اکس باکس لایو برای ویندوز ۱۰ به رایگان در اختیار کاربران کامپیوترهای شخصی و موبایل ها قرار می گیرد

اکس باکس لایو برای ویندوز ۱۰ به رایگان در اختیار کاربران کامپیوترهای شخصی و موبایل ها قرار می گیرد

مایکروسافت تصمیم دارد عاقبت با ویندوز ۱۰ خود سرویس و خدمات اکس باکس لایو را به شکل قابل قبولی به کامپیوترهای شخصی و همینطور تلفن های هوشمند بیاورد، بدین ترتیب در ابزارهای یاد شده نیز امکان انجام بازی های آنلاین چند نفره با استفاده از خدمات ردموندی ها امکان پذیر خواهد گشت.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

مایکروسافت در حال حاضر صاحبین کنسول بازی اکس باکس را برای استفاده از سرویس مورد بحث شارژ کرده و هزینه ای را در راستای ارائه خدمات از آنها دریافت می نماید، اما حالا به نظر می رسد این غول عرصه ی نرم افزار و سخت افزار قصد دارد تا سیاستی متفاوت را برای اهالی دنیای بازی بر روی سایر گجت ها و ابزارهای مبتنی بر ویندوز ۱۰ به کار بندد.

Larry Hryb، که مسئولیت توسعه ی ایکس باکس لایو و مدیریت برنامه نویسی آن را عهده دار است، طی هفته گذشته در توئیتی موضوع یاد شده را تائید کرده و ذکر نموده در ویندوز ۱۰ برای تلفن های هوشمند و کامپیوترهای شخصی، نیازی به تهیه اشتراک اکس باکس لایو گلد (Gold) به منظور بهره گیری از سرویس آنلاین بازی چند نفره مایکروسافت نخواهد بود.

البته شاید گیمرهای دنیای PC چندان از این تصمیم گیری ردموندی ها تعجب نکرده باشند، مایکروسافت در صحنه ی پیش روی خود رقبایی جدی مانند استیم، Origin و سرویس هایی دیگر از این دست را مشاهده می کند و از همین رو سعی می نماید تا از حضور گسترده اش بر روی کامپیوترهای شخصی استفاده برده و فروشگاه و خدمات گیمینگی قدرتمند را به کاربران ارائه کند و از این بازار پردرآمد سهم بیشتری را به خودش اختصاص دهد.

غول تکنولوژی ساکن ردموند در گذشته هم تلاش هایی را برای راه اندازی خدمات و فروشگاه هایی مشابه صورت داده بود که هرگز به موفقیت نرسیدند. از جمله ی این تلاش ها می توان به سرویس Games for Windows Live اشاره داشت که باگ ها و هزینه ی اشتراکش سبب گشت گیمرها هرگز روی خوش به آن نشان ندهند.

مایکروسافت حالا قصد دارد اکس باکس لایو را به عنوان بخشی از اپلیکیشن جدید اکس باکس در ویندوز ۱۰ به کاربران ارائه نماید. این اپ قابلیت های اجتماعی داشته، تهیه ویدئوهای ضبط شده از هر بازی و به اشتراک گذاریشان را میسر نموده و از همه مهم تر به کاربران امکان استریم گیم های کنسول اکس باکس وان بر روی پی سی ها و لپ تاپ ها را می دهد.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato