GDC 2014 تهدید به بمب گذاری شد

GDC 2014 تهدید به بمب گذاری شد

برگزار کنندگان گردهمایی انتخاب بازی سازان ۲۰۱۴ (۲۰۱۴ GDCA) خبر از ارسال ایمیلی تهدید آمیز به ۲۵ نفر از اعضای کمیته داوران داده اند. گفته شده اگر جایزه معهود، به آنیتا سارکیسیان، محافظ حقوق زنان داده شود، بمب حین برگزاری مراسم GDC Awards منفجر خواهد شد.

در ایمیل نوشته شده: "اگر جایزه سفیر آنیتا سارکیسیان از وی پس گرفته نشود یک بمب در Game Developer's Choice Award منفجر خواهد شد. ما گمان می کنیم که بمب ۱۰-۱۲ نفر را خواهد کشت و چند برابر بیشتر را زخمی خواهد کرد. به نفع تان خواهد بود که درخواست ساده ما را قبول کنید. این یک شوخی نیست، به شما هشدار داده شد."

دپارتمان پلیس سان فرانسیسکو سریعا مطلع شده و امنیت مرکز مُسکُن، محل مراسم را به عهده گرفته. آلبی اسپارزا، سخنگوی پلیس سان فرانسیسکو به کوتاکو گفته که تیم خنثی بمب تمامی منطقه را زیر و رو کرده اند ولی اثری از بمب نیست.

پس از ادعای پلیس، مسئولین مراسم تصمیم گرفتند دروازه های امنیتی بیشتری اضافه کنند. گفته شده که دعوت شدگان به مراسم به صورت مستقیم از چنین اتفاقی مطلع نشده اند اما شخص سارکیسیان از همان ابتدا کاملا در جریان قرار گرفته.

چند هفته پیش، سارکیسیان و خانواده اش تهدید به مرگ شده بودند، پرونده ای که حالا FBI به آن رسیدگی می کند. وی در وبسایت شخصی اش مطالبی را در ارتباط با حفاظت از حقوق زنان منتشر می کند، فعالیت های وی طی چند ماه اخیر اثرات قابل توجهی داشته اند، به حدی که کارگردان بازی Saint Row IV بابت بد به تصویر کشیدن زنان در بازی اش عذرخواهی کرد.

به هر حال اگر چنین ادعایی دروغ هم باشد، مسئله قابل توجهی در جریان مراسم GDCA امسال خواهد بود. در ماه آگوست هم هواپیمای مدیر بخش سرگرمی های آنلاین سونی به بمب گذاری تهدید شده بود. تا به امروز که اتفاقات ناگوار، لطمه ای به بدنه جامعه بازی سازان وارد نکرده و امید می رود که به زودی منبع این تهدید ها شناسایی شوند.

GDCA یکی از معتبرترین مراسم های اهدای جایزه است که هر سال پس از کنفرانس بازی سازان برگزار می شود. سارکیسیان جایزه سفیر را در چهاردهمین دوره دریافت کرد. این جایزه اغلب به افرادی اهدا شده که با تلاش های شان، سعی کرده اند دنیای بازی های ویدیویی را به مکانی صلح آمیزتر و آرام تر تبدیل کنند.

نظرات ۴۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato