تحولی بزرگ در انتظار موبایل های اقتصادی سامسونگ؛ زنگ خطر برای شیائومی به صدا در می آید

تحولی بزرگ در انتظار موبایل های اقتصادی سامسونگ؛ زنگ خطر برای شیائومی به صدا در می آید

با توجه به فروش فوق العاده آیفون و البته اوج گرفتن شرکت هایی همچون شیائومی، بسیاری از کارشناسان پایان عمر سلطنت سامسونگ بر صنعت موبایل را متصور بودند. با این حال کره ای ها در گرداب غرور فرو نرفتند و خیلی سریع با شنیدن صدای بازار، ساختار خود را اصلاح کردند.

در حالی که چندی پیش گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج با بدنه ای آهنین، نمایشگری فوق العاده، دوربینی سریع و البته شیشه ای خمیده به بازار آمدند تا بار دیگر حقانیت سامسونگ را به اثبات رسانند، اکنون خبر می رسد که چشم بادامی ها، همین سیاست را برای دیگر محصولات خود نیز در نظر گرفته اند.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

سامسونگ برای اینکه بار دیگر نمودار های رشد خود را به حالت صعودی باز گرداند، مجبور است تا در دو جبهه با رقبا درگیر شود. جبهه محصولات High end به لطف کهکشانی های جدید، خونی دوباره را در پیکر خود می بیند و آماده است تا با تمام قوا به جنگ شرکت هایی همچون اپل رود.

اما در سوی دیگر، جبهه موبایل های اقتصادی قرار دارد؛ حوزه ای که شرکت هایی مثل شیائومی به شدت سامسونگ را در آن تحت فشار قرار داده اند و مشغول مکیدن سهم بازارش هستند.

سامسونگ که اکنون جبهه اول را تا حدی ایمن کرده است، آماده می شود تا حملات گسترده ای را در جبهه دوم نیز تدارک بیند. کره ای ها به خوبی دریافته اند که با محصولات کنونی نمی توانند به جنگ شیائومی و موبایل های فوق العاده ش روند؛ در واقع آن ها نیاز دارند تا دستگاه های میان رده خود را نیز مورد بازنگری قرار دهند.

بر همین اساس به تازگی یکی از مدیران سامسونگ در جلسه سهامداران این شرکت اعلام کرده که محصولات میان رده، همگی از لحاظ کیفیت ساخت و وضوح نمایشگر، بهبود خواهند یافت.

با توجه به این اظهار نظر می توان امیدوار بود که در سال جدید، دیگر موبایل های پلاستیکی و بی کیفیت، در سبد کالای سامسونگ جایی نخواهند داشت. کره ای ها قصد دارند خانواده موبایل های اقتصادی خود را دچار تحول کنند و محصولاتی با کیفیت بالا و در عین حال قیمت پایین را روانه بازار سازند.

به نظر شما استراتژی جدید دفتر سئول، می تواند سامسونگ را به روز های اوج باز گرداند؟

نظرات ۲۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato