۱۲ نکته مهمی که همه درباره پول باید بدانند

۱۲ نکته مهمی که همه درباره پول باید بدانند

هدف از این مقاله این است که به کسانی که اطلاعات پیش زمینه ای درباره اصول مالی ندارند اطلاعات و دیدگاه مختصری داده شود.

۱ - حقوق بگیر نباشید. دستمزد هرگز برای شما پول نمی شود.

۲ - هرگز پول خود را سرمایه گذاری نکنید. سرمایه گذاری برای حفاظت از ثروت است نه ایجاد آن. پس اول باید ثروت را ایجاد کنید سپس آن را سرمایه گذاری کنید.

۳ - هر روز ۱۰ ایده جدید داشته باشید. هر چند که این نکته شبیه "سرمایه شخصی" به نظر نمی آید٬ اما در واقع همینطور است.

۴ - سعی نکنید با نخوردن قهوه گرانقیمت یا استفاده نکردن از تاکسی پس انداز کنید.  این افسانه ای بیش نیست. بهترین راه پس انداز پول به دست آوردن آن است.

۵ - یاد بگیرید که چطور CopyWriting کنید. روش هایی که با کمک آنها می توانید با نوشتن یک متن بر روی مخاطب در مورد کسب و کار و محصولتان اثر بگذارید را بیاموزید.

۶ -  ۱۰ ایده داشته باشید در مورد این که دو نفر چطور می توانند به هم کمک کنند. آنها را به هم معرفی کنید و از سر راهشان کنار بروید. این یک شبکه سازی واقعی است٬ نه نوع جعلی آن که افراد بدون شناختن یکدیگر فقط کارت ویزیت رد و بدل می کنند.

۷ - هرگز بیشتر از ۲ درصد از ثروت خود را بر روی ایده ها سرمایه گذاری نکنید. هر ایده ای که باشد.

۸ - وارد تجارتی که رقیب زیاد دارد نشوید. دنبال کردن کسب و کار انحصاری به معنی سود بیشتر، خوش رویی بیشتر و تحصیلات بالاتر است.

۹ - اطلاعات عمومی خود را بالاتر ببرید حتی اگر آنچه مطالعه می کنید با امور مالی در ارتباط نباشد. سپس آنها را با هم تلفیق کنید

۱۰ - مهمترین قانون سرمایه داری خواب هشت ساعته در طول شبانه روز است.

۱۱ - در کنار کسانی که دوستتان دارند و دوستشان دارید باشید. از آدم هایی که به شما انرژی منفی می دهند دوری کنید.

۱۲ - قدرشناسی برابر است با فراوانی. شما می توانید فقط برای چیزهایی که در زندگیتان به وفور وجود دارند یا قرار است وجود داشته باشند قدردان باشید. پس در طول روز قدرشناس بودن را تمرین کنید.

به خودتان اعتماد کنید. پس هر کاری که انجام می دهید و هر چیزی که می بینید٬ از خودتان بپرسید آیا این برای من خوب است؟ ذهن نا خود آگاهتان جواب مثبت و منفی را به شما خواهد داد. منتظر جواب بمانید و به آن گوش دهید.

همه جا و همه چیز را با دقت نگاه کنید و نکات مخفی را بیابید. آنهایی که اصول مالی را می دانند پول هایشان را در جایی مخفی میکنند و آنهایی که چیزی در موردش نمی دانند در موردش برنامه تلویزیونی می سازند.

به همه چیز شک کنید. حتی به من!

نظرات ۳۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.