علائمی که نشان می دهند برای قبول پست مدیریت آماده اید

وقتی پیشنهاد ترفیع در قالب پُست مدیریتی جدید در سازمان به شما داده می شود، قطعاً هیجان زده شده و شاید در قبول یا رد آن دچار تردید شوید. همچنین موقعیت شغلی جدید می تواند موجب خروج شما از محدوده امن تان شود و در نتیجه به پیشرفت تان کمک شایانی نماید.

اگر در مورد پذیرش پیشنهاد ترفیع در قالب سِمت مدیریتی، اطمینان کافی ندارید، در ادامه قصد داریم 10 موردی را بررسی کنیم که نشان از آمادگی پذیرش سمت مدیریت توسط شما دارند:

1- اگر هم اکنون از سوی گروه کاری که در آن فعالیت می کنید، مورد احترام هستید و سایر اعضا نیز شما را دوست دارند، به این معنی است که از نظر آنها شما وظیفه شناس، اخلاق مدار و حرفه ای هستید و آماده اید که سِمت جدید را بپذیرید.

2- آیا همواره از همکاران خود می پرسید:

  • فرایندهای شرکت چگونه است؟
  • شرکت چطور کسب در آمد می کند؟
  • چطور می توان در بازار رقابت کرد؟

در این صورت حتماً در مورد جزئیات نحوه کارکرد شرکت تان کنجکاو هستید که این مسئله نشان می دهد آمادگی پذیرش پست مدیریت جدید را دارید.

3- اگر از نحوه رفتار و تصمیم گیری مدیران خوب و بد شرکت نکات مهمی را آموخته اید، پس می توانید در سمت جدید مدیر خوبی باشید.

4- اگر تلاش می کنید با سایر بخش های شرکت خود ارتباطات قوی ایجاد کنید و به دنبال همکاری بیشتر بین بخش های مختلف هستید، پس می توانید آماده پذیرش سمت جدید شوید.

5- آیا همواره می خواهید در زمینه خودشناسی و نیز شناخت سایر انسان ها پیشرفت کنید؟ پس باید بدانید که این مسئله در مدیریت موفق شما در آینده تأثیر بسیاری دارد و نشان می دهد اکنون آمادگی مدیریت را دارید.

6- آیا سایر همکاران نظرت شما را در مورد فعالیت هایشان جویا می شوند؟ اگر پاسختان مثبت است، نشان می دهد که شما همواره دوست دارید اطلاعات خود با دیگران را به اشتراک بگذارید که این مسئله نکته مثبتی برای یک مدیر است.

7- در صورتی که افراد بخش های دیگر سازمان، تصور می کنند که شما همین الان هم بخشی از کارها را مدیریت می کنید، پس نشان می دهد که به اندازه کافی از فرایند های شرکت اطلاع دارید و در عین حال با سایر بخش ها نیز همکاری می کنید.

8- اگر هم اکنون ایده هایی در مورد بهبود فرایندهای کاری به منظور صرفه جویی در زمان، انرژی و بودجه دارید، پس برای پذیرش پست مدیریت آماده هستید.

9- اگر همواره برای شنیدن صحبت های همکاران گوش شنوا دارید و حتی به دلیل پرسشی که مطرح می کنند، با کمال میل کارتان را متوقف می کنید و به آنها کمک می کنید، این رفتار شما می تواند نشان از آمادگی تان برای پذیرش سمت مدیریت جدید باشد.

10- آیا پتانسیل های افراد دیگر را به خوبی تشخیص می دهید و تلاش می کنید آنها را در راستای به کار گیری قابلیت هایشان، یاری رسانید؟ پس در این صورت قطعاً آمادگی مدیریت را دارید.

منبع:
Forbes

مطالب مرتبط

چهار روش مدیریتی درست و نادرست از زبان مدیر ارشد سابق گوگل و اپل

«کیم اسکات» نویسنده و یکی از مدیران ارشد سابق گوگل و اپل معتقد است چهار روش مدیریتی درست و نادرست وجود دارد که تنها یکی از آنها صحیح است. او که کتابی نیز در‌باره‌ی روش درست مدیریتی به نام «رک‌گویی سازنده» نوشته، معتقد است کلید این مطلب به چالش کشیدن کارمندان همزمان با اهمیت دادن به... ادامه مطلب

آشنایی با سیستم مدیریت پیشنهادات تویوتا؛ هوشمندی به سبک ژاپنی

تویوتا از نظر ساختار سازمانی و مدیریتی یکی از متفاوت ترین خودروسازان جهان به شمار می آید، شمار کارکنان این شرکت در سال ۲۰۱۳ بیش از ۳۳۳ هزار نفر اعلام شد و به عنوان بزرگترین خودرو ساز جهان شناخته می شود. در ادامه اين متن اطلاعات جالبى درخصوص نحوه مديريت اين خودروساز بيان شده است.به... ادامه مطلب

چطور با همکاران مشکل ساز کنار بیاییم؟

احتمالاً در محیط کاری شما نیز، کارمندانی فعالیت می کنند که ممکن است برایتان مزاحمت ایجاد نمایند و فعالیتتان را مختل کنند. آنها ممکن است بیش از حد صحبت کنند، حواس شما را حین کار پرت کنند یا بخواهند با صحبت های غیر کاری، فعالیتتان را به حاشیه برانند. در این صورت معمولاً مایلید حد... ادامه مطلب

مدیر عاملی در بیراهه؛ تیم کوک به سندرم بالمر دچار شده است

چه می شود وقتی یک مدیر عامل آینده نگر به هر دلیلی شرکتی را ترک می کند؟ بیشتر اوقات، ریشه خلاقیت و نوآوری خشک می شود و کم پیش می آید شخصی پیدا شود که بتواند آن را دوباره به شکوه سابقش برگرداند. نمونه ها بسیارند. اما بیاید مایکروسافت را در نظر بگیریم. این کمپانی به عنوان... ادامه مطلب

با این 5 روش، کارایی خود را افزایش دهید

هوشمندانه کار کردن برای مدیران بزرگ مطلوب تر از زیاد کار کردن است؛ امروزه که به معنای واقعی کلمه وقت طلاست، کارایی اهمیت بسیار بالایی دارد. کار بیش از اندازه طاقت فرسا بوده و ساعت های زیادی از وقتی که می توانید به خانواده و دوستان اختصاص دهید را اشغال می کند. برقراری تعادل میان کار و زندگی... ادامه مطلب

10 راهکار بهبود اعتماد به نفس

اعتماد به نفس پایین می تواند تمام ابعاد زندگی را تحت تأثیر منفی قرار دهد و انسان را در انتخاب اهداف زندگی و یا دستیابی به آنها دچار مشکل کند. از سوی دیگر با احساس اعتماد به نفس بالا، فکر می کنید تمام دنیا زیر پایتان است و از عهده هر کاری بر می آیید. به... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود