رگولاتوری برای جبران ضرر کاربران ایرانسل دست به کار می شود

رگولاتوری برای جبران ضرر کاربران ایرانسل دست به کار می شود

بسیاری از کاربران بسته های اینترنتی ایرانسل به این مشکل برخورد کرده اند که پس از پایان طرح تشویقی خود، پیامکی برای اطلاع رسانی در مورد اتمام بسته برایشان ارسال نشده و از این موضوع بی خبر می مانند.

بدین ترتیب پس از اتمام طرح، استفاده دیتای کاربران، به صورت خودکار وارد مصرف آزاد اینترنتی می شوند و با تعرفه کیلوبایتی ۰.۵ ریال محاسبه می گردد که سبب اتمام سریع شارژ حساب مشترکان اعتباری و افزایش غیر متعارف قبض کاربران دائمی می گردد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این موضوع سبب افزایش شکایات برخی ازمشترکان اپراتور دوم، مخصوصا کاربران شبکه های ۳G و ۴G گشته و باعث وارد آمدن زیان های مالی به آنها شده. اما ایرانسل مدعی گردیده کسانی که امکان اطلاع رسانی USSD را فعال کرده باشند از پایان بسته اینترنتی خود با خبر می شوند.

با ادامه یافتن این موضوع  و فراگیر شدن مشکل در میان مشترکان و پیگیری رسانه ها، معاون بررسی‌های فنی و اقتصادی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به فارس گفت: با توجه به گزارش‌ های دریافت شده از سوی مشترکان مبنی بر عدم اعلام و اطلاع از اتمام بسته‌ های اینترنت شرکت ایرانسل در مهلت اعلام شده و متضرر شدن کاربران از این بابت، بررسی موضوع برای یافتن راه‌ حل در دستور کار قرار گرفته است.

عباسی شاهکوه افزود: با توجه به اینکه این شیوه عملکرد، خسارت‌های مالی برای مشترکان ایجاد می‌ کند، برای جلوگیری از آن، باید دستورالعمل مشخص و یکپارچه‌ ای برای اطلاع‌ رسانی دقیق درباره پایان بسته‌ ها تدوین و اجرا شود.

آیا شما با این مشکل مواجه شده اید؟

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato