علائمی که نشان می دهند برای قبول پست مدیریت آماده اید

وقتی پیشنهاد ترفیع در قالب پُست مدیریتی جدید در سازمان به شما داده می شود، قطعاً هیجان زده شده و شاید در قبول یا رد آن دچار تردید شوید. همچنین موقعیت شغلی جدید می تواند موجب خروج شما از محدوده امن تان شود و در نتیجه به پیشرفت تان کمک شایانی نماید.

اگر در مورد پذیرش پیشنهاد ترفیع در قالب سِمت مدیریتی، اطمینان کافی ندارید، در ادامه قصد داریم 10 موردی را بررسی کنیم که نشان از آمادگی پذیرش سمت مدیریت توسط شما دارند:

1- اگر هم اکنون از سوی گروه کاری که در آن فعالیت می کنید، مورد احترام هستید و سایر اعضا نیز شما را دوست دارند، به این معنی است که از نظر آنها شما وظیفه شناس، اخلاق مدار و حرفه ای هستید و آماده اید که سِمت جدید را بپذیرید.

2- آیا همواره از همکاران خود می پرسید:

  • فرایندهای شرکت چگونه است؟
  • شرکت چطور کسب در آمد می کند؟
  • چطور می توان در بازار رقابت کرد؟

در این صورت حتماً در مورد جزئیات نحوه کارکرد شرکت تان کنجکاو هستید که این مسئله نشان می دهد آمادگی پذیرش پست مدیریت جدید را دارید.

3- اگر از نحوه رفتار و تصمیم گیری مدیران خوب و بد شرکت نکات مهمی را آموخته اید، پس می توانید در سمت جدید مدیر خوبی باشید.

4- اگر تلاش می کنید با سایر بخش های شرکت خود ارتباطات قوی ایجاد کنید و به دنبال همکاری بیشتر بین بخش های مختلف هستید، پس می توانید آماده پذیرش سمت جدید شوید.

5- آیا همواره می خواهید در زمینه خودشناسی و نیز شناخت سایر انسان ها پیشرفت کنید؟ پس باید بدانید که این مسئله در مدیریت موفق شما در آینده تأثیر بسیاری دارد و نشان می دهد اکنون آمادگی مدیریت را دارید.

6- آیا سایر همکاران نظرت شما را در مورد فعالیت هایشان جویا می شوند؟ اگر پاسختان مثبت است، نشان می دهد که شما همواره دوست دارید اطلاعات خود با دیگران را به اشتراک بگذارید که این مسئله نکته مثبتی برای یک مدیر است.

7- در صورتی که افراد بخش های دیگر سازمان، تصور می کنند که شما همین الان هم بخشی از کارها را مدیریت می کنید، پس نشان می دهد که به اندازه کافی از فرایند های شرکت اطلاع دارید و در عین حال با سایر بخش ها نیز همکاری می کنید.

8- اگر هم اکنون ایده هایی در مورد بهبود فرایندهای کاری به منظور صرفه جویی در زمان، انرژی و بودجه دارید، پس برای پذیرش پست مدیریت آماده هستید.

9- اگر همواره برای شنیدن صحبت های همکاران گوش شنوا دارید و حتی به دلیل پرسشی که مطرح می کنند، با کمال میل کارتان را متوقف می کنید و به آنها کمک می کنید، این رفتار شما می تواند نشان از آمادگی تان برای پذیرش سمت مدیریت جدید باشد.

10- آیا پتانسیل های افراد دیگر را به خوبی تشخیص می دهید و تلاش می کنید آنها را در راستای به کار گیری قابلیت هایشان، یاری رسانید؟ پس در این صورت قطعاً آمادگی مدیریت را دارید.

منبع:
Forbes

مطالب مرتبط

چگونه به عنوان یک رئیس، کارمندان باهوش را مدیریت کنیم؟

اگر شما رئیس افرادی باهوش و زرنگ هستید، حتماً می دانید که مدیریت این افراد تا چه حد می تواند سخت باشد. دلیل این مسئله ساده است: افراد مذکور می دانند که باهوش هستند و همچنین آگاه هستند که این موضوع به عنوان مزیتی برایشان محسوب می شود. آنها همچنین انتظار بالایی از خود و... ادامه مطلب

مدیران ضعیف چه خصوصیاتی دارند

در گذشته مفهوم مدیر به عنوان یک فرد قدرت طلب و شاید زورگو تصور می شد؛ ولی امروزه دیدگاه ها نسبت به یک مدیر قوی فرق کرده است. مدیران موفق امروزی به واسطه اعتماد سازی رهبری می کنند و همواره بین آنها و کارمندانشان فضای آکنده از اعتماد دو طرفه برقرار است. در حالی که مدیران... ادامه مطلب

10 راهکار بهبود اعتماد به نفس

اعتماد به نفس پایین می تواند تمام ابعاد زندگی را تحت تأثیر منفی قرار دهد و انسان را در انتخاب اهداف زندگی و یا دستیابی به آنها دچار مشکل کند. از سوی دیگر با احساس اعتماد به نفس بالا، فکر می کنید تمام دنیا زیر پایتان است و از عهده هر کاری بر می آیید. به... ادامه مطلب

چگونه با یک رئیس آسیب رسان کنار بیاییم؟

در مواقع بخصوصی ، شما متوجه می‌شوید که توسط گروهی از افراد یا یک رئیس آسیب رسان احاطه شدید. طبیعیست تحمل طعنه ها و انرژی‌های منفی این گونه افراد به شدت سخت است و نمی‌توان همیشه صبر پیشه کرد. از طرف دیگر استعفا دادن و خالی کردن میدان نیز به نوعی پاک کردن صورت مسئله... ادامه مطلب

با ایجاد این 6 عادت الگوی اعضای تیم تان باشید

با ایجاد این 6 عادت الگوی اعضای تیم تان باشید الهام بخشی به تیم بخشی از وظایف مدیر است. اگر می خواهید کارمندان تان با یکدیگر و مشتری رفتار خوبی داشته باشند و کارشان را به خوبی انجام دهند این 6 عادت را در خود ایجاد کنید: روز را با لبخند شروع کنید معمولا کارمندان روزشان را... ادامه مطلب

نوآوری زیر سایه موفقیت مالی؛ تیم کوک در پنج سال اخیر اپل را چگونه اداره کرده است؟

«والت مازبرگ» یکی از با سابقه ترین خبرنگاران دنیای تکنولوژی به شمار رفته و پیش از این سال ها در وال استریت ژورنال قلم زده است. وی همچنین با برگزاری کنفرانس های All Things Digital، میزبان رهبران دنیای تکنولوژی نظیر استیو جابز، بیل گیتس، ایلان ماسک و بسیاری دیگر بوده. آنچه در ادامه مطالعه خواهید کرد، به... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود