رونمایی از خودروی بدون پنجره Torque

رونمایی از خودروی بدون پنجره Torque

رانندگان ماشین های مسابقه ای باید برای قرار گرفتن در صدر جدول و به دست گرفتن کنترل ماشین خود در سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت مهارت های ویژه ای داشته باشند، اما با آغاز عصر ماشین های خودران، احتمالا نسل چنین راننده هایی نیز منقرض خواهد شد.

شرکت ایتالیایی ED ماشین بدون راننده خود به نام Torque را به ژنو آورده تا باعث ناامیدی بسیاری از هوادارن مسابقات فرمول یک شود.

این ماشین به گونه ای طراحی شده که بدنه آن فاقد هر گونه منفذ یا بخش شیشه ای است و به خاطر وزن سبک و نبود شیشه جلو، از نظر ایرودینامیکی کمتر رقیبی برای آن پیدا می شود.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در هر چرخ این خودرو یک موتور الکتریکی تعبیه شده که مجموعا گشتاوری معادل با ۱۳۲۷ پوند-فوت را ایجاد می کنند. باتری لیتیومی این ابرماشین هم ۸۸ کیلو وات ساعت برق تولید می کند که بیشتر از میزان تولید شده توسط باتری مدل اس تسلاست (۸۵ کیلو وات ساعت).

باتری در نظر گرفته شده برای Torque وزنی معادل ۵۴۹ کیلوگرم دارد و خود ماشین هم مجموعا ۱۰۰۰ کیلوگرم سنگینی دارد و بیشترین میزان سرعت آن برابر با ۱۵۵ مایل بر ساعت اعلام گردیده.

طبق بیانیه خبری منتشر شده از سوی کمپانی سازنده، قرار است که این ماشین در تور لی منز فرانسه، ۱۲ دور از یک مسیر چهار دقیقه ای را با یک بار شارژ باتری بپیماید.

علیرغم آنکه بسیاری ممکن است تصور کنند که در این مسابقه شاهد رقابت ماشین های رباتی خواهند بود، کمپانی ED اظهار داشته که تماشاچیان این تور، راننده انسانی ماشین مورد بحث را تشویق خواهند کرد که در اینصورت، احتمالا یک اطاق زیر پوسته خشن این ماشین وجود دارد.

شرکت سازنده اعلام کرده که در جریان رقابت، یک راننده از طریق دوربین و سیستم نمایشگر، مسیر مسابقه را تحت نظر خواهد گرفت.

این ماشین دارای نوعی دستیار خودکار است با این حال، راننده آن می تواند مهارت های خود را به رخ حریفان بکشد. هرچند ED تأیید کرده که نمی داند یک سیستم هدایت خودکار و راننده انسانی چگونه قرار است که با یکدیگر تعامل داشته باشند.

این شرکت Torque را به آزمایشگاهی به نام Mobile Autonomous Automobile Laboratory معرفی نموده تا خودروسازان و دیگر شرکت ها بتوانند پروژه های تحقیقاتی خود را روی آن انجام دهند و پیش بینی می شود که تولید آن از دو سال آینده کلید بخورد.

edtorq-006

edtorq-005

edtorq-004

edtorq-003

edtorq-002

edtorq-007

edtorq-008

edtorq-009

edtorq-010

edtorq-011

 

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato