش مصنوعی چندی وقتی است که محبوبیت زیادی میان کمپانی های بزرگ صنعت تکنولوژی یافته و حالا ظاهرا پلیس فدرال آمریکا هم به آن تمایل پیدا کرده است. بنابر گزارش های اخیر، «انستیتوی ملی استانداردها و تکنولوژی» از سال 2014 مشغول همکاری با FBI بوده تا یک هوش مصنوعی برای... ادامه مطلب

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود