مرحله اول مسابقات بین المللی برنامه نویسی بیان از فردا آغاز می شود

همانطور که چندی پیش در دیجیاتو خواندید، شرکت بیان قصد دارد تا سومین دوره از مسابقات بین المللی برنامه نویسی خود را برگزار نماید. به گزارش وبلاگ بیان، این دوره از مسابقات از فردا آغاز خواهد شد و طی آن شرکت کنندگانی از ۹۰ کشور جهان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

مرحله اول مسابقه به صورت آنلاین برگزار می گردد و در طول آن شرکت کنندگان ۷۲ ساعت فرصت دارند تا به ۳ سؤال طرح شده پاسخ دهند. تمام شرکت کنندگانی که موفق به حل حداقل یک سوال بشوند به مرحله بعدی مسابقات راه پیدا خواهند کرد. این مرحله از فردا تا 9 صبح یک شنبه 20 مهر ماه ادامه خواهد داشت.

مرحله بعدی اما هیجان انگیز تر است و طی آن شرکت کنندگان باید به ۶ سؤال را در طول ۳ ساعت پاسخ دهند. در نهایت 20 شرکت کننده برتر از 20 کشور جهان برای شرکت در فینال مسابقات به تهران دعوت خواهند شد تا با برنامه نویسان برتر ایرانی به رقابت بپردازند.

بر اساس اطلاعاتی که سایت معتبر Codeforces منتشر کرده، در مرحله تمرینی این مسابقه که در طول ماه گذشته برگزار شد، برنامه نویسانی از ژاپن و روسیه توانستند رتبه های برتر را از میان ۴۷۰۰ شرکت کننده به خود اختصاص دهند. متاسفانه برنامه نویسان ایرانی موفق نشدند تا جایگاه درخور توجهی را در این مرحله به دست آورند.

دور قبلی مسابقات بیان با حضور ۵۴ کشور و ۳۰۰۰ شرکت کننده در مرحله آزمایشی برگزار شد، اما این آمار در سال جدید به ۹۰ کشور و ۴۷۰۰ برنامه نویس ارتقا یافته که این موضوع نشان از استقبال جامعه بین المللی از یک مسابقه ایرانی می دهند. ما نیز در دیجیاتو تلاش می کنیم تا بر اساس اهمیت بالای این مسابقه، اخبار مربوط به آن را به صورت کامل پوشش دهیم.

در نهایت اگر شما نیز به برنامه نویسی علاقه مند هستید، می توانید نمونه سؤالات طرح شده در این مسابقه را در سایت Bayan Contest مشاهده نمایید.

 

ویجیاتو

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟