ویندوز هولوگرافیک امکان زیر نظر گرفتن کاوشگر Curiosity را در مریخ برای ناسا فراهم می کند

دیشب مایکروسافت از پروژه واقعیت افزوده خود تحت عنوان ویندوز هولوگرافیک رونمایی کرد. یکی از کاربردهایی که این شرکت برای پروژه جدید خود نام برد، همکاری با ناسا و تیم کاوشگر Curiosity بود. حال ناسا جزئیات بیشتری درباره نرم افزار هولوگرافیکی که ساخته منتشر کرده است؛ نرم افزار OnSight.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

آگهی استخدام

با استفاده از HoloLens، دانشمندان ناسا قادر خواهند بود در بخش هایی از مریخ را که کاوشگر Curiosity روی آن ها مطالعه کرده، به طور مجازی گشت و گذار کنند. همچنین به آن ها اجازه برنامه ریزی برخی اعمال جدید روی کاوشگر را خواهد داد؛ اموری از جمله کاوش در سایت فضایی Curiosity از دید اول شخص یا انجام آزمایش های علمی.

دانشمندان ناسا که قبلاً با اطلاعات به دست آمده از Curiosity دست و پنجه نرم کرده اند، مشکلی با مطالعه اطلاعات از روی کامپیوتر ندارند، اما هولوگرافیک و هولولنز درهای جدیدی را برای آن ها باز می کند و روش های بهتری را برای مطالعه مشاهداتشان در اختیار آن ها می گذارد. دانشمندان می توانند با استفاده از اطلاعات و تصاویر، میز کاری مجازی در اطراف خود بسازند و در عین حال، روی مریخ کاوش کنند.

این، اتفاق بسیار مهمی است. مدیر پروژه OnSight در این باره می گوید: «این ابزار به ما قابلیت کند و کاو مشاهدات کاوشگرمان را به گونه ای فراهم می کند که یک زمین شناس، اینجا در سیاره خودمان به تحقیق می پردازد.»

ممکن است هنوز دهه ها با رفتن انسان به مریخ فاصله داشته باشیم اما به نظر می رسد هولوگرافیک و OnSight بتوانند رابطی بین ما و مریخ باشند و تا آن زمان، این خلاء را پر کنند. تیم JPL در اواخر امسال کار با OnSight را شروع خواهد کرد. و شاید برای کاربرد پذیری بیشتر نیاز باشد تا برای ارسال کاوشگرهای بعدی به سیاره سرخ تا سال 2020 صبر کنیم.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Microsoft HoloLens - Transform your world with holograms.mp4"]

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟