سونی تولید تلفن های هوشمندش را کاهش می دهد

سونی تولید تلفن های هوشمندش را کاهش می دهد

به نظر می رسد سامسونگ تنها شرکت مشهوری نیست که قصد دارد تولیدات کارخانه های ساخت تلفن هوشمندش را کاهش دهد. این به معنی کاهش کمّی تولیدات سونی در حوزه تلفن هوشمند طی سال های آتی است.. سونی گفته که البته در ازای این حرکت، تصمیمات متقابلی جهت حضور فعال در بازار انجام خواهد داد.

دلیل اصلی این حرکت اما افزایش سود این شرکت است. با وجود پیش بینی ها این غول ژاپنی بیش از ۲٫۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ ضرر داد.

سونی البته قصد دارد با تغییر کاربری، کارخانه های مذکور را به تولید سنسورهای دوربین مخصوص برای تلفن های هوشمند اختصاص دهد. این شرکت یکی از تامین کنندگان بزرگ سنسورهای مخصوص دوربین تلفن های هوشمند برای بسیاری از شرکت های تولید کننده اسمارت فون است.

مدیر جدید بخش موبایل سونی در این باره می گوید: «ما به دنبال کاهش میزان عرضه یا کاهش سهم مان از بازار موبایل نیستیم، هدف تنها سود بهتر است.»

اما در نتیجه این تصمیم انتظار می رود میزان فروش تلفن های هوشمند سونی در سه سال آینده حدود ۳۰ درصد کاهش نشان دهد هر چند که با این تغییر جبهه، تخمین زده می شود که سونی سودی ۱۲٫۶ میلیارد دلاری را در این بازه به دست آورد.

نظرات ۳۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato