کیبوردها قادر به شناسایی پارکینسون در مراحل اولیه هستند

تشخیص بیماری پارکینسون در مراحل ابتدایی بسیار دشوار است، به این دلیل که تا به حال آزمون استانداردی برای آن در نظر گرفته نشده و این مسئله همچنان به حالت پرسشی بزرگ باقی مانده است. اما گروهی از محققین دانشگاه MIT معتقدند که پاسخ در چیزی است که همه ما روزانه به دفعات از آن استفاده می کنیم: کیبورد کامپیوترها.

دانشمندان دانشگاه MIT به این نتیجه رسیدند که افرادی با بیماری پارکینسون، حین تایپ کلمات، دشواری های خاص خود را دارند و الگوی تایپ شان با بقیه متفاوت است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

به طور دقیق تر، پژوهشگران نرم افزاری طراحی کرده اند که نشان می دهد یک کلید به چه مدتی فشرده می شود. در واقع از زمان گذاشتن انگشت روی کیبورد تا زمان برداشتن انگشت اندازه گیری شده و به عنوان یک فاکتور مهم در نظر گرفته می شود.

افرادی که مدت زمانی طولانی انگشت خود را روی هر دکمه نگه می دارند، باید اندکی نگران باشند.

اغلب، پیش از اینکه بیماری خودش را در فاز حاد به نمایش بگذارد، مغز صدمات جدی و جبران ناپذیری دیده. شناسایی بیماری در مراحل اولیه، می تواند به پزشکان کمک کند که پیش از وارد شدن صدمات، اثرات پارکینسون را تا حد امکان کاهش دهند.

البته اختلالات مهارتی لزوما به معنای پارکینسون نیست و هر کسی که چنین مشکلی را مشاهده کرد، لزوما پارکینسون ندارد. در حقیقت، هدف این پژوهش، شناسایی اثرات خستگی و فرسودگی بدن بود. اما پس از تحقیقات بیشتر، محققین متوجه شدند که نرم افزار ساخته شده می تواند برای شناسایی پارکینسون هم کاربرد داشته باشد.

پژوهشگران دریافتند، 21 بیماری که از پارکینسون رنج می برند، لحظات طولانی تری نسبت به 15 فرد سالم، انگشت خود را روی دکمه ها می فشارند.

نتیجه کار شگفت انگیز و خشنود کننده است، اما پیش از اینکه پزشکان بخواهند آزمون تایپ کردن را در مطب های خود برقرار کنند، باید منتظر تحقیقات در طیف گسترده تر باشند.

منبع:
Engadget
خرید بلیط هواپیما
برچسب ها

مطالب مرتبط

تکنولوژی طراحی شده برای صنایع هوا و فضا به کمک بیماران مبتلا به پارکینسون خواهد آمد

زمانی که متیو پاسکوالی شیمیدان دانشگاه رایس تصمیم گرفت فیبرهای نانوتیوب کربنی رسانا را بسازد، بیشتر کاربردهای هوایی و فضایی را برای آن مد نظر داشت. اما ظاهر روشن شده که فیبرهای میکروسکوپی طراحی شده از سوی وی در برقراری ارتباط با مغز انسان هم سودمند واقع می شوند و همین مساله آنها را به ابزاری ایده آل برای... ادامه مطلب

ورود اینتل به گجت های پوشیدنی با هدف کمک به تحقیقات بیماری پارکینسون

اینتل برنامه ریزی کرده که از گجت های پوشیدنی همچون ساعت های هوشمند برای زیر نظر داشتن بیماران پارکینسون و دریافت اطلاعات از آنها برای تحقیقات استفاده کند. روز چهارشنبه، این سازنده تراشه اعلام کرد که با بنیاد سلامتی Michael J. Fox وارد همکاری شده تا یک تحقیقات چند مرحله ای را در رابطه با این بیماری مغز... ادامه مطلب

قلم ARC به کمک بیماران مبتلا به پارکینسون می آید

بیماران پارکینسونی با مشکلی به نام میکروگرافیا دست و پنجه نرم می کنند که در نوشتن با قلم خود را نشان می دهد. این عارضه به علت لرزش دست به وجود می آید و باعث می شود بیمار نتواند کلمات را به صورت خوانا روی کاغذ پیاده کند. این روند با ریزتر شدن دست خط بیمار... ادامه مطلب

مرحله جدیدی از درمان پارکینسون آغاز می شود؛ انجام آزمایش روی انسان

سال گذشته محققین دانشگاه هاروارد ایالات متحده اعلام کردند با تزریق رشته های سیمی خاصی به مغز می توان به درمان بیماری پارکینسون و سایر مشکلات عصبی کمک کرد. این تکنیک چندین بار با موفقیت روی موش ها آزمایش شد، اما حالا به مرحله ای از پیشرفت رسیده ایم که دانشمندان امریکایی آماده آزمایش روی انسان هستند. رشته های مورد... ادامه مطلب

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x