رونمایی از باتری انعطاف پذیر سامسونگ در InterBattery 2014

رونمایی از باتری انعطاف پذیر سامسونگ در InterBattery 2014

رونمایی از باتری انعطاف پذیر سامسونگ در InterBattery 2014

سامسونگ موفق به ساخت باتری هایی باریک و قابل انعطاف شده است که به راحتی خم می شوند. این نمونه در InterBattery 2014 در کره جنوبی رونمایی شده است. این باتری به عنوان اولین باتری با قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالا معرفی شده؛ چرا که می توان بدون اینکه نقصانی در عملکرد آن پیش آید آن را به راحتی دور دست یا لیوان پیچید.

این نمونه تازه پس از آن معرفی شده که سامسونگ چند ماه قبل از یک باتری قابل انعطاف ۲۱۰ میلی آمپری در Gear Fit استفاده کرده بود. در آن زمان نمونه تولیدی سامسونگ در این زمینه حرف اول را میزد.

اما با تولید یک باتری کاملا منعطف سامسونگ می تواند تحولی در عرصه محصولات و گجت های پوشیدنی ایجاد کند. ابزارهایی که بسیار راحت تر قابل استفاده هستند. البته در حالی که احتمالا همه از این ابداع جدید سامسونگ هیجان زده هستند هنوز تا وقتیکه بتوان این باتری ها را در گجت ها به صورت روزمره مورد استفاده قرار می دهیم، فاصله داریم. مراحل توسعه آن برای تولید انبوه در دست بررسی است و مسائل مرتبط با کاربری و امنیت آن باید بیشتر مد نظر قرار گیرد.

در InterBattery 2014 ال جی هم به معرفی تکنولوژی مشابهی پرداخت که قدرت انعطافشان تا حدی است که می توان باتری را گره زد. اما این تکنولوژی نیز احتمالا با زمان ظهور در بازار مصرفی سال ها فاصله دارد.

باتری های قابل انعطاف می توانند تحولی عظیم در عرصه ابزارهای پوشیدنی به وجود آورند. گجت های الکترونیکی ای را تصور کنید که با کمک این باتری و البته نمایشگرها و بوردهای قابل انعطاف می توانند تا چه حد متنوع طراحی شوند.

شما چه فکر می کنید؟ به نظر شما چه میزان زمان برای عرضه محصولات مجهز به باتری های قابل انعطاف به بازار فاصله داریم؟

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل