مقامات اندونزی کشف بقایای مربوط به هواپیمای گم شده ایرآسیا را تأیید کردند

مقامات رسمی اندونزی تأیید کرده اند که ذرات شناور در دریا که توسط تیم های جستجو و نجات پیدا شده اند همان بقایای هواپیمای QZ8501 متعلق به خطوط هوایی ایرآسیاست که دو روز قبل ناپدید شد.

Bambang Soelistyo رئیس سازمان ملی جستجو و نجات اندونزی به خبرگزاری فرانسه گفت که هواپیماهای دیگری که بر فراز این دریا پرواز می کردند «سایه ای به شکل هواپیما را در عمق دریا مشاهده کرده اند.»

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

Mobit

به گفته Djoko Murjatmodjo مدیر بخش غیر نظامی حمل و نقل هوایی اندونزی، در حال حاضر تنها می توان تأیید کرد که این بقایا متعلق به همان هواپیمای گم شده است و وزیر حمل و نقل مالزی هم به زودی برای انجام بررسی های بیشتر به Pangkalan Bun سفر خواهد کرد.

وی اضافه کرد که این بقایا در فاصله 160 کیلومتری از جنوب Pangkalan Bun که در ناحیه مرکزی استان Kalimantan در جزیره بورنئو قرار دارد یافت شده اند.

آقای Murjatmodjo در ادامه صحبت های خود گفت که در عملیات انجام شده توسط تیم جستجو و نجات، بقایای مهمی نظیر یک درب مسافری و درب قسمت حمل بار هواپیما یافت شده است.

رسانه های محلی اندونزی اعلام کرده اند که برخی از اشیاء یافت شده شباهت زیادی به چمدان و بقایای بدنه هواپیما دارند.

مقامات رسمی اندونزی همچنین از یافتن اجساد قربانیان در نزدیکی محل سانحه خبر داده اند و برخی منابع خبری هم کشف 6 جسد را در تیتر خبرهای خود قرار دادند.

کاربران توییتر هم خبرهایی از کانال تلویزیونی اندونزی به نام tvone را منتشر کرده اند که در آن عکس هایی از اجساد شناور روی آب به چشم می خورد.

لازم به ذکر است که هواپیمای گم شده از نوع ایرباس A320-200 با 162 سرنشین بود که گفته می شود به خاطر شرایط نامساعد جوی دچار سانحه شده است.

Mobit

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟