بایدو نیز مشغول کار بر روی اتومبیل های بدون راننده است

بایدو نیز مشغول کار بر روی اتومبیل های بدون راننده است

بایدو نیز مشغول کار بر روی اتومبیل های بدون راننده است

بایدو، موتور جستجوی پرطرفدار چینی ها فاش کرده که مشعول کار بر روی اتومبیل های خودکار است. اما بر خلاف چیزی که گوگل در حال کار بر روی آن است، بایدو می خواهد در صورت لزوم رانندگان انسانی امکان کنترل ماشین ها را به دست گیرند.

در این رابطه کای یو، از مدیران بایدو در گفتگویی با TNW گفته که او رویایی را در آینده می بیند که راننده ها روی صندلی عقب بنشینند یا تصمیم بگیرند که خودشان کنترل ماشین را به دست گیرند. او ادامه می دهد که می خواهد ماشین را به دستیاری هوشمند تبدیل کند که بسته به شرایط مسیر تصمیمات بهتر بگیرد.

ماشین هایی مثل اسب
یو می گوید سیستم ماشین هوشمندی که بایدو در نظر دارد، عمدا با ماشین های بدون راننده گوگل متفاوت است. بر خلاف اتومبیل های بدون راننده گوگل، ماشین های بایدو کنترل چرخ ها، شتاب، سیستم ترمز ماشین و موارد مشابه را کنترل می کنند اما فلسفه بایدو به طور بنیادی در خصوص این موارد متفاوت از گوگل است.

«من فکر می کنم در آینده، راننده ها نباید به طور کامل با تکنولوژی جایگزین شوند. ماشین ها باید بتوانند مانند یک اسب که در مسیرها، شرایط و در مواجهه با موانع، متفاوت از وضع فعلی عمل کنند و البته هر زمان که راننده خواست، بتواند کنترل اوضاع را به دست گیرد. دقیقا شبیه وقتی که یک اسب سوار می تواند در مواقع لزوم، کنترل اسب را به دست گیرد و آن را کنترل کند، در ماشین های ما هم کنترل ماشین تنها با یک کلید به راننده منتقل می شود.»

بایدو قصد دارد اولین نمونه از ماشین هایش را در سال ۲۰۱۵ رونمایی کند. به نظر شما کدام فلسفه نهایتا برنده میدان خواهد بود؟ شکل فعلی ماشین ها، ماشین های گوگل یا اتومبیل های بایدو؟

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل