همه چیز درباره آیفون ۱۱

این اولین بیلبورد روی ماه است

شرکت Otsuka، نوشیدنی ساز ژاپنی، قصد دارد یک قوطی نوشابه ۱ کیلوگرمی از جنس تیتانیوم را به ماه بفرستد. این قوطی که با دیزاین اختصاصی اش حاوی نوشیدنی انرژی زای Pocari Sweat است، یک مرز جدید را برای نسل بشر تعریف می کند: اولین محصولی که با مقاصد تبلیغاتی بر سطح ماه فرود خواهد آمد.

این قوطی در اکتبر ۲۰۱۵ و در یک عملیات اختصاصی فرود بر سطح ماه به بیرون از زمین ارسال خواهد شد. اوتساکا می گوید امیدش این است که با این قوطی نوشابه، افراد نوجوان و جوان را ترغیب کند تا فضانورد شوند، و شاید با کلید آرزوها تا ۳۸۰ هزار کیلومتر دور از زمین سفر کنند و نوشیدنی داخل قوطی را سر بکشند.

قرار است کپسول حاوی این قوطی توسط یک موشک فالکن ۹ که توسط شرکت SpaceX متعلق به ایلان ماسک (Elon Musk) ساخته شده، به ماه پرتاب شود. فالکن ۹ تاکنون سفرهای موفقی را به ایستگاه فضایی بین المللی داشته ولی این عملیات خاص، می تواند اولین مرزشکنی آن به نزدیکی ماه باشد.

بعد از اینکه فالکن ۹ در یک سفر ۴ و نیم روزه و به لطف شتابدهنده های مرحله دوم خود به ماه رسید، این قوطی تیتانیومی با مارک Sweat توسط سفینه Griffin ساخت شرکت Astrobotic روی ماه خواهد نشست. البته شرکت استروباتیک هدف دیگری هم از شرکت در این پروژه دارد و آن دریافت جایزه ۲۰ میلیون دلاری گوگل یعنی Lunar X با ارسال دستگاهی با قابلیت حرکت ۵۰۰ متری بر روی ماه و ارسال تصاویر با کیفیت به زمین است.

علاوه بر نوشیدنی Pocari آرزوهای بچه های آسیایی که به شکل نامه برای شرکت Otsuka ارسال شده هم در این قوطی تیتانیومی خواهد بود.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه شوید و عکس ها و توضیحات بیشتر درباره این عملیات جذاب را ببینید و بخوانید.

این قوطی تیتانیومی توسط شرکت سنگاپوری Astroscale ساخته شده و تنها می تواند توسط کلید آرزوها باز شود که شرکت Otsuka بیشتر آنها را به بچه های عاشق فضا خواهد داد و ۱۰ تا را در مقر خود نگه خواهد داشت.

این قوطی تیتانیومی توسط شرکت سنگاپوری Astroscale ساخته شده و تنها می تواند توسط کلیدهای آرزو باز شود که شرکت Otsuka بیشتر آنها را به بچه های عاشق فضا خواهد داد و ۱۰ تا را هم در مقر خود نگه خواهد داشت.

Otsuka می گوید این قوطی سمبلی از نوشیدنی باارزش این شرکت در هستی خواهد بود. با این حال نمی شود این دیدگاه را رد کرد که تصویر منظره بالا، چه غلبه انسان به فضا تعبیر شود، چه خط پایانی جدید بر سرمایه داری، آزار دهنده است.

Otsuka می گوید این قوطی سمبلی از نوشیدنی باارزش این شرکت خواهد بود. با این حال نمی شود این دیدگاه را رد کرد که منظره بالا، چه غلبه انسان بر فضا تعبیر شود، چه مرزی جدید برای سرمایه داری، آزار دهنده است.

راکت های فالکن ۹ شرکت اسپیس اکس، مسافران گاه به گاه فضا هستند که یک مجموعه عملیات موفق را به پایان رسانده اند. طوری دیزاین شده اند که قابل استفاده مجدد باشند، البته جدیدترین تلاش شرکت با فرود راکت در دریای طوفانی و گم شدن آن پایان یافت.

راکت های فالکن ۹ شرکت اسپیس اکس، مسافران گاه به گاه فضا هستند که یک مجموعه عملیات موفق را به پایان رسانده اند. طوری دیزاین شده اند که قابل استفاده مجدد باشند، البته جدیدترین تلاش شرکت با فرود راکت در دریای طوفانی و گم شدن آن پایان یافت.

سفینه فرود آینده شرکت Astrobotic با نام Griffin، بخش پایانی ماموریت را انجام می دهد و می تواند محموله هایی تا ۲۶۰ کیلوگرم را به مقصد برساند. خطای فرود آن تنها ۱۰۰ متر است و برای این ماموریت، منطقه ای مشهور به "دریاچه مرگ" بر سطح ماه به عنوان محل فرود در نظر گرفته شده.

سفینه فرود آینده شرکت Astrobotic با نام Griffin، بخش پایانی ماموریت را انجام می دهد و می تواند محموله هایی تا ۲۶۰ کیلوگرم را به مقصد برساند. خطای فرود آن تنها ۱۰۰ متر است که برای این ماموریت، در منطقه ای مشهور به "دریاچه مرگ" صورت خواهد پذیرفت.

شاید Pocari Sweat اولین نوشیدنی تاریخ باشد که سطح ماه را لمس می کند ولی اولین برندی که با اهداف تبلیغاتی از ماموریت های فضایی استفاده کرد، نیست. برندی مانند Tang در گذشته به عنوان نوشیدنی منتخب ناسا برای فضانوردان انتخاب شده بود که این به بالا رفتن فروش آن کمک کرد.

شاید Pocari Sweat اولین نوشیدنی تاریخ باشد که سطح ماه را لمس می کند ولی اولین برندی که با اهداف تبلیغاتی از ماموریت های فضایی استفاده کرد، نیست. برندی مانند Tang در گذشته به عنوان نوشیدنی منتخب ناسا برای فضانوردان انتخاب شده بود که به فروش بیشتر آن کمک کرد.

مطالب مرتبط

ایلان ماسک از جزئیات پرتاب فالکون هوی و احتمال تقویت آن می گوید

ایلان ماسک، مدیرعامل کمپانی اسپیس اکس که ساعت 22 امشب راکت غول پیکر فالکون هوی را به فضا پرتاب می کند، در کنفرانسی خبری نکات جالبی را درباره این آزمایش مطرح کرده است.او با تاکید بر احتمال شکست این پروژه مهم ترین نگرانی خود را نحوه عملکرد همزمان سه راکتی اعلام کرد که در کنار یکدیگر نیروی لازم... ادامه مطلب

تنها چند گام دیگر تا سفر به مریخ با راکت فالکون ۹ باقی مانده است

کمپانی SpaceX در حال کار روی BFR (مخفف راکت فالکون بزرگ) است که به عنوان یکی از هیجان انگیز‌ترین فضاپیماهای آینده شناخته می‌شود. با توجه به این نکته که BFR هنوز فاصله زیادی تا شروع کار خود دارد ایلان ماسک موسس کمپانی SpaceX به تازگی در توییتر اعلام کرد قصد دارد بعضی از تکنولوژی‌های BFR... ادامه مطلب

ایلان ماسک به رویای زندگی کردن انسان ها در مریخ می اندیشد

خیلی از دانشمندان و همچنین محققان در زمینه ی علوم فضایی از جمله ایلان ماسک ( Elon Musk ) بر این باورند که بودجه و تکنولوژی سازمان فضایی آمریکا یعنی ناسا به حدی رسیده است تا بتواند انسان را به مریخ بفرستد.البته نه تنها ناسا، بلکه شرکت های خصوصی هم در پی آن هستند تا بتوانند... ادامه مطلب

ماموریت غیر ممکن؛ ایلان ماسک چگونه مریخ را برای انسان قابل سکونت می سازد؟

سه شنبه ی هفته ای که پشت سر گذاشتیم، هزاران نفر سراسیمه و با شتاب به سالن سخنرانی ایلان ماسک در گوادالاخارا مکزیک هجوم آوردند تا بشنوند که وی چه برنامه ای برای قابل سکونت ساختن سیاره مریخ در سر دارد.وقتی که ماسک از نقشه 40 الی 100 ساله اش پرده برداشت، همه میخکوب شده... ادامه مطلب

ایلان ماسک: ۷۰ درصد احتمال دارد به مریخ بروم

ایلان ماسک یکی از مشاهیر دنیای تکنولوژی است که شخصا ایده سفر به مریخ را دنبال می کند. اما آیا تا به حال این سوال به ذهنتان خطور کرده که احتمال موفقیت این سفر چقدر خواهد بود؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که خود او به تازگی درصدی از احتمال را برای موفقیت... ادامه مطلب

دو تن از موسسان اسپیس اکس، استارتاپی برای ارسال ماهواره های میکرو به فضا راه اندازی کرده اند

دو تن از موسسین SpaceX اخیرا استارتاپ مشابه دیگری به نام Vector Space Systems به راه انداخته اند و قصد دارند چند ماهواره به مدار زمین بفرستند. البته استارتاپ Vector هدفی متفاوت با اسپیس اکس را دنبال می کند و قصد دارد به جای ماهواره های عظیم الجثه، میکروماهواره هایی با وزن تنها چند ده... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x