آیا با انرژی حاصل از تایپ کردن می توان لپتاپی را روشن نمود؟

کسانی که با کامپیوتر سر کار دارند، در روز صدها بار دکمه های کیبورد را فشار می دهند و به تایپ کردن مشغول می شوند. اما آیا تا به حال فکر کرده اید با انرژی حاصل از فشردن کلید ها چه کارهایی می توان انجام داد؟

البته تا زمانی که دستگاهی برای تبدیل این انرژی ساخته نشود، هر گونه محاسبه ای بی فایده است، اما با این وجود سایت XKCD برای یافتن سوال بالا، آزمایشاتی را انجام داده است.

بر اساس یکی از این تحقیقات مشخص شده که فشردن هر کلید کوچک بر روی کیبورد معادل با ۱.۵ میلی ژول و هر کلید بزرگ، مانند اسپیس و اینتر، ۲.۵ میلی ژول انرژی را تولید می نماید.

راندال مونرو، از XKCD، این اعداد را اینچنین توضیح می دهد: «با این میزان انرژی شما می توانید دمای یک قطره آب را به میزان ۱ درصد افزایش دهید. همچنین قادر هستید یک سنجاب را ۳۰۰ میکرون بالا ببرید تا در زیر چهار تکه کاغذ را جای دهید.»

اما هر کاربر کامپیوتر قطعا بیش از یک دکمه را در طول روز فشار می دهد. XKCD برای تولید انرژی بیشتر تایپ کردن یک رمان را در آزمایشات خود مبنا قرار داده است. در صورتی که میلیون ها حرف موجود در رمانی را تایپ نمایید، می توانید بین ۲ تا ۳ کیلو ژول انرژی را تولید کنید.

مونور در مورد انرژی بدست آمده می گوید: « با انرژی حاصل از تایپ کردن یک رمان کامل، می توانید یک لپتاپ را برای ۱۵ ثانیه روشن نمایید. در واقع اگر بخواهید لپتاپ را تنها با انرژی تایپ کردن روشن نگه دارید، باید بتوانید هر ۱۰ ثانیه تایپ یک رمان را تمام کنید!»

در طول فعالیت های زیادی وجود دارد که انسان آن ها را به صورت روتین انجام می دهد. به نظر شما از کدام یک از آن ها می توان انرژی لازم را برای روشن کردن یک لپتاپ به دست آورد؟

ویجیاتو

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟