نقض پتنت های اریکسون، بار دیگر اپل را به دادگاه کشاند

نقض پتنت های اریکسون، بار دیگر اپل را به دادگاه کشاند

نقض پتنت های اریکسون، بار دیگر اپل را به دادگاه کشاند

اریکسون مجددا به خاطر وجود پاره ای مسائل در رابطه با «امکانات کلیدی» محصولات اپل، این شرکت را به دادگاه کشاند.

کمپانی یاد شده دو شکایت را تسلیم کمیسیون تجارت بین الملل ایالات متحده آمریکا نموده و هفت پرونده دیگر را هم در دادگاه شرق تگزاس علیه کوپرتینویی ها گشوده و آنها را متهم کرده که مجموعا ۴۱ پتنتش را نقض کرده اند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اریکسون همچنین از کمیسیون تجارت ایالات متحده آمریکا خواسته تا محصولات این کمپانی را در خاک آن کشور بلوکه کند.

پتنت های مورد بحث موارد متعددی را در بر می گیرند که از آن جمله می توان به فناوری مرتبط با استانداردهای ۲G و ۴G/LTE، قطعات نیمه رسانا، نرم افزار رابط کاربری، سرویس ها و اپلیکیشن های موقعیتی و همچنین سیستم عامل iOS اشاره نمود.

اریکسون مدعی شده که توافقش با اپل برای ارائه مجوز جهانی پتنت های آن، ماه گذشته منقضی شده و کوپرتینویی ها نیز درخواست جدیدی را برای تمدید آن ارائه نکرده اند.

مدیران این شرکت اظهار داشته اند که تاکنون تلاش های زیادی را برای رسیدن به یک راهکار عملی با اپل انجام داده و حتی پیشنهاد داده اند که «دادگاهی در ایالات متحده آمریکا تصمیمی منصفانه در این رابطه بگیرد و هر دوی شرکت ها ملزم به رعایت مفاد آن باشند.» اما اپل از این مسأله امتناع ورزیده.

این کمپانی اعلام کرده که «اپل با خودداری کردن از پذیرش پیشنهاد منصفانه و قابل قبولش برای استفاده از فناوری دارای حق امتیاز در اسمارت فون ها و تبلت های خود، به کل بازار ضرر زده و انگیزه شرکت ها برای اشتراک گذاری نوآوری ها و اختراعاتشان را کم کرده است.»

ناگفته نماند که اریکسون هم اکنون حق امتیاز بیش از ۳۵۰۰۰ پتنت را در اختیار دارد و تاکنون در حدود ۱۰۰ قرارداد را با بازیگران صنعت برای استفاده از پتنت های یاد شده به امضا رسانده است.

کاظم الفلاحی، مدیر ارشد مالکیت معنوی اریکسون در اظهار نظری پیرامون این مسأله گفت: «محصولات اپل از نوعی فناوری بهره می برند که توسط مهندسان اریکسون اختراع شده و پتنت آن به ثبت رسیده است؛ امکاناتی که حالا به عنصر جدایی ناپذیر محصولات اپل بدل شده اند (مثلا قابلیت پخش زنده برنامه های تلویزیونی یا دسترسی به اپلیکیشن های دلخواه از طریق تلفن همراه) و وابسته به تکنولوژی ارائه شده ما هستند.»

وی افزود: ما متعهد هستیم تا فناوری های ساخته شده خود را در اختیار دیگر شرکت ها نیز قرار دهیم و برای یافتن راه حلی منصفانه تمام تلاش خود را به خرج داده ایم.

در حال حاضر کوپرتینویی ها بدون داشتن مجوز از فناوری ما استفاده می کنند و به همین دلیل تصمیم گرفتیم که از دادگاه و ICT برای حل مشکل کمک بگیریم.

اگر به خاطر داشته باشید، اپل به خاطر نقض عامدانه پتنت های Smartfish به پرداخت نیم میلیارد دلار جریمه نقدی متهم گردید. این غول فناوری در نظر دارد که از دادگاه تقاضای تجدید نظر کند، اما شاکی نیز کوتاه نمی آید و حتی یک پرونده جدید را علیه آن گشوده است.

شکایت جدید Smartfish به همان پتنت های قبلی مربوط می شوند (مرتبط با دسترسی و ذخیره سازی داده، مدیریت حقوق دیجیتالی و سیستم های پرداخت) منتها این بار، حرف از کاربردشان در دستگاه های دیگری چون آیفون ۶، آیفون ۶ پلاس و آیپد ایر  ۲ در میان است.

ویجیاتو

نظرات ۲۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل