توییچ تماشای روند ساخت بازی ها را هم ممکن می کند

توییچ تماشای روند ساخت بازی ها را هم ممکن می کند

شما به راحتی -البته با پهنای باندی مناسب- می توانید بازی خود را در توییچ به صورت زنده استریم کنید، بازی دیگران را تماشا کرده و از مشاهده مسابقات بزرگ آنلاین لذت ببرید. و حالا بخش جدیدی به توییچ اضافه شده که تماشای بازی سازها حین انجام کارشان را ممکن می کند.

بخش جدید "ساخت بازی" نام دارد و مختص توسعه دهندگان بازی و یا سازندگان مادهاست. مهم نیست در چه مرحله ای باشند، کد نویسی یا رسم طرح های مفهومی، همه این ها را در این بخش مشاهده خواهید کرد. این مسئله نگاه ناشرین و استودیوهای بزرگ بازی سازی را به سوی توییچ جلب می کند، جایی که می توان صدها توسعه دهنده مستعد را شناسایی کرد.

در حال حاضر، این بخش متشکل از ۱۷ کانال و ۷۰۰ بیننده است که آن را اندکی بالاتر از Ultra Street Fighter 4 و کمی پایین تر از Mario Kart 8 قرار می دهد. بازی هایی مانند DOTA 2 نزدیک به صد هزار بیننده و چند صد کانال دارند.

اتفاقی که توییچ باعث آن شده در حقیقت فوق العاده جذاب و شگفت انگیز است. تصور کنید بازی ساز همزمان با توسعه تک تک جزئیات بازی اش از دیدگاه هواداران مطلع باشد و همان لحظه به فکر برطرف کردن ایرادات احتمالی اعلام شده از سوی تماشاگران بر آید. اثبات توانایی ها و استعدادها بعد دیگر ماجراست که قطعا به سود بازی سازان مستقل خواهد بود.

آمازون چند ماه پیش توییچ را به مبلغ ۹۷۰ میلیون دلار خریداری کرد تا قدمی جدی به سوی تامین محتوای دیجیتالی برداشته باشد.

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato