نصب افزونه هایی که در وب استور میزبانی نمی شوند برای کاربران مرورگر کروم ممنوع می گردد

کمپانی گوگل به منظور جلوگیری از نصب اتفاقی بد افزارها توسط افراد مختلف، تصمیم دارد تا از این پس به کاربران مرورگر اینترنتی اش در مک و ویندوز اجازه ندهد افزونه هایی که در کروم وب استور میزبانی نمی شوند را نصب نمایند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

Mobit

شرکت مورد بحث سیاست مذکور را در ماه می سال گذشته و در رابطه با کاربران سیستم عامل ویندوز مطرح نمود، اما با این وجود به کاربرانی که از نسخه ی ویژه ی توسعه دهندگان مرورگرش استفاده می کردند کماکان اجازه می داد تا از هر جایی که می خواهند اقدام به نصب افزونه ها نمایند.

حال گوگل می گوید این موضوع برایش دردسر ساز شده، زیرا هکرها ابتدا افراد را وادار به نصب نسخه ی ویژه ی توسعه دهندگان مرورگر کروم می کنند و سپس آنها را به سمت استفاده از یک بدافزار خاص در قالب یک اکستنشن هدایت می نمایند.

در همین راستا ساکنین مانتین ویو تصمیم گرفته اند تا بر روی همه ی نسخه های مختلف مرورگر خود امکان بهره گیری از اکستنشن های ارائه نشده در وب استور را بلوکه کنند. این قانون جدید از ماه جاری میلادی (می ۲۰۱۵) در مورد کاربران ویندوز و همچنین از ماه جولای پیش رو در رابط با کاربران مک به اجرا درخواهد آمد.

برای بسیاری سیاست اتخاذ شده توسط گوگل یادآور سیاست های مشابهی است که اپل در مورد اپ استور خودش اعمال می کند، اما غول دنیای جستجوهای اینترنتی می گوید از سال گذشته که در نسخه ی اصلی مرورگر خودش قانون فوق الذکر را پیاده سازی کرده تعداد تماس های مشتریان با واحد پشتیبانی شامل کاهشی ۷۵ درصدی شده است.

البته ناگفته نماند که هنوز هر دو قشر کاربران مک و ویندوز می توانند با فعال کردن قابلیت devloper mode اقدام به نصب اکستنشن های متفرقه نمایند، اما اگر یک توسعه دهنده هستید بهتر است هر چه زودتر افزونه ی خود را در وب استور کروم به ثبت برسانید.

Mobit

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟