همراه اول دومین دوره مسابقات برنامه نویسی اندروید را برگزار می کند

همراه اول دومین دوره مسابقات برنامه نویسی اندروید را برگزار می کند

امروزه برنامه نویسی برای سیستم عامل های موبایل به کسب و کاری پرسود در دنیل بدل شده است. در این حوزه، رقابت تنگاتنگی میان برنامه نویسی اندروید و iOS وجود دارد و می توان گفت بازار اپلیکیشن های اندرویدی در دنیا و به ویژه کشورمان به مراتب داغ تر است.

مسابقات برنامه نویسی اپلیکیشن های اندروید حدودا ۲ سال است که با عناوین مختلف و توسط نهادهای گوناگون در کشورمان برگزار می شوند. در این بین شرکت های تولید کننده موبایل و اپراتورهای تلفن همراه، علاقه شدیدی به برگزاری این قبیل مسابقات دارند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

با توجه به استقبال خوب جوانان به ویژه دانشجویان از اولین دور مسابقات برنامه نویسی اندروید در نمایشگاه «ایران تله کام ۲۰۱۴»، همراه اول و شرکت موبیرو با همکاری دانشگاه تهران، دومین دور از این مسابقات را با نام «App Talent 2015» برگزار می کنند.

این مسابقات با هدف توسعه نرم افزار های کاربردی فارسی و ترغیب جوانان و دانشجویان به فعالیت در این حوزه آغاز شده و تا تیرماه سال ۹۴ ادامه خواهند داشت. «App Talent2015» در چهار بخش «Communiction»، «آزاد»، «M-Commerce» و «ایده ها» برگزار می شود.

قسمت «آزاد» ویژه برنامه های خلاقانه و کاربردی بوده که نیازهای جامعه را شناسایی کرده و برای آنها راهکارهای مناسبی ارائه می کند، بخش «Communiction» مخصوص برنامه های پیام رسان (Messenger) خواهد بود که به جای استفاده از سرویس های مخابراتی (نظیر تماس تلفنی یا پیام کوتاه) از شبکه اینترنت استفاده می نمایند، قسمت «M-Commerce» شامل برنامه های کاربردی با هدف انجام امور مربوط به کسب و کار است و بخش «ایده ها» هم آنطور که نامش نشان می دهد شامل ایده های نوآورانه ای می شود که قابلیت تجاری سازی و اجرا روی نرم افزارهای تلفن همراه داشته باشند.

پس از اتمام زمان ارسال برنامه ها و ایده ها، بررسی های اولیه روی آثار انجام شده و بخش های واجد شرایط به مرحله نهایی ارسال می شوند. مرحله نهایی همزمان با مراسم اختتامیه و با حضور برگزیدگان و داوران برگزار می گردد. در این جلسه برگزیدگان گروه های مختلف، به دفاع از آثار خود می پردازند و در پایان، نفرات اول تا سوم هر گروه معرفی خواهند شد.

برای نفرات برتر، جوایز ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون ریالی در نظر گرفته شده و همچنین قرار است آثار برگزیده برای تجاری سازی، از حمایت کامل همراه اول برخوردار شوند.

مهلت ارسال نسخه نهایی آثار ۸ خرداد ۹۴ تعیین شده و مراسم اختتامیه، ۴ تیرماه ۹۴ خواهد بود. علاقمندان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت مسابقات از طریق این لینک مراجعه کنند.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato