آیا آیفون 6S دارای دوربین دوگانه و سنسور فشار سنج سه بعدی خواهد بود؟

آیا آیفون 6S دارای دوربین دوگانه و سنسور فشار سنج سه بعدی خواهد بود؟

در حالی که آیفون های ۶ و ۶ پلاس به نقطه ی بالایی از فروش دست یافته اند، اپل به سختی در حال آماده سازی آیفون بعدی خود است. به نظر نمی رسد طراحی سری جدید این تلفن های هوشمند دست خوش تغییر زیادی شود و به همین دلیل و طبق سنت چند ساله ی اپل، ممکن است با نام ۶S رو به رو شویم یا شاید هم این کمپانی به فکر استفاده از عدد ۷ برای محصول جدیدش باشد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

به نقل از منابع تایوانی، آیفون های جدید شرکت اپل مجهز به دوربین دوگانه با قابلیت زوم اپتیکال بوده و در کنار این موارد از یک سنسور فشارسنج سه بعدی نیز بهره خواهند برد. کاربرد این سنسور به احتمال زیاد رابطه مستقیمی با ساعت اپل و تکنولوژی Force Touch خواهد داشت.

در مورد Force Touch لازم به توضیح است که در صفحه نمایش های رتینا الکترودهایی قرار گرفته که وظیفه تشخیص میزان فشار به عمل آمده از سوی انگشت کاربر را بر عهده دارند و با تشخیص تفاوت یک لمس کوتاه یا بلند مدت نمایشگر دسترسی به منو ها و کنترل های مختلف را فراهم می آورند. فورس تاچ، از زمان عرضه ی مالتی تاچ، بهترین فناوری لمسی محسوب می شود.

این منابع می گویند جدا از دوربین دوگانه و زوم اپتیکال، گشودگی دهانه لنز این قطعه نیز ارتقا یافته است که این امر منجر به ورود نور بیشتر و از همین رو، ثبت تصاویری با کیفیت تری خواهد شد.

در خصوص مشخصات سخت افزاری هم تامین کنندگان قطعات خبر داده اند که اندازه صفحه نمایش آیفون های امسال همانند سال گذشته و در دو اندازه ی ۴.۷ و ۵.۵ اینچی بوده و بعید به نظر می رسد اپل در فکر ساخت تلفنی با اندازه ی ۴ اینچ باشد.

سال گذشته مقدار ظرفیت ۳۲ گیگابایت از بین تلفن های همراه این کمپانی حذف شده بود که گویا امسال این مقدار ظرفیت به آیفون ها بازگشته و نوبت به حذف ظرفیت ۱۶ گیگابایتی رسیده است.

پس از ارائه آیفون های ۶ و ۶ پلاس در سال گذشته، افراد بسیاری به آرزوی خود که داشتن صفحه نمایشی بزرگ تر بود رسیدند و آن را با قیمتی بالا خریداری نمودند. حال به نظر شما داشتن قابلیت هایی نظیر دوربین دوگانه یا تکنولوژی Force Touch به اندازه کافی جذاب خواهند بود تا این کاربران را به خرید آیفون های جدیدتر ترغیب نمایند؟

نظرات ۳۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato