گوگل مپ تمام جابجایی های ما را دنبال و ثبت می کند

گوگل مپ تمام جابجایی های ما را دنبال و ثبت می کند

گوگل مپ تمام جابجایی های ما را دنبال و ثبت می کند

گوگل از طریق گوگل مپ و تلفن همراه اندرویدی ما، تمام نقاطی که میرویم را دنبال کرده و با نقاطی روی نقشه ثبت می کند. اگر به دنبال نقشه ای از جابجایی های خود هستید به این لینک مراجعه کرده و با حسابی که روی تلفن اندرویدی تان ثبت کرده اید، در آن لاگین کنید. در این صورت چنانچه تنظیمات مربوطه بر روی گوشی و حساب گوگل تان روشن باشد، بر روی نقشه مکان هایی که طی یک تا سی روز اخیر رفته اید قابل مشاهده خواهد بود.

ماهیت تنظیمات حریم خصوصی هر چقدر هم پیچیده و محدود کننده باشد، باز هم امکان ثبت و ضبط داده های ما در جایی وجود دارد. الیزابت فلاکس که این مساله را بررسی کرده در این باره در پستی نوشته که بدون توجه به مساله حریم شخصی و بر خلاف آنچه در ذهنمان در خصوص جاهایی که می رویم ثبت می شود، این نقشه دو بعدی گوگل دید جالبی در خصوص جابجایی هامان به ما میدهد.

برای مثال او وضعیت خودش را که ساکن ملبورن استرالیاست مثال زده. در رابطه با الیزابت، او متوجه شده که طی یک ماه، در منطقه بسیار کوچکی جابجا شده است و البته نقاطی روی نقشه برای او ثبت شده اند که رفتن به آنجا را اصلا به یاد ندارد.به عنوان مثال او مطمئن نیست که طی یک ماه اخیر به خیابان Wood در شمال ملبورن رفته باشد در حالیکه این اطلاعات برای او توسط گوگل ثبت شده است.

با این توضیحات به نظر میرسد علاوه بر نگرانی هایی که در خصوص حریم خصوصی در مکان هایی که روزانه مرور می کنیم، فعلا امکان اشتباه این سیستم ثبت اطلاعات مکانی گوگل وجود دارد.

به هر حال مساله حریم خصوصی در رابطه با این رفتارهای گوگل و البته اپل -که بیشترین میزان کاربران سیستم عامل های موبایل را در اختیار دارند- همواره وجود خواهد داشت. با این وجود می توانیم با خاموش کردن بخش Location Service در تلفن اندرویدی مان امکان ثبت این اطلاعات را متوقف کنیم. هر چند که این اطلاعات -حداقل ظاهرا- به صورت خصوصی ثبت می شوند.

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل