ساخت تایرهای فوق چسبنده، راهکار پیرلی برای افزایش جذایبت مسابقات فرمول یک

پس از انتقال مالکیت تیم های فرمول یک به گروه رسانه ای لیبریتی، مدیران این ورزش درصدند تا با اعمال تغییرات فنی  و ساختاری، جذابیت مسابقات را افزایش دهند.

بنابر آخرین اخبار کمپانی ایتالیایی پیرلی که به عنوان یکی از بزرگترین و مطرح ترین تامین کنندگان تایر های فرمول یک شناخته می شود، تعداد تایرهای ترکیبی مخصوص هوای خشک خود را در سال 2018 افزایش داده و با اضافه شدن تایرهایی با نام های هایپرسافت و سوپرهارد این تعداد به عدد هفت خواهد رسید.

به گفته مدیران این شرکت، رنج هفت تایی مخصوص 2018 این تایرها که با نام Rainbow یا رنگین کمان شناخته می شود، نسبت به مدل های 2017 به مراتب نرمتر خواهد بود.

اولین تایر تازه معرفی شده از این رنج هفت تایی سوپرهارد نام داشته و دارای رنگ نارنجی است؛ این تایر به عنوان سخت ترین و سفت ترین گزینه حاضر در این گروه شناخته می شود.

این دقیقا همان چیزی که شرکت پیرلی آن را با عنوان سیاست بیمه کننده توصیف کرده و می گوید که انواع مختلف و متنوع تایرهای موجود در این رنج کمپانی را بیمه می کند.

مدیران پیرلی می گویند که طبق سیاست بیمه کننده، تایرهای فصل بعدی نرم تر شده و چسبندگی بیشتری را در اختیار خودروهای فرمول یک قرار می دهند.

تایر بعدی با نام هایپرسافت شناخته شده و از نوار رنگی صورتی برخوردار خواهد بود. نام این تایر بر اساس نظرسنجی که در شبکه های اجتماعی برگزار شد انتخاب شده است. بیش از 68 درصد شرکت کنندگان از بین نام های هایپرسافت، مگاسافت و اکستریم سافت این نام را انتخاب کرده اند.

همانطور که از نام این تایر (به معنی فوق العاده نرم) مشخص است هایپر سافت نرم ترین تایر این رنج هفت تایی بوده و می تواند چسبندگی فوق العاده و مورد دلخواه تیم های فرمول یک فراهم کند.

ماریو ایزولا، مسئول بخش تایرهای مسابقه ای کمپانی پیرلی می گوید هایپر سافت نرم ترین تایر ترکیبی است که ما تاکنون برای مسابقات فرمول یک ساخته ایم.

ما تصمیم گرفته ایم که نه تنها تمامی تایرهای رنج Rainbow را نرم تر کرده بلکه تایر جدیدی را نیز به این رنج اضافه کنیم که بسیار نرم بوده و بیش از حد صورتی است.

بد نیست بدانید که تایرهای مخصوص هوای خشک فرمول یک خود به 4 دسته تقسیم می شوند. تایرهای سخت که کمترین چسبندگی و بالاترین دوام را دارند با نوار نارنجی شناخته شده و تایرهای متوسط که چسبندگی بیشتر و دوام کمتری را دارند از نوار سفید رنگ برخوردار اند.

همچنین تایرهای نرم و فوق نرم که چسبندگی فوق العاده و کمترین دوام را دارند نیز عموما با رنگ های زرد و قرمز در حاشیه لاستیک ها شناخته می شوند.

ایزولا در ادامه توضیح داده است که بدیهی که تایرهای ترکیبی جدید ما برای قرار گرفتن در شرایط سخت و موقعیت های دشوارتر طراحی شده اند. ما با بررسی تایرهایی که در سال 2017 طراحی کرده ایم متوجه شدیم که بعضی از آن ها محافظه کارانه طراحی شده و می توانند با اندکی جسارت کارآمدتر توسعه داده شوند. علت این موضوع به احتمال زیاد شرایط منحصر بفرد کمپانی ما در این سال میلادی است.

ایزولا معتقد است که با داشتن تایرهای ترکیبی جدید این کمپانی که مخصوص سال 2018 است در اکثر مسابقه تنها احتیاج به حدود 2 بار تعویض لاستیک و پیت استاپ است. در واقع بنا به صحبت این مدیر ارشد هدف اصلی طراحی این تایرها همین موضوع است.

ایزولا در انتها بیان کرده است که مفهوم پایه طراحی تایرها تغییر نکرده و تایرهای سال آینده نیز بر اساس مفاهیم قبلی طراحی شده اند. تمامی ویژگی های تایرهای فعلی که رانندگان مسابقات فرمول یک را راضی نگه داشته در تایرهای جدید نیز لحاظ شده اند. این ویژگی ها به رانندگان اجازه می دهد از ابتدای مسیر مسابقات تا انتهای آن حداکثر فشار ممکن را به تایرها وارد کرده و حتی با این وجود نیز بهترین نتیجه را بگیرند.

همانطور که در تصویر مشخص است تایرهای این رنج به ترتیب با نام های سوپرهارد و هارد در دسته تایرهای سخت قرار گرفته و رنگ های نارنجی و آبی یخی را به خود اختصاص داده اند.

تایر مدیوم با رنگ سفید در دسته متوسط مخصوص آب و هوای خشک قرار گرفته و تایرهای سافت نیز با نوار زرد رنگ جزء گروه نرم محسوب می شود. همچنین تایرهای سوپرسافت، اولترا سافت و هایپر سافت به ترتیب با رنگ های قرمز، بنفش و صورتی کم رنگ در گروه تایرهای بسیار نرم قرار می گیرند.

اما تایرهای مدیوم آج دار که عموما برای شرایط جوی مرطوب و خیس استفاده می شوند از نوار سبز رنگ و تایرهای مخصوص باران شدید و زمین پر آب نیز از نوار آبی رنگ برخوردار خواهند بود.
تیم پیرلی برای اولین بار این دو تایر ترکیبی جدید را در هفته آینده در طی مسابقه دو روزه جایزه بزرگ امارات مورد آزمایش قرار گرفت.

منبع:
MOTORSPORT

مطالب مرتبط

خداحافظی قهرمان با لمانز؛ برنامه پورشه برای ورود به مسابقات فرمولا E

پورشه اعلام كرد كه در آخر اين فصل از سرى رقابت هاى WEC در كلاس LMP1 كناره گيرى خواهد كرد، اما در رقابت هاى GT همچنان باقى خواهد ماند و رقابت استقامت را با پورشه 911 RSR ادامه می دهد. این کمپانی همچنین پورشه ورود خود به رقابت هاى فرمول E براى سال ٢٠١٩ را... ادامه مطلب

شکست ناپذیر؛ نگاهی به زندگی الکس زاناردی از تصادف در اتومبیل رانی تا قهرمانی در پارالمپیک [تماشا کنید]

زندگی مسیری است که از فصل های مختلف با سربالایی ها و سراشیبی های گوناگون می گذرد. این مسیر گهگاه مستقیم بوده و گهگاه پیچ های تندی را پیش روی ساکنین کره خاکی قرار می دهد. برخی از مسافرین این مسیر بسیار مصمم بوده و با عزمی راسخ آن را ادامه می دهند. این دسته دوست دارند هر... ادامه مطلب

از این پس تمام اجزای تایرها قابل بازیافت خواهند بود

می دانیم که تایرهای قدیمی و مستعمل طی فرآیندی بازیافت شده و مجدداً به چرخه مصرف باز می گردند؛ اما معمولاً فقط محتوای لاتکس و فیبر آنها مورد برداشت قرار می گیرد. اما تایرهای اتومبیل شامل بخش هایی از پارچه نیز می شوند که اغلب غیر قابل استفاده مجدد بوده و جایگاهی در روند بازیافت معمول... ادامه مطلب

پهلوانی پورشه در دنیای سرعت؛ پیام تبریک برای شکست غرور آفرین تویوتا در لمانز 2016

در دنیای ورزش و اتومبیلرانی، شاید هیچ‌ چیز برای یک تیم ناراحت کننده‌ تر از نقص فنی آن‌ هم در دور آخر یک رقابت 24 ساعته نباشد. به خصوص آنکه در نتیجه این نقص فنی عنوان قهرمانی شما به رده آخر تبدیل شود! این دقیقا اتفاقی بود که برای تیم تویوتا در رقابت‌ های لمانز (Lemans) امسال... ادامه مطلب

ده سال پیشرفت در یک نگاه؛ مقایسه خودروهای فرمول یک 2006 و 2017 [تماشا کنید]

رقابت های اتومبیل رانی فرمول یک از آغاز پیدایش تاکنون تغییرات بسیار زیادی را به خود دیده است. این موضوع در سال های اخیر به دلیل رشد شتاب تکنولوژی، بیشتر به چشم آمده و خودروهای موجود بسیار پیشرفته تر از قبل شده اند. برای مثال در یک دهه گذشته، موتورهای 2.4 لیتری V8 کنار گذاشته شده... ادامه مطلب

گزارش تصویری دیجیاتو از همایش خودروهای مسافرتی در پیست آزادی

به لطف گسترش ارتباطات و تبادل دانش جمعی در خصوص مناطق گردشگری و مناسب برای سفر، طرفداران گشت و گذار در دل طبیعت هر روز بیشتر می شوند. از این رو با توجه به فراگیر شدن سفرهای جاده ای طبیعتا نیاز به خودروهای مناسب برای استفاده در این نوع سفرها نیز احساس می شود. به خصوص که... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود