دهگانه عجیب ترین قوانين رانندگى جهان

قوانین راهنمایی و رانندگی در بیشتر کشورهای دنیا یکسان هستند، اما برخی از کشورها قوانین بسیار عجیب و غریبی درباره‌ رانندگی دارند که ممكن است حتى احمقانه به نظر برسند.در ادامه به بررسى ١٠ نمونه از قوانين راهنمايى و رانندگى عجيب دنيا مى پردازيم.

١-تاکسی ‌های لندن باید یونجه حمل کنند
با وجود این‌ که مدت ‌هاست اسب ‌ها دیگر در سطوح کلان شهر به منظور حمل و نقل استفاده نمی ‌شوند ولی هنوز این بند از قانون حذف نشده است. در گذشته تاکسی ‌های لندن توسط اسب ‌ها کشیده می ‌شدند و این قانون برای حمایت از حقوق حیوانات وضع شده بود.

٢-خوردن و آشاميدن در حين رانندگى در قبرس ممنوع است
بيشتر رانندگان در انگلستان از نوشيدن آب و يا خوردن يك تكه گوشت بزرگ در هنگام رانندگى دريغ نمى كنند. اما اگر اين كار را در قبرس انجام دهيد، جريمه ى بزرگى دريافت خواهيد كرد. حتى اگر گرماى تابستان بسيار آزار دهنده باشد باز هم رانندگان نمى توانند در هنگام رانندگى آب بنوشند.

٣-با خودروى كثيف در روسيه رانندگى نكنيد!
مردم روسيه بايد با اين اصلاح غربى آشنا شوند كه كمى خاك و گل هرگز به كسى آسيبى وارد نمى كند. رانندگى با خودروى آلوده و كثيف در روسيه ٢٠٠٠روبل (حدود ٢٢ پوند) جريمه به همراه دارد.

٤-٢٤ ساعته با چراغ روشن برانید
تا كنون دقت كرده ايد كه ولوو ها در سوئد هميشه چراغ هاى روشن دارند؟ دليل اين كار اين است كه اجازه ى خاموش كردن چراغ ها را ندارند. در سوئد شما موظف هستید تا در هر ساعتی از روز با چراغ ‌های روشن برانید، در زمستان به دلیل تاریکی زود هنگام هوا این قانون منطقی به نظر می ‌رسد ولی اگه ظهر روز تابستانی با چراغ خاموش رانندگی کنید نیز جریمه خواهید شد.

٥-در آلمان بايد با باك پر به سفر برويد
با اينكه در آلمان محدوديت سرعت وجود ندارد، اما شما حق نداريد به دليل تمام شدن سوخت خودروى خود كنار خيابان متوقف شويد. اين كار باعث ممنوعيت رانندگى به مدت ٦ ماه و يا حتى رفتن به زندان به مدت ٥ سال خواهد شد.

٦-كاستاريكا، نوشيدن مشروبات الكلى در حين رانندگى مجاز است
آمريكاى مركزى به دليل داشتن طبيعت زيبا و جاده هاى وسيعى كه از ميان اين طبيعت زيبا گذشته اند بسيار معروف است. در اين كشور نوشيدن مشروبات الكى در هنگام رانندگى مجاز است و تخلفى محسوب نمى شود.

٧-اگر كسى زير خودرو باشد روشن كردن خودرو ممنوع است.
مقامات ايمنى جاده اى در دانمارک اين را وضع كرده اند، در صورتى كه فردى زير خودرو باشد، اجازه روشن كردن خودرو را نداريد.

٨-فقط روبروى پلاک هاى فرد پارک كنيد
در بعضى از شهرهاى اسپانيا خودروها فقط مجاز هستند تا روبروى خانه هايى كه پلاک فرد دارند پارك كنند. منطق اين قانون نامشخص است.

٩-رانندگى در روز دوشنبه ممنوع است
در شهر مانيل در فيليپين در صورتى كه آخرين عدد پلاک خودروى شما ١ يا ٢ باشد، در روزهاى دوشنبه اجازه رانندگى نداريد.

١٠-از عابران پیاده فاصله بگیرید و خودروهای قدیمی را اسقاط کنید
خیابان ‌های سنگاپور از امن‌ ترین و روان ‌ترین خیابان ‌ها در دنیا هستند، دلیل این امر نیز این است که هر وسیله نقلیه موتوری، باید حداقل 15 متر با عابرین پیاده فاصله داشته باشد.

طراحى شهر به گونه اى است كه اين فاصله به خوبى رعايت مى شود. ترافيک اين خيابان ها بسيار روان است و از جمله بهترين خيابان هاى دنيا به حساب مى آيند.

همچنین در سنگاپور اخیرا قانونی وضع شده که به ازای ورود هر خودرو جدیدی به خیابان ها، باید حتما یکی از خودروهای قدیمی از رده خارج شود. قانون گذاران این کشور معتقدند که خیابان ها کشش افزایش تعداد خودروها را ندارند و باید از این طریق تعداد خودروهای موجود در خیابان ها کنترل شود.

مطالب مرتبط

هشت ستاره چهارچرخ هالیوود؛ مروری بر جذاب ترین خودروها در صنعت سینما

همانطور كه بعضى از بازيگران و خواننده هاى معروف در سريال ها و فیلم های سینمایی می درخشند بعضى خودروها نيز به واسطه حضور در فيلم ها بسيار معروف هستند، يك سرى از اين خودروها به واسطه حضور در فيلم هاى اكشن بسيار معروف مى شوند، درست مانند شخصيت اصلى فيلم از شهرت خاصى برخوردار... ادامه مطلب

نوستالژی دوران کودکی؛ 10 خودرو محبوب دهه 90 میلادی

دهه 90 میلادی، عصر درخشش خودرو های اسپرت آنالوگ بود و خودرو های آن زمان لذت رانندگی بالایی داشتند. با گذشت سال ها این اتومبیل ها همانند مرواریدهای نهفته در صدف، نگاه شکارچیان و مجموعه داران خودرو را به سوی خود جلب کرده و می کنند. علتش نیز واضح است، این خودرو ها تجربه خالصی از... ادامه مطلب

اقتصادی ترین خودروهای بازار آمریکا؛ قلمرو خودروسازان ژاپنی

در این مطلب قصد داریم تا به پنج خودروی ارزان قیمت در بازار جهانی بپردازیم. ممکن است بسیاری از خریداران خودرو تنها به قیمت اولیه‌ی خودرو توجه داشته باشند اما همچنان نیز بسیاری از افراد هستند که به مبلغ پرداختی خود اهمیت داده و هزینه‌ های نگهداری و مالکیت خودرو در هر ماه را نیز... ادامه مطلب

بیست خودرو جان سخت جهان با کارکردی بیش از 1.6 میلیون کیلومتر

هنگامى كه يک خودرو براى مدت زمان طولانى كار مى كند، ممكن است شما احساس كنيد كه صاحب يك گنجينه ى بسيار گرانبها هستيد. پرداخت اقساط ماهيانه براى خودرو به تاريخ مى پيوندد، هزينه بيمه نيز به حدى كم مى شود كه به نظر نمى آيد. تا زمانى كه هزينه نگه دارى يك خودرو كم باشد،... ادامه مطلب

دهگانه زيباترين خودروهای سدان ٢٠١٧؛ ستارگان پارکینگ

اين روزها خودروهاى سدان بسيار زيبايى در بازار وجود دارند. در دهه هاى گذشته، سدان هاى چهار در خودروهاى بسيار كسل كننده اى بودند كه براى خانواده ها بسيار مناسب بودند. اما در حال حاضر كراس اوور ها و SUV ها نياز بسيارى از خانواده ها را تأمين مى كنند و بسيارى از خودروسازان مطئن هستند... ادامه مطلب

11 کارخانه استراتژیک برای خودروسازان پیشتاز جهان

بسیاری خودروسازان بزرگ جهان بر مبنای فلسفه ای خاص در محلی خاص شکل گرفته اند و از یک هسته اصلی و استراتژیک در تاسیسات فنی یا مدیریتی خود برخوردارند. در این مطلب قصد داریم تا 12 محل یا کارخانه مهم را برای 12 خودروساز شاخص جهان معرفی کنیم. کمپانی هایی که پیشینه ای وسیع و برندهای... ادامه مطلب

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود