ورود ناوگانی از پهپادها به اداره پست سوئیس

ورود ناوگانی از پهپادها به اداره پست سوئیس

اداره پست سوئیس در نظر دارد که از این پس مرسوله های کوچک را با استفاده از پهپادها به صاحبانشان برساند. این سازمان دولتی در نظر دارد با استفاده از هلی کوپترهای چهار پره ساخته شده توسط شرکتی به نام Matternet از تابستان امسال مرسوله های پستی را به دست گیرندگانشان برساند.

این هواپیماهای بدون سرنشین که Matternet ONE نام دارند می توانند هر شی ای را با وزن حداکثر یک کیلوگرم تا مسافتی در حدود ۱۲ مایل حمل نموده (پس از هر بار شارژ) و آنها را در اختیار افراد قرار دهند که این بسته ها نیز می تواند موارد متعددی از قبیل دارو یا اسناد را شامل شوند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

به گفته مدیر این شرکت، قرار است که در این برنامه با توجه به شرایط بومی، از توانمندی های فنی و کاری پهپادها بهره گرفته شود و از رفت و آمدهای بی دلیل در سطح شهر جلوگیری به عمل بیاید.

اما Matternet بازیگر تازه ای در این حوزه محسوب نمی شود و پیشتر از پهپادهای خود برای توزیع دارو در خاک هایتی بهره گرفته بود و به همین دلیل اداره پست سوئیس شریکی قابل را برای این منظور برگزیده است.

آندرس راپتوپولوس یکی از موسسان این شرکت در این رابطه گفت: پهپادهای ما با یک راهکار حمل و نقل کامل یکپارچه سازی شده و زمانی که اداره پست سوئیس پیشنهاد همکاری اش را مطرح کرد ما نیز پذیرفتیم تمامی تکنولوژی های خود (اعم از پهپادها، پدهای فرود، باتری، ایستگاه های شارژ و نرم افزار کلاود) را در اختیار آنها قرار دهیم.

اگر مرحله نخست این پروژه با موفقیت انجام گیرد، ادراه پست سوئیس دو مرحله تست پایلوت دیگر را نیز کلید خواهد زد تا دریابد که تحویل مرسولات پستی با استفاده از پهپادها تا چه اندازه می تواند عملیاتی باشد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato