دیجیاتو خبرنگار استخدام می‌کند

اپل و آمازون آماج بیشترین شکایت های پتنتی در سال ۲۰۱۳ بودند

پتنت ها برای حفاظت از دارایی های فکری مخترعین به وجود آمده اند و بدیهی است وقتی صاحب پتنتی به این نتیجه برسد که دارایی اش مورد سو استفاده دیگران قرار گرفته، به شکایت روی می آورد. البته که نباید وجود پتنت ترول ها را هم نادیده گرفت. آنها با خرید پتنت ها و تقریبا بدون هیچ استفاده عملی از اختراعات ثبت شده، تنها به دنبال پیگرد سایرین و پول به جیب زدن هستند.

اما در سه سال اخیر مدام تعداد شکایت های پتنتی رکورد شکنی کرده و انتظار می رود امسال هم چنین شود. امریکا به عنوان قطب تکنولوژی دنیا آمار دقیقی از جنگ های پتنتی ثبت کرده که دیدن شان خالی از لطف نیست. در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه شوید تا در ۵ نمودار، به تماشای وضعیت جنگ های پتنتی امریکا در سال ۲۰۱۳ بنشینیم.

سال ۲۰۱۳ شاهد رکورد جدیدی در تعداد پرونده های پتنتی بودیم. در حقیقت، ۳ سال پیاپی است که رکورد شکایت های پتنتی شکسته می شود. در ۲۰۱۳، تعداد ۶۰۹۲ پرونده پتنتی گشوده شد که ۱۲.۴٪ رشد را نسبت به ۵۴۱۸ پرونده ۲۰۱۲ نشان می دهد.

سال ۲۰۱۳ شاهد رکورد جدیدی در تعداد پرونده های پتنتی بودیم. در حقیقت، ۳ سال پیاپی است که رکورد شکایت های پتنتی شکسته می شود. در ۲۰۱۳، تعداد ۶۰۹۲ پرونده پتنتی گشوده شد که ۱۲.۴٪ رشد را نسبت به ۵۴۱۸ پرونده ۲۰۱۲ نشان می دهد.

امریکا به عنوان مهمترین بازار دنیا و قطب صنایع تکنولوژیک مرکز توجه منازعات پتنتی است. ۵ ناحیه تگزاس شرقی، دلاوِر، کالیفرنیای مرکزی، کالیفرنیای شمالی و کالیفرنیای جنوبی نیز در کنار آن قرار دارند. ایالت کالیفرنیا خانه تکنولوژی دنیا است که دلیل این همه پرونده را توجیه می کند.

امریکا به عنوان مهمترین بازار الکترونیکی دنیا و قطب صنایع تکنولوژیک مرکز توجه منازعات پتنتی است. ۵ ناحیه تگزاس شرقی، دلاوِر، کالیفرنیای مرکزی، کالیفرنیای شمالی و کالیفرنیای جنوبی در کنار هم بیشترین شکایت ها ثبت کرده اند. ایالت کالیفرنیا خانه تکنولوژی دنیا است که دلیل گشایش این همه پرونده را توجیه می کند.

اینها ۱۰ پتنت ترول مشهور دنیا هستند که در سال ۲۰۱۳ به تنهایی ۱۲ درصد از پرونده های پتنتی را بر علیه دیگران گشوده اند. اینها به شرکت های "در آمد کسب کن از پتنت ها" مشهورند.

اینها ۱۰ پتنت ترول مشهور دنیا هستند که در سال ۲۰۱۳ به تنهایی ۱۲ درصد از پرونده ها را بر علیه دیگران گشودند. چنین شرکت هایی به اصطلاح "از پتنت ها ارتزاق" می کنند.

patent_defendants

در سال ۲۰۱۳ این ۱۰ شرکت بیش از همه مورد شکایت قرار گرفته اند. حضور اپل در آن بالا طبیعی است و بعد از آن آمازون قرار گرفته. شرکت مخابراتی AT&T بالاتر از گوگل و دل و اچ.تی.سی و سامسونگ و مایکروسافت و ال جی و اچ پی است که در نوع خود جالب است.

هزینه دادرسی های پتنتی از سال ۱۹۸۶ تاکنون به شکل عجیب افزایش یافته. از ۳.۶ میلیارد دلار در سال ۱۹۸۴ تا ۶۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۹.

هزینه دادرسی های پتنتی از سال ۱۹۸۶ تاکنون به شکل عجیبی افزایش یافته. از ۳.۶ میلیارد دلار در سال ۱۹۸۴ تا ۶۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۹.

مطالب مرتبط

سامسونگ پشتیبانی از اپلیکیشن My Knox را به نفع Secure Folder متوقف می کند

سامسونگ تصمیم گرفته که پشتیبانی از اپلیکیشن My Knox را به نفع اپلیکیشن جدیدتر خود یعنی Secure Folder متوقف کند. مطابق ایمیلی که کمپانی کره ای به کاربران My Knox ارسال کرده، این اپلیکیشن دیگر در دیوایس های جدید سامسونگ که امسال عرضه می شوند در دسترس نخواهد بود، البته تا زمان قطع پشتیبانی سرویس... ادامه مطلب

انتشار طرح های مفهومی تازه از گلکسی اس 8 در چند رنگ

در حالی که موج شایعات و خبرهای فاش شده درباره گلکسی اس 8 پایانی ندارد، طرح مفهومی تازه ای از پرچمدار بعدی کره ای ها توسط حساب کاربری DesignWoOS در اینستاگرام منتشر شده است. طراح، موبایلی را متصور شده که کاملاً با گزارش های مربوط به گلکسی اس 8 سازگاری دارد؛ حاشیه هایی باریک با... ادامه مطلب

آپدیت رسمی اندروید 7.0 برای پرچمداران سامسونگ متوقف شد

در هفته گذشته سامسونگ آپدیت اندروید نوقا 7.0 را به صورت رسمی برای موبایل های هوشمند گلکسی S7 و S7 Edge عرضه کرد. اما به نظر می رسد که انتشار بروزرسانی مورد اشاره در چین باعث به وجود آمدن مشکلاتی شده و سامسونگ را مجبور کرده تا ارائه آن را متوقف کند.نسخه نهایی اندروید 7.0... ادامه مطلب

نگاهی نزدیک تر به Galaxy Tab Active اولین تبلت ضد آب سامسونگ

اگر اخبار مربوط به رویداد IFA 2014 برگزار شده در شهر برلین آلمان را در دیجیاتو دنبال می کردید، قطعا از معرفی اولین تبلت ضد آب سامسونگ مطلع شده اید. این تبلت 8 اینچی که گلکسی تب اکتیو نام گرفته، به مدت نیم ساعت در عمق ۱ متری آب دوام می آورد. همچنین به دلیل... ادامه مطلب

نسخه ۲۰۱۸ گوشی ال جی کیو ۸ رسما معرفی شد

دقایقی پیش نسخه ۲۰۱۸ گوشی ال جی کیو ۸ که در اصل مدل ارزان قیمتی از V35 Thinq محسوب می گردد، معرفی شد.وجوه اشتراک این موبایل با نسخه سال قبلش که البته شباهت زیادی هم به وی ۲۰ داشت بسیار اندک است و در مقابل می توان آن برادر دوقلوی Q Stylus یا Q Stylo... ادامه مطلب

تصاویر واقعی منتسب به نکسوس Sailfish فاش شدند

هنوز یکی دو ماه به معرفی رسمی موبایل های نکسوس امسال از سوی گوگل باقی مانده، اما تقریباً به خوبی آنها را می شناسیم. این دو تلفن همراه که توسط HTC ساخته می شوند، ویژگی های مشترک زیادی دارند. بعلاوه گفته می شود با وجود ابعاد متفاوت، طراحی آنها نیز مشابه یکدیگر خواهد بود.امروز وب... ادامه مطلب

نظرات ۲۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x