کارفرمایی که موفقیتش را مدیون حرفه گارسونی می داند

پپ روزنفلد یکی از بنیانگذاران سینمای کمدی Boom Chicago و Boom Chicago Creative در آمستردام است که موفقیت فعلی اش را مدیون تجربیاتی می داند که در جریان شغل نخست خود یعنی گارسونی به دست آورده.

همچون بسیاری از اهالی سینما و فیلم های کمدی، روزنفلد نیز کارش را به عنوان یک خدمتکار آغاز کرد؛ خوب کارش را بلد بود و در یک رستوران ایتالیایی به مشتریان سرویس می داد و با افراد جالبی سر و کار داشت.

با این حال، برخلاف بسیاری از آنهایی که در این صنعت مشغولند، شرکت خود را راه اندازی کرد وحالا 20 سالی می شود که از آغاز به کار آن می گذرد و بر وی روشن شده که مهارت هایش در شغل خدمتکاری می توانند در مدیریت یک کسب و کار موفق نیز سودمند واقع شوند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید تا جزئیات را از زبان خود او بشنوید.

کالای خود را بشناسید و نسبت به فروش آن اقدام کنید

هر روز پیش از آنکه مشتریان از راه برسند، مدیر ما بار دیگر لذیذترین و گران ترین غذاهای رستوران را برایمان یادآور می شد و جوایز و امتیازهایی که مشتریان می توانستند پس از صرف غذا در رستوران شانس برنده شدنشان را داشته باشند به ما گوشزد می کرد: این پاداش ها بلیط های طلایی، نقشه رسیدن به گنج بیلی یک چشم در فیلم کمدی Goonies و مواردی از این دست را شامل می شد.

ما نیز هر چه در مورد این غذاها و خدمات رستوران بیشتر یاد می گرفتیم، راحت تر می توانستیم آنها را به فروش برسانیم و با پیشنهاد نوشیدنی ها و دسرهای مختلف مبلغ پرداختی از سوی مشتری را بالا ببریم.

خود را بشناسید و توانمندی هایتان را نشان دهید

ما نقطه اتصال مشتریان با آشپزخانه بودیم و نقش راهنمای آنها برای انتخاب غذاهای منو و البته میزبان اصلی را بر عهده داشتیم. اگر می توانستیم خود را در دل این افراد جای دهیم و اعتمادشان را جلب کنیم انعام بیشتری گیرمان می آمد و در زمان های مختلف به نحوی می توانستیم چنین دستاوردهایی داشته باشیم.

برای مثال شیرینی خاصی که به نظر فردی بدمزه و بیش از اندازه پر خامه می آمد، مورد تایید فرد دیگری قرار می گرفت و می توانستم نظرش را برای امتحان کردن آن جلب کنم. از همین روی، بهتر است که نقاط قوت خود را بدانید و از آنها برای رسیدن به اهداف خود بهره بگیرید. از سوی دیگر لازم است که با نقاط ضعف خود نیز آشنایی داشته باشید و در جهت رفع آنها بکوشید.

خلاقیت داشته باشید

تصور کنید که پایان روز است و یکی از مشتری ها از من کاپوچینو می خواهد. از طرفی ظرفی که برای درست کردن این نوشیدنی مورد استفاده قرار می گیرد هم شکسته. در چنین مواردی دو گزینه پیش رویم قرار داشت: نخست اینکه با چهره ای غمگین به سراغ مشتری بروم و به او اطلاع دهم که دستگاهمان خراب است.

«اما زمانی که می شود یک فنجان نوشیدنی خوشمزه دیگر داشت، دیگر چه کسی اصرار دارد که همچنان کاپوچینو بخورد؟» گزینه دوم این است که خرابی دستگاه را فراموش کرده، آستین ها را بالا بزنم و خودم یک نوشیدنی خوش طعم برای مشتری بسازم.

تیم خود را دوست باشید

زمانی که ترافیک کاری در رستوران ها بالا می رود، هر خدمتکاری به کمک نیاز دارد. یک گارسون نمی تواند در یک لحظه به دو میز سرویس بدهد و متاسفانه این انتظاری است که هم کارفرما و هم مشتریان از شما خواهند داشت.

از این رو، اگر قبلا هوای همکاران خود را داشته اید، آنها هم در زمان نیاز به کمکتان خواهند آمد اما چنانچه از کمک کردن به آنها دریغ نموده اید، باید منتظر تیز شدن چاقوهایشان برای خود باشید. حتی گاهی اوقات بهتر است که بخشی از انعام خود را هم به آنها بدهید تا در آینده باز هم مشتاق کمک کردن باشند.

مشکل گشا باشید

جالب است بدانید زمانی که مشکلی را در رستوران حل می کردم (نسبت به زمانی که هیچ مساله ای پیش نمی آمد) انعام های بیشتری گیرم می آمد و جالب تر آنکه اگر مشکل را خود من به وجود می آوردم، باز هم چنین اتفاقی رخ می داد.

خود من عادت نداشتم که آشپزخانه رستوران را زیر و رو کنم، اما زمانی که مشکل از جانب من رخ می داد و سریعا آن را رفع می کردم، به چشم یک قهرمان به من نگاه می شد. در واقع مردم از عملکرد خوب شما تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و دوست دارند از آنهایی که مشکلات را تشخیص داده و برطرف می کنند، تقدیر و تشکر به عمل بیاورند.

پرکار باشید

زمانی که تنها باید به یک میز سرویس می دادم، وقت اضافی زیاد داشتم و معمولا تنبل می شدم اما وقتی تعداد میزها بالا می رفت، رستوران مانند صحنه نبرد می شد.

برخی از افراد اگر مجبور شوند که روی ده مساله به صورت همزمان تمرکز کنند، فعالیت بیشتری را از خود نشان خواهند داد و دست بر قضا، گارسون ها هم در زمره این گروه قرار دارند و نکته مهم دیگر اینکه هرچه فعالیت بیشتری انجام دهید درآمدتان هم بیشتر می شود.

البته قصد نویسنده این مطلب این نیست که بگوید هر کارفرما باید پیش از راه اندازی کسب و کار خود، حرفه گارسونی را تجربه کند بلکه روزنفلد صرفا چنین کاری را به آنها پیشنها می کند.

مطالب مرتبط

آیا ترک شغل بدون زیر سر داشتن شغلی تازه کار درستی است؟

اکثر مردم در شرایط کنونی بدون زیر سر داشتن یک شغل جدید، شغل فعلی خود را ترک نمی کنند. ترک شغل برای اغلب ما اینگونه است که پنجشنبه با یک اتاق خداحافظی می کنیم و صبح شنبه به اتاقی دیگر سلام می دهیم. فکر می کنیم ترک شغل بدون داشتن برنامه ی دیگری در آستین،... ادامه مطلب

اگر چیزی فکر شما را به خود مشغول می کند، ساده از کنار آن نگذرید

فرض کنیم شنبه صبح است و مکالمه ی ناموفقی که پنج شنبه ی گذشته با مشتری خود داشته اید هنوز در سرتان طنین انداز است. به تقویم خود نگاهی می اندازید و شروع به برنامه ریزی هفته ی پیش روی خود می کنید، اما باز هم به نظر می رسد نه می توانید آن مکالمه... ادامه مطلب

۶ قانون طلایی جذب، برای اینکه از آهنربا هم جذابتر باشید

همه ی ما دوست داریم جذاب باشیم و هر روز در تلاشیم برای ارتقای سطح زندگی خود دیگران را به سمت خود جذب کنیم. سرمایه گذاران، کارمندان، رأی دهندگان، مشتریان، تأمین کنندگان، دوستان، شریک زندگی، فالوئرهای شبکه های اجتماعی؛ همه و همه نمونه هایی از گروه هایی هستند که افراد دوست دارند به سمت خود... ادامه مطلب

۳ قدم برای رسیدن از بازدید کننده علاقه مند به مشتری راغب

«بله» کلمه ی قدرتمندی است. همین کلمه ی سه حرفی ساده درهای زیادی را می گشاید، کوه های بزرگی را جابجا می کند و موفقیت را برای کسب و کار شما رقم می زند. با این حال رسیدن به پاسخ «بله» در فروش کار سختی است، به ویژه فروش آنلاین، چرا که در این نوع... ادامه مطلب

از ترک تحصیل تا تحقق رؤیایی ۱۰۰ میلیون دلاری

تجربه نشان داده است که برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار، بی نهایت مسیر مختلف وجود دارد. موفق ترین بنیانگذاران، کارآفرینان و فعالان حال حاضر حوزه ی کسب و کار، به شیوه های متعدد و گوناگونی به موقعیت فعلی خود رسیده اند.مارک مک دونالد دانشگاه را در سن ۱۹ سالگی، و یوشیا همفری... ادامه مطلب

گریه کردن در محل کار درست است یا نادرست؟

همه ی ما این حس را تجربه کرده ایم. لرزش پلک ها بر اثر جاری شدن اشک، نیاز مبرم به بالا کشیدن آب بینی، و این فکر غیر قابل توقفی که در سرمان می گوید «وای خدای من، باورم نمی شود دارم گریه می کنم».اغلب ما گریه کردن در محل کار را مایه ی شرمساری،... ادامه مطلب

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟