روزهای تاریک در انتظار بلک بری؛ فروش موبایل های این شرکت در ۲۰۱۵ ناچیز بوده است

روزهای تاریک در انتظار بلک بری؛ فروش موبایل های این شرکت در ۲۰۱۵ ناچیز بوده است

سازمان Morgan Stanley، اخیرا بیانیه ای را برای سرمایه گذاران خود فرستاده که در آن خبر از بد بودن اوضاع فروش جدیدترین موبایل های معرفی شده از سوی بلک بری داده شده است. در این بیانیه اظهار شده که بلک بری از ابتدای ۲۰۱۵ تا به حال (حدود ۳ ماه) صرفا توانسته ۸۰۰۰ عدد از مدل های پاسپورت و کلاسیک خود را به فروش برساند: «این ارقام به هیچ عنوان حتی نزدیک به رقم های پیشبینی شده نیستند.»

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

شرکت مورد بحث در سال گذشته هر دو مدل یاد شده را با امید به رشد و بهبود فروش کلی معرفی کرد؛ این در حالیست که رقم فروش این محصولات صرفا به ۸۰۰۰ عدد رسیده و بلک بری برای گزارش مالی خود در ابتدای سال ۲۰۱۶، به فروش ۲ الی ۳ میلیون دستگاه از این دو موبایل در سال ۲۰۱۵ نیاز دارد.

شایان ذکر است که در زمان عرضه ی عمومی پاسپورت، تعداد ۲۰۰.۰۰۰ نسخه از آن به سرعت فروش رفت و همه در این تصور بودند که روزهای خوشی در انتظار این کمپانی خواهد بود. مدل کلاسیک در اواخر سال میلادی قبل به بازارها رسید و هر دو اسمارت فون جدا از حالت قراردادی، به شکل آنلاک هم موجود بوده اند.

در این بیانیه ذکر شده که حتی فروش محصولات و سرویس ها به سازمان ها و مشتریان قدیمی این شرکت نیز به سختی پیش می رود. سازمان Morgan Stanley همچنین معتقد است شرکت یاد شده، نخواهد توانست به هدف درآمد ۵۰۰ میلیون دلاری خود از طریق ارائه راهکار و نرم افزارهای امنیتی به سازمان ها دست یابد تا بلکه از این طریق، کمبود سود از جانب فروش سخت افزار جبران گردد. کمپانی بلک بری هنوز هیچ اظهار نظری در این خصوص نداشته است.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato