انگلستان پروژه 100 هزار ژنوم را به زودی آغاز خواهد کرد

انگلستان پروژه 100 هزار ژنوم را به زودی آغاز خواهد کرد

انگلستان پروژه 100 هزار ژنوم را به زودی آغاز خواهد کرد

سازمان سلامت ملی انگلستان امروز اعلام کرد که ۱۱ مرکز پزشکی این کشور، در پروژه ای به نام ۱۰۰ هزار ژنوم شرکت خواهند کرد تا ژنوم صدها هزار نفر را توالی یابی کرده و درمان سرطان و بیماری های نایاب و خطرناک را آسان تر نمایند.

بروس کو (Bruce Koegh)، مدیر این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد: "توالی یابی ژنوم ما را در خط مقدم دانش قرار می دهد و سازمان سلامت ملی را به پیشرفته ترین سیستم بهداشت و درمان دنیا تبدیل می کند."

مَشِبِل گزارش می دهد که ۱۰۰ هزار شرکت کننده این پروژه از ماه فوریه به خدمت گرفته می شوند تا در عرض ۳ سال، پروژه به سرانجام برسد.

برای مشارکت، افراد باید موافقت کنند که ورژن ناشناسی از کدهای ژنتیکی و سابقه پزشکی خود را با کمپانی های دارویی و تحقیقاتی به اشتراک بگذارند. براساس بیانیه مطبوعاتی سازمان بهداشت انگلستان، مراکز درمانی در شهرهای آکسفورد، بیرمنگهام، کمبریج و چند شهر دیگر واقع شده است. بروس کو می گوید این پروژه منجر به پرده برداری از بسیاری بیماری های مجهول خواهد شد.

مشابه چنین فعالیتی را گوگل با مراکز مختلف از جمله ISB و Autism Speaks از مدت ها پیش آغاز کرده و امید می رود که در آینده ای نزدیک، دیتابیسی بسیار عظیم از اطلاعات ژنوم انسان، در اختیار محققین و پژوهشگران قرار بگیرد.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل