با این داک 35 دلاری، موبایل اندرویدی خود را تبدیل به کامپیوتر رومیزی کنید

با این داک 35 دلاری، موبایل اندرویدی خود را تبدیل به کامپیوتر رومیزی کنید

با این داک 35 دلاری، موبایل اندرویدی خود را تبدیل به کامپیوتر رومیزی کنید

سال به سال، تلفن های همراه هوشمند قدرتمندتری را در دست می گیریم. این ابزارها قرار نیست رو در رو با PS4 یا PC پیشرفته شما رقابت کنند. ولی به اندازه کافی قدرت برای چشاندن طعم یک تجربه کامل دسکتاپ را دارا هستند. اما آیا موبایل شما واقعا می تواند جایگزین کامپیوتر شخصیتان شود؟ این دقیقا همان هدفی است که پروژه جدیدی در Kickstarter آن را نشانه رفته.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

Andromium پروژه ایست که ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار بوده و با ۳۵ دلار شما ابزاری به اندازه کف دستتان دریافت می کنید که دارای یک پورت HDMI است. همچنین به اپلیکشینی به نام Andromium OS در فروشگاه گوگل پلی دسترسی پیدا می کنید، در نتیجه نیازی به روت کردن دستگاه خود و یا نصب رام های غیر رسمی نخواهید داشت. اپلیکشین را نصب کنید، موبایلتان را در داک قرار دهید و آن به شکل خودکار به حالت دسکتاپ تغییر وضعیت خواهد داد.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Andromium.mp4"]

آیا این طرح برایتان آشناست؟ دلیل این آشنایی این است که Andromium از پلتفروم شکست خورده ی Motorola Webtop و Ubuntu Edge الهام گرفته شده و البته تفاوت اساسی اینجاست که این محصول طراحی گشته تا با هر تلفن اندرویدی که به آن وصل شود کار کند – نه فقط یک برند یا مدل خاص.

ایده به خودی خود بسیار عالیست، ولی زمانی که کمپین هایی مانند Motorola یا Canonical نتوانستند باعث رشد این طرح شوند، بسیار سخت باور می کنیم که یک استارت آپ بتواند کشش کافی را ایجاد کند. حتی اگر این پروژه تا ۲۵ جولای به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار دست پیدا نماید، این مبلغ در مقیاس بزرگ ارزشی ندارد. آیا این بیزینس دوام خواهد آورد؟ آیا Andromium زمانی که نسل جدید تلفن هوشمندمان را در دست خواهیم گرفت نیز وجود خواهد داشت تا محصول جدیدمان را پشتیبانی کند؟ پیش بینی تمام این موارد محال است و تمام کسانی که میخواهند در این پروژه مشارکت کنند به این سوالات فکر خواهند کرد.

andromium-docked-smartphone-browser-640x359

بسیاری از ما به هیچ وجه نیازی به این محصول نخواهیم داشت. در حال حاضر تلفن همراه و کامپیوتر رومیزی خود را داریم، پس چرا این دو محصول را به یکی تبدیل کنیم؟ تیم Andromium معتقد است محصول مذکور به خانواده ها و کودکان در امر یادگیری کمک خواهد کرد و به آنها یاری می رساند تا خلاقیت را حتی در دسترسی محدود به کامپیوترهای سنتی بیاموزند. ایده ی DRS یا (Desktop Replacement Smartphone تلفن هوشمند جایگزین کامپیوتر رو میزی) ممکن است هرگز در کشورهای پیشرفته رشد نکند ولی احتمال داشتن شانس در آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی را دارد.

آیا شما یکی از این داک های HDMI جالب را برای استفاده شخصیتان خواهید خواست؟ از همین الان امکان پیش خرید در Andromium Kickstarter فراهم است. ۳۵۰۰ واحد از محصول فوق با قیمت ۲۹ دلار عرضه می شود ولی بعد از فروش رفتن این موجودی، مجبور به تهیه این محصول با قیمت ۳۵ دلار خواهید شد.

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل