پانل های خورشیدی شفاف جایگزینی جدی برای باتری تلفن های هوشمند

پانل های خورشیدی شفاف جایگزینی جدی برای باتری تلفن های هوشمند

پانل های خورشیدی شفاف جایگزینی جدی برای باتری تلفن های هوشمند

با گذر زمان بسیاری از ما به دیدن پانل های خورشیدی در بالای سقف خانه ها و ساختمان های مختلف عادت کرده ایم، اما حالا استارت آپی با نام Ubiquitous Energy از راه رسیده است که به نظر می آید می تواند تحولی بزرگ را در این پانل ها پدید بیاورد.

کمپانی مورد اشاه توانسته است پانل های خورشیدی شفافی را به تولید برساند که می توانند مستقیماً بر روی نمایشگر تلفن های هوشمند قرار گرفته و نیاز سنتی این گجت ها به باتری و شارژر را به فراموشی بسپارند.

تکنولوژی پانل های خورشیدی شفاف ارائه شده توسط شرکت یوبیکوتس انرژی، قادرند پرتوهای نور موجود در محیط را به انرژی الکتریسیته تبدیل نمایند و از آن جالب تر اینکه قرار گیری آنها بر روی نمایشگرهای گوناگون سبب ایجاد هیچگونه اعوجاجی در آنچه به نمایش در می آید نمی گردد.

مایلز بار بنیانگذار این استارت آپ اخیراً نامش وارد لیست ۳۵ اختراع برتر توسط افراد دارای کمتر از ۳۵ سال دانشگاه MIT‌ شده است، همچنین نام وی در فهرستی از فوربس با عنوان ۳۰ فرد داری سن کمتر از ۳۰ سال با نقش موثر در صنعت انرژی نیز آورده شده.

در ماه آوریل کمپانی یوبیکوتس انرژی، با توجه به ابداع ارزشمندش توانست سرمایه ای معادل ۵.۸ میلیون دلار را به خود جذب کند، این کمپانی در سال ۲۰۱۲ نیز توانسته بود در حدود دو میلیون دلار سرمایه را به مجموعه ی خود وارد نماید.

تحقیقات در زمینه ی تولید پانل های خورشیدی با مواد پلاستیکی و با قابلیت عبور نور از آنها امری جدید نیست، اما نتایجی که قبلاً در همین رابطه به دست آمده بود به دو علت چندان مطلوب محسوب نمی گشتند.  تولید انرژی بر مبنای این تلاش ها دارای بازدهی کمی بود و پانل های حاصل معمولاً شفاف نبوده و به سمت یک رنگ خاص تمایل داشتند.

مایلز بار، بنیانگذار استارت آپ مورد بحث، از سال ۲۰۱۱ کلیه ی تلاش و تمرکز خود را بر روی آماده سازی این پانل های خورشیدی جهت عرضه به بازار قرار داده است و به نظر می رسد اکنون در رسیدن به نتیجه بسیار نزدیک شده باشد. اگرچه شاید تا چند سال آینده هنوز هم تلفن های هوشمند ما نیازمند باتری و شارژر باشند ولی برمبنای آنچه از شواهد بر می آید محصول جدید کمپانی یوبیکوتس این شانس را دارد تا به شکلی جدی جایگزین آنها گردد.

ویجیاتو

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل