کیبوردها قادر به شناسایی پارکینسون در مراحل اولیه هستند

کیبوردها قادر به شناسایی پارکینسون در مراحل اولیه هستند

کیبوردها قادر به شناسایی پارکینسون در مراحل اولیه هستند

تشخیص بیماری پارکینسون در مراحل ابتدایی بسیار دشوار است، به این دلیل که تا به حال آزمون استانداردی برای آن در نظر گرفته نشده و این مسئله همچنان به حالت پرسشی بزرگ باقی مانده است. اما گروهی از محققین دانشگاه MIT معتقدند که پاسخ در چیزی است که همه ما روزانه به دفعات از آن استفاده می کنیم: کیبورد کامپیوترها.

دانشمندان دانشگاه MIT به این نتیجه رسیدند که افرادی با بیماری پارکینسون، حین تایپ کلمات، دشواری های خاص خود را دارند و الگوی تایپ شان با بقیه متفاوت است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

به طور دقیق تر، پژوهشگران نرم افزاری طراحی کرده اند که نشان می دهد یک کلید به چه مدتی فشرده می شود. در واقع از زمان گذاشتن انگشت روی کیبورد تا زمان برداشتن انگشت اندازه گیری شده و به عنوان یک فاکتور مهم در نظر گرفته می شود.

افرادی که مدت زمانی طولانی انگشت خود را روی هر دکمه نگه می دارند، باید اندکی نگران باشند.

اغلب، پیش از اینکه بیماری خودش را در فاز حاد به نمایش بگذارد، مغز صدمات جدی و جبران ناپذیری دیده. شناسایی بیماری در مراحل اولیه، می تواند به پزشکان کمک کند که پیش از وارد شدن صدمات، اثرات پارکینسون را تا حد امکان کاهش دهند.

البته اختلالات مهارتی لزوما به معنای پارکینسون نیست و هر کسی که چنین مشکلی را مشاهده کرد، لزوما پارکینسون ندارد. در حقیقت، هدف این پژوهش، شناسایی اثرات خستگی و فرسودگی بدن بود. اما پس از تحقیقات بیشتر، محققین متوجه شدند که نرم افزار ساخته شده می تواند برای شناسایی پارکینسون هم کاربرد داشته باشد.

پژوهشگران دریافتند، ۲۱ بیماری که از پارکینسون رنج می برند، لحظات طولانی تری نسبت به ۱۵ فرد سالم، انگشت خود را روی دکمه ها می فشارند.

نتیجه کار شگفت انگیز و خشنود کننده است، اما پیش از اینکه پزشکان بخواهند آزمون تایپ کردن را در مطب های خود برقرار کنند، باید منتظر تحقیقات در طیف گسترده تر باشند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل