E3 2014 از منظر اعداد و ارقام

نمایشگاه E3 2014 هم با کلی اتفاقات جالب و مهم و خاطره انگیز به پایان رسید. GTA V برای پی سی معرفی شد، مایکروسافت از لباس یک بازنده بیرون آمد و انحصاری های سونی هم هوش از سرمان بردند. اما پرداختن به اعداد و آمار جنبی این طور رویدادها همیشه جالب است.

سال گذشته، ۴۸ هزار و ۲۰۰ نفر برای بازدید از نمایشگاه دعوت شدند اما امسال این رقم اندکی افزایش داشت و به ۴۸ هزار و ۹۰۰ نفر رسید. با این حال، تعداد شرکت های بازی ساز امسال کاهش یافته بود. سال گذشته ۲۳۰ شرکت از سراسر جهان به E3 آمدند و امسال ۲۰۰ شرکت بازی های خود را در نمایشگاه نشان دادند. رکورد بیشترین دعوت شدگان به این مراسم متعلق به سال های ۱۹۹۸ و ۲۰۰۵ با ۷۰ هزار نفر بازدید کننده است.

اما E3 2015 کی و کجا برگزار خواهد شد؟ ساعت های تان را برای ۳۶۸ روز دیگر کوک کنید و در تقویم سال ۱۳۹۴، از ۲۵ خرداد که روز کنفرانس ها باشد تا ۲۸ همان ماه که درهای نمایشگاه به روی همه باز خواهد بود را علامت بزنید و منتظر یک سال رویایی دیگر باشید. شاید در دهه اخیر هیچ سالی به اندازه 2015 در دنیای بازی های ویدیویی به این حد اهمیت و حرارت نداشته.

در مورد محل برگزاری، کافی است بدانید سال آینده هم لوس آنجلس آمریکا و Convention Center برای برپا کردن چادر بازی سازهای سرتاسر جهان در نظر گرفته شده اما این موضوع در سال 2016 شاید تکرار نشود و دیگر شهرهای بزرگ ایالات متحده فرصت میزبانی این رویداد را بیابند.

E3 امسال از نظر شما چگونه بود؟ به اندازه کافی بازی ها جذاب بودند که بخواهید آن ها را در برنامه پر مشغله زندگی تان جا دهید؟ اگر این رویداد را از دست داده اید می توانید به بخش پوشش خبری نمایشگاه بازی E3 دیجیاتو مراجعه کنید و همه اخبار را یک جا دریافت کنید. در مورد اینکه برنده این مراسم کدام شرکت بود و از این لحظه خرید کدام کنسول به صلاح شما است، خیلی زود مفصل تر خواهیم نوشت.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟