هفت مورد از بهترین کیبورد های iOS 8 که می توانید همین حالا امتحان کنید؛ به همراه چند پیشنهاد که به زودی در دسترس خواهند بود

در مورد تایپ کردن در تبلت و تلفن های هوشمند، کاربران iOS تازه در حال آشنایی با نحوه زندگی کاربران دیگر هستند! با انتشار نسخه نهایی iOS 8، هم اکنون امکان نصب کیبورد های شخص ثالث روی آیفون یا آیپد وجود دارد. کیبورد اصلی سیستم هنوز هم به خوبی کار می کند و قابلیتی بسیار کارامد به آن اضافه شده است: پیش بینی کلمات بعدی. اما کیبورد های توسعه دهندگان دیگر، مدت بیشتری استفاده شده اند و قطعا در این مورد بهتر عمل خواهند کرد. امروزه کیبورد ها در حال تبدیل شدن به عرصه ای رقابتی برای طراحان، با وجود رابط های کاربری منحصر به فرد و قابل شخصی سازی هستند.

برای آموزش استفاده از کیبورد های دیگر، و آشنایی با بهترین ها، با دیجیاتو همراه باشید.

نحوه نصب و تغییر کیبورد ها

پس از دریافت کیبورد مورد نظر خود را از اپ استور، باید آن را از طریق تنظیمات، فعال کنید. این مسیر در اپلیکیشن تنظیمات طی کنید: Settings > General > Keyboard > Keyboards > Add New Keyboard.

سپس کیبورد مورد نظر خود را در لیست Third-party keyboards مشاهده خواهید کرد. هنگام تایپ کردن می توانید با تپ کردن روی آیکن کره زمین، یا انتخاب از لیست به وسیله به سمت پایین کشیدن آن، کیبورد ها را تعویض کنید. در کیبورد اپل، آیکن کره زمین مانند همیشه در پایین و سمت چپ قرار دارد، اما برخی کیبورد های متفرقه ممکن است کار را سخت تر کرده باشند. از جمله این کیبورد ها، می توان به Swype اشاره کرد. در این کیبورد برای مشاهده آیکن کره زمین، باید پس از به سمت پایین کشیدن آیکن آن در پایین و سمت چپ، آیکن کره زمین را فهرستی کوچک انتخاب کنید. این مورد در مورد کیبورد Fleksy نیز صدق می کند، در این کیبورد دکمه ای را که عمل نمایش کیبورد مخصوص اعداد را نیز بر عهده دارد، فشار دهید.

بهترین کیبورد هایی که می توانید حالا امتحان کنید

Fleksy

2

بزرگ ترین ویژگی کیبورد Fleksy، استفاده از حرکات دست ( Gesture ) به جای برخی دکمه های پر استفاده جهت صرفه جویی در زمان و فضا است. به جای استفاده از دکمه ها، سوایپ به سمت چپ برای حذف کردن و سوایپ به سمت راست برای اضافه کردن فاصله یا اسپیس کاربرد دارد. نسخه iOS این کیبورد از کلیدی برای حالت ساده یا مینیمال بهره می برد؛ در این حالت چیزی جز حروف در کیبورد مشاهده نمی شود و برای وقتی که تمام حرکات را برای اعمال مختلف فرا گرفتید کاربرد فراوانی دارد. شما می توانید اندازه، رنگ و یا حتی استفاده یا عدم استفاده آن از میانبر ها را نیز تغییر دهید. کیبورد مذکور همچنین سبک نوشتاری شما در وبسایت ها و سرویس های مختلف را فرا می گیرد. Fleksy با ۶ تم مختلف عرضه می شود، و امکان خریداری ۶ تم ویژه دیگر به قیمت ۹۹ سنت نیز وجود دارد. 

Fleksy
 • Fleksy
 • قیمت: 0.99 دلار
 • سازنده: Syntellia, Inc
 • سیستم عامل: iOS
 • حجم: 42.5 مگابایت مگابایت
دانلود

Kuaiboard

3

تمرکز این کیبورد بر روی آسان تر کردن پر کردن فرم ها روی موبایل قرار دارد. Kuaiboard اطلاعات پرداخت، امضا ها، و آدرس های شما را جهت صرفه جویی در زمان به خاطر می سپارد. شما می توانید همه این موارد را از قبل برنامه ریزی و ذخیره کنید، اما بعضی موارد مانند مکان، هنگام تایپ کردن تولید می شوند. 

KuaiBoard
 • KuaiBoard
 • قیمت: 1.99 دلار
 • سازنده: Kevin Wolkober
 • سیستم عامل: iOS
 • حجم: 3.7 مگابایت مگابایت
دانلود

Minuum

4

تا اینجا، Minuum یکی از متفاوت ترین کیبورد هایی است که می توانید نصب کنید. شما می توانید با کشیدن انگشت خود به سمت بالا و پایین اندازه آن را کوچک یا بزرگ کنید؛ این کیبورد می تواند تا حدی کوچک شود که از تمام کیبورد های این لیست فضای کم تری اشغال کند. سیستم تصحیح این کیبورد، سعی می کند کلمه مورد نظر شما را متوجه شده و شکل صحیح آن را نمایش دهد. همچنین چندین پیشنهاد برای کلمه بعدی در نوار بالایی کیبورد قابل مشاهده خواهد بود. آیا ندیدن کاری که در حال انجامش هستید ارزش این را دارد؟ قابل بحث است. 

Minuum
 • Minuum
 • قیمت: 1.99 دلار
 • سازنده: Minuum
 • سیستم عامل: iOS
 • حجم: 50.9 مگابایت مگابایت
دانلود

SwiftKey

5

SwiftKey برای iOS از ماه ژانویه در دسترس بود، اما امکان استفاده از آن فقط در یک اپلیکیشن برای نوشتن یادداشت در Evernote وجود داشت. مهم ترین قابلیتی که این کیبورد از مدت ها قبل از آن بهره می برد، پیش بینی کلمات است که اپل نیز با الهام گرفتن از آن، کیبورد خود را به آن مجهز کرده است. نسخه جدید این کیبورد، امکانات جدیدی مانند SwiftKey Flow را به آن اضافه کرده که به شما اجازه می دهد با کشیدن انگشتتان بین حروف، به تایپ کلمات بپردازید. از دیگر امکانات نسخه جدید آن می توان به تم های تاریک و روشن، و SwiftKey cloud اشاره کرد که کلمات اختصاصی، عبارات و سبک نوشتاری شما را ذخیره و با دستگاه های دیگر سینک می کند. 

SwiftKey
 • SwiftKey
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: SwiftKey
 • سیستم عامل: iOS
 • حجم: 28.2 مگابایت مگابایت
دانلود

Swype

6

همینطور که پیش تر به شما اطلاع دادیم، کیبورد Swype نیز سرانجام برای iOS منتشر شد. این کیبورد کاری دیگر از توسعه دهنده T9 است و به شما اجازه می دهد تنها با کشیدن انگشتتان از حرفی به حرفی دیگر، کلمات را تایپ کنید. کاربران iOS نیز در کنار این قابلیت، از پیشنهاد هایی برای تایپ کلمات و عبارات بهره مند خواهند بود. Swype به همراه ۵ تم مختلف، یک دایره لغات شخصی که کلمات را یاد می گیرد، و حرکاتی برای نشانه گذاری و تایپ کردن کاراکتر های خاص منتشر می شود. 

Swype
 • Swype
 • قیمت: 0.99 دلار
 • سازنده: Nuance Communications
 • سیستم عامل: iOS
 • حجم: 27.4 مگابایت مگابایت
دانلود

TextExpander

7

اپلیکیشن Textexpander، یکی از ابزار های معروف مک برای ذخیره کلمات و عبارات پر استفاده و تایپ آن ها با استفاده از میانبر هاست. تیم توسعه این محصول، نسخه iOS این ابزار پرطرفدار خود را نیز عرضه کردند اما استفاده از آن را بر عهده دیگر توسعه دهندگان گذاشتند تا آن را در اپلیکیشن های خود به کار گیرند. با عرضه iOS 8، سرانجام کاربران دسترسی های لازم برای گسترش متن در سر تا سر سیستم عامل را دریافت کرده اند. از کاربرد های این ابزار می توان به جواب های آماده برای ایمیل ها و امضای ایمیل ها اشاره کرد. میانبر ها و متن هایی که ذخیره کرده اید، از طریق دراپ باکس با اپلیکیشن دسکتاپ نیز سینک خواهند شد. 

TextExpander
 • TextExpander
 • قیمت: 4.99 دلار
 • سازنده: SmileOnMyMac, LLC
 • سیستم عامل: iOS
 • حجم: 10.8 مگابایت مگابایت
دانلود

TouchPal

8

کیبورد TouchPal با تپ کردن و کشیدن انگشت بین حروف کار می کند، پس برای تایپ کردن نیازی نیست انگشتتان را از روی صفحه بردارید. بر خلاف دیگر کیبورد ها، با استفاده از حرکات دست در این کیبورد می توانید به تایپ نشانه های نگارشی و اعداد به وسیله دکمه های مربط به حروف بپردازید، به طوری که نه نیاز به فشار دادن طولانی مدت آنان باشد، نه عوض کردن کیبورد. این کیبورد همچنین از تم های رنگی و کیبورد اختصاصی Emoji بهره می برد که به شما اجازه می دهد بر خلاف کیبورد اپل، بین آن ها اسکرول کنید. 

TouchPal Keyboard - Emoji & Gesture
 • TouchPal Keyboard - Emoji & Gesture
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: TouchPal
 • سیستم عامل: iOS
 • حجم: 16.4 مگابایت مگابایت
دانلود

کیبورد هایی که به زودی آن ها را خواهید داد 

بعضی از این کیبورد ها هنوز در دست توسعه هستند یا برای اپل جهت انتشار ارسال شده اند، یعنی به زودی آن ها را خواهید دید.

Adaptxt

key-adaptxt-ios-8-sito-800

Adaptxt وعده های زیادی به کاربران داده است، از تایپ کردن بدون بلند کردن انگشت از روی صفحه ( مانند Swype و SwiftKey ) گرفته، تا شخصی سازی ظاهر کیبورد. هر چند اصلی ترین ویژگی آن، عوض شدن پیشنهادات بر اساس شرایط و مکان است، درست مانند کاری که اپل در کیبورد اختصاصیش انجام می دهد. آگاهی از مکان همچنین، پیشنهاد کلمات برای اشیا و اماکن اطراف را در بر خواهد داشت. 

Gifmoji

keyboard_anim

Gifmoji کیبورد انیمیشن های GIF و Emoji ها را با هم ترکیب می کند. در کنار این ها، شکلک های متنی نیز در این کیبرد موجود است. ( مانند ¯\_(ツ)_/¯ )

Emojiyo

Screen Shot 2014-09-18 at 10.56.28 PM

با وجود Emoji ها، چرا باید از کلمات و حروف استفاده کنیم؟ در حالیکه اکثر کیبورد های موجود، از امکاناتی مشابه کیبورد اپل در این زمینه بهره می برند، این کیبرد قابلیت هایی از جمله جستجو و ترکیب شکلک ها در قالب عبارات قابل ذخیره را به کاربران ارائه می دهد. 

Ginger

9

Ginger در کنار اینکه کیبرد، راهنمایی در زمینه نوشتن نیز هست. این کیبرد هوشمند از امکاناتی مانند دایره لغات، مترجم، ابزار مصحح گرامر، و قابلیتی به نام sentence rephraser بهره می برد که با اضافه کردن کلمات و عباراتی جدید، روح تازه ای به متون شما خواهد بخشید. برای کسانی که آشنایی مختصری با زبان انگلیسی دارند، چنین کیبردی می تواند به بهبود یافتن زبان آن هم نیز کمک شایسته ای نماید. 

Popkey 

10

چه می شد اگر انیمیشن های GIF جایگزین حروف می شدند؟ این تمام هدف Popkey است. این کیبرد متشکل از هزاران انیمیشن است که می توانید با جستجو بین آن ها، از آن ها در پیام ها، ایمیل ها یا دیگر اپلیکیشن ها استفاده کنید. آیا این یعنی ایمیل های کاری را نیز با روش بنویسیم؟ بله. این کیبرد، به خوبی با تمام اپلیکیشن ها سازگار است. مراحل طراحی و توسعه ابزار مذکور خاتمه یافته و منتظر تایید اپل جهت انتشار است. 

11

Themeboard

تمرکز این کیبرد، همانطور که اسمش بر می آید، روی ظاهر و احساسی است که به کاربر منتقل می کند. سازندگان این اپلیکیشن در حال توسعه پلتفرمی برای طراحان هستند تا با ساخته های خود واردش شوند و آن را از طریق اپلیکیشن جانبی کیبرد به فروش برسانند. Vscocam و فروشگاه فیلترش را تصور کنید، این پلتفرم فروشگاهی برای کیبرد های iOS خواهد بود. موسس و طراح Themeboard، Asem Hassan در گفتگو با ورج علاقه اش برای انتشار برخی تم ها به صورت رایگان اشاره کرد و اظهار داشت اینکار می تواند در شناخته شدن طراحان مفید باشد. 

Type

12

هدف Type این است که به کاربران اجازه دهد هر رنگی برای دکمه ها و پس زمینه کیبورد خود انتخاب کنند. توسعه دهنده این اپلیکیشن برنامه هایی برای اضافه کردن امکان حذف یا اضافه کردن دکمه ها، پیشنهاد برای کلمه های بعدی، و تصحیح خودکار نیز دارد.

مطالب مرتبط

تمام قابلیت‌های iOS 14 که باید به آنها مسلط باشید

اپل در کنفرانس WWDC 2020 از سیستم عامل iOS 14 رونمایی کرد و چند روز پیش آن را در اختیار کاربران قرار داد. در این مطلب تمام قابلیت‌های جدید iOS 14 را معرفی می‌کنیم.در حالی که iOS 14 را نمی‌توان یک سیستم عامل انقلابی دانست، اپل ویژگی‌های زیادی درون آن قرار داده که کاربران باید... ادامه مطلب

کارکنان سابق اپل با استارتاپ Nuvia پردازنده‌های سرور کم‌مصرف تولید می‌کنند

تیمی از کارکنان سابق اپل که در زمینه چیپ‌های آیفون مشغول به فعالیت بوده‌اند، یک استارتاپ به نام «Nuvia» برای تولید پردازنده‌های سرور تاسیس کرده‌اند که موفق به جذب ۲۴۰ میلیون دلار سرمایه شده است.در حالی که خرید ARM توسط انویدیا در مرکز توجهات قرار دارد، اتفاقات دیگری نیز در دنیای فناوری نیز رخ می‌دهد.... ادامه مطلب

ایده اپل برای هدست VR و AR: ارسال مستقیم تصاویر به مردمک چشم

وقتی به هدست‌های واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده نگاه می‌کنیم اولین چیزی که به ذهن می‌رسد، اندازه بسیار بزرگ آن‌هاست. هدست‌های فعلی چاره‌ دیگری ندارند و معمولا نمایشگری را در برابر چشم کاربر قرار می‌دهند. اما به نظر می‌رسد اپل ایده‌ی دیگری برای ساخت یک هدست یا عینک هوشمند در سر می‌پروراند که می‌تواند اندازه... ادامه مطلب

پرونده جریمه ۱۵ میلیارد دلاری اپل به دیوان دادگستری اروپا می‌رود

کمیسیون اتحادیه اروپا خواستار تجدید نظر در حکم معافیت اپل از پرداخت ۱۵ میلیارد دلار جریمه به دلیل فرار مالیاتی شده است.بر اساس قوانین ایرلند شرکت‌ها باید سالیانه ۱۲.۵ درصد از درآمدشان را به عنوان مالیات پرداخت کنند اما کمیسیون اروپا با انجام تحقیقات گسترده پی‌ برد که اپل در سال ۲۰۱۴ تنها ۰.۰۰۵ درصد... ادامه مطلب

فروش تبلت برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ افزایش یافت

همه گیری بیماری کرونا در سراسر جهان باعث شده، صدها میلیون‌ها نفر کارهای خود را به صورت آنلاین انجام دهند. دورکاری کارمندان و آموزش از راه دور محصلان در کشورهای مختلف رواج یافته است. در چنین شرایطی تقاضای دستگاه‌هایی مانند تبلت و لپتاپ نیز افزایش یافته است. آخرین گزارش «استراتژی آنالتیکس»، خبر از رشد بازار تبلت،... ادامه مطلب

ائتلاف اپیک، اسپاتیفای و شرکت‌های دیگر برای مبارزه با سیاست‌های اپ استور

تعدادی از شرکت‌ها با تشکیل یک ائتلاف غیرانتفاعی مبارزه با سیاست‌های اپ استور را آغاز کردند. از بنیان‌گذاران این ائتلاف می‌توان به «اپیک گیمز»، «اسپاتیفای» و «Tile» اشاره کرد که هر کدام درگیر دعوای حقوقی با کمپانی کوپرتینونشین هستند.این ائتلاف که Coalition for App Fairness نام دارد، اپل را به «نابودی نوآوری» متهم کرده است:... ادامه مطلب

نظرات ۸۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟