گوگل و ایجاد هماهنگی های بیشتر در اندروید و کامپیوترهای شخصی توسط مروگر کروم

گوگل در حال برداشتن قدم های کوچکی به سوی هر چه بیشتر نزدیک تر کردن موبایل اندرویدی شما،‌ به سوی کامپیوتر شخصیتان است. این کمپانی به تازگی از قابلیتی پرده برداشته که توسط آن قادر خواهید بود متن، یادآور، جهت یابی در گوگل مپز و... را به سادگی از کامپیوتر شخصی خود و در مرورگر کروم، به موبایل هوشمند اندرویدی خود انتقال دهید.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اگر از جدیدترین نسخه اندروید بهره می برید و از سوی دیگر تنظیمات مربوط به این بخش را نیز در موبایل خود فعال نموده اید، به سادگی با تایپ کردن عباراتی نظیر «send a note to my phone» یا «send directions to my phone» در نوار جستجوی کروم خود، می توانید متن یا جهت یابی در نقشه را به موبایل خود منتقل سازید.

با تایپ این عبارات در نوار کروم، کارت کوچکی که شباهت بسیاری به کارت های Google Now دارد برای شما ظاهر شده، سپس می توانید متن و یا بخشی از نقشه را که تمایل دارید، در آن قرار داده و برای موبایل خود بفرستید. در ادامه نیز اطلاعات یاد شده همانند یک نوتیفیکیشن در اسمارت فون شما نمایان خواهند گشت.

جدا از متن و نقشه،‌ می توانید یادآور و یا آلارم برای موبایل خود تعیین سازید؛ پیشتر نیز به اطلاعتان رسانده بودیم که توسط تایپ عبارت «Find my phone» در کروم، می توانید از محل قرارگیری موبایل خود اطلاع یابید.

SendDirections_1024x512.0

ویژگی های جدیدی که به اندروید و کروم اضافه گشته، قابلیت های بسیار کاربردی را در اختیار کاربران اندرویدی قرار داده و خبر از یک هماهنگی عالی میان محصولات گوگل می دهد. سال هاست که جستجوهای کروم در دسکتاپ و موبایل (توسط یک حساب کاربری) با یکدیگر سینک یا هماهنگ می شوند اما کاربران برای داشتن امکانات فعلی و ارسال اطلاعات از این دست، مجبور به استقاده از افزونه ای به نام Chrome to Phone بودند؛ حال تمام این امکانات به آسانی توسط search bar کروم قابل دسترس شده است.

قابلیت های تازه ای که به کروم و اندروید اضافه گشته اند، می توانند پاسخ مناسبی برای Handoff اپل باشند که در iOS ۸ آمده بود تا آیفون و آیپدها را هر چه بیشتر با مک ادغام ساخته و هماهنگی های بیشتری در میان آنها ایجاد نماید.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟